Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 82

  • 56 313
  • 741
# 255
Да, звънят, не се притеснявай Simple Smile
Виж целия пост
# 256
Дами, здравейте отново. Аз не започнах предния месец стимулация, заради задържан фуликул. Изписаха ми ясмин, като снощи /на 12-ти ден от старта на приема/ получих зверски обрив по цялото тяло. Ходих два пъти до спешен кабинет, и от днес съм 7 дни на преднизолон. Тъй като нямам никаква промяна в ежедневието си, отдаваме алергичната реакция на ясмина. Док каза да го спирам и като ми дойде, да се обадя. Въпросът ми е имате ли идея как се повлиява цикъла от преждевременното прекъсване на противозачатъчните..? По принцип съм с много дълъг цикъл, който варира между 35 и 50 дни... 😔 И също така дали след 12 дни прием на ясмин, все пак е успял да се спука тоя фуликул според вас 🤔
Виж целия пост
# 257
Здравейте и от мен.Правя Инвитро на спонтанен цикъл в болница Селена в Пловдив при доктор Минев.Първата пункция мина,3 извадени,2 оплодени и накрая един замразен ембрион със средно качество.Сега съм на Фемара и другата седмица сигурно пак ще започна с Ovaleap.Пожелайте ми късмет,поне този път да има 2 оплодени яйцеклетки.Хубав ден на всички
Виж целия пост
# 258
Първата ми стимулация се отложи заради ЗФ, за втората по същия начин... Изписаха ми Регулон, пих си го един месец и като дойде МЦ започнахме...
Първата стимулация имах 3 яйцеклетки, при втората след прием на противозачатъчни извадихме 9...док каза, че тъй като всички Ф са стартирали едновременно сме вдигнали бройката. От 9 - 5 оплодени до бластоциста...
Виж целия пост
# 259
Аз започнах стимулация със задържан фоликул. Докторът го огледа внимателно,измери го и прецени,че не е проблем да се започне. Каза,че при определен вид задържан фоликул не се започва. Ще видим,какво ще стане.
Виж целия пост
# 260
Е,отново съм аз. Вчера ми беше ЗЕТ на 1 петдневно. Днес си пуснах нива на прогестерон ,защото никой не го следи при предния трансфер. Струва ми се нисичък. Прием 2х 1 естрофем ,утрогестан 2х 2 ,дуфастон 3х 1и други витамини и добавки. Не съм пращала на АГ ,защото ще се размрънка ,че си правя каквото искам.
Виж целия пост
# 261
Много е нисък даже, преди ЗЕТ не приемахте ли прогестерон? Аз знам че при ЗЕТ трябва да е над 10 при старта,при вашия резултат има опасност да ви дойде още преди датата на теста.Говорете с доктора да ви увеличи дозата.
Е,отново съм аз. Вчера ми беше ЗЕТ на 1 петдневно. Днес си пуснах нива на прогестерон ,защото никой не го следи при предния трансфер. Струва ми се нисичък. Прием 2х 1 естрофем ,утрогестан 2х 2 ,дуфастон 3х 1и други витамини и добавки. Не съм пращала на АГ ,защото ще се размрънка ,че си правя каквото искам.
Виж целия пост
# 262
Много е нисък даже, преди ЗЕТ не приемахте ли прогестерон? Аз знам че при ЗЕТ трябва да е над 10 при старта,при вашия резултат има опасност да ви дойде още преди датата на теста.Говорете с доктора да ви увеличи дозата.
Е,отново съм аз. Вчера ми беше ЗЕТ на 1 петдневно. Днес си пуснах нива на прогестерон ,защото никой не го следи при предния трансфер. Струва ми се нисичък. Прием 2х 1 естрофем ,утрогестан 2х 2 ,дуфастон 3х 1и други витамини и добавки. Не съм пращала на АГ ,защото ще се размрънка ,че си правя каквото искам.
Обадих се на лекаря каза ,че за ЗЕТ е наред всичко. Приемах и преди и сега приемам . Вече нз какво да правя. Дали просто вагиналния утрогестан не се отразява в кръвта и затова .
Виж целия пост
# 263
Принципно уж вагиналния прием не се отчита в кръвта, но при моя свеж трансфер прогестерона ми беше паднал на 11 ng/ml и ми включиха към циклогеста и дуфастон и инжекции пролутекс...
Много е нисък даже, преди ЗЕТ не приемахте ли прогестерон? Аз знам че при ЗЕТ трябва да е над 10 при старта,при вашия резултат има опасност да ви дойде още преди датата на теста.Говорете с доктора да ви увеличи дозата.
Е,отново съм аз. Вчера ми беше ЗЕТ на 1 петдневно. Днес си пуснах нива на прогестерон ,защото никой не го следи при предния трансфер. Струва ми се нисичък. Прием 2х 1 естрофем ,утрогестан 2х 2 ,дуфастон 3х 1и други витамини и добавки. Не съм пращала на АГ ,защото ще се размрънка ,че си правя каквото искам.
Обадих се на лекаря каза ,че за ЗЕТ е наред всичко. Приемах и преди и сега приемам . Вече нз какво да правя. Дали просто вагиналния утрогестан не се отразява в кръвта и затова .
Виж целия пост
# 264
Здравейте момичета,
Дали някоя от вас е имала пункция точно след прекаран ковид? Сега в неделя ми изтича 10 дневната карантина, в понеделник съм на фуликуметрия. Предния месец ми беше първата пункция на ЕЦ сме. Сега ще ми се падне края на идващата седмица да е втората пункция, ако всичко върви по реда си и имам фуликул.
Малко съм притеснена докторката каза че няма проблем. Само трябваше да спра да пия натаспин за разреждането на кръвта.
Ако някоя от вас има подобен опит ще помоля да сподели.
Иначе Ковида го изкарах леко около 4-5 дни с гърло и лека отпадналост.
Виж целия пост
# 265
Здравейте момичета,
Дали някоя от вас е имала пункция точно след прекаран ковид? Сега в неделя ми изтича 10 дневната карантина, в понеделник съм на фуликуметрия. Предния месец ми беше първата пункция на ЕЦ сме. Сега ще ми се падне края на идващата седмица да е втората пункция, ако всичко върви по реда си и имам фуликул.
Малко съм притеснена докторката каза че няма проблем. Само трябваше да спра да пия натаспин за разреждането на кръвта.
Ако някоя от вас има подобен опит ще помоля да сподели.
Иначе Ковида го изкарах леко около 4-5 дни с гърло и лека отпадналост.
Много индивидуално е! Аз след ковид почти без симптоми имах от 7 АФ на 1  АФ. Едва след няколко цикъла започнаха да се появяват по няколко ! Дано при теб не се отрази така ! Дръж ни в течение как е при теб ! Успех!
Виж целия пост
# 266
И аз започнах стимулация. При стойност 4 на АМХ,слагам в 15ч. 200 единици Гонал и в 17ч. 2 ампули МеноПур.
Виж целия пост
# 267
Да дам отчет за Регулона. Последен прием на 09.05 на обяд, цикълът ми дойде със зацапване вчера 12.05 вечерта. Все още не е с ясна червена кръв, а с тъмни съсиреци.
Виж целия пост
# 268
момичета, пункцията и трансферът ориентировачно на кои дни се падат след започването на стимулацията /съжалявам за въпроса - но ми предстои,а не мога да намеря еднозначен отговор/
Виж целия пост
# 269
момичета, пункцията и трансферът ориентировачно на кои дни се падат след започването на стимулацията /съжалявам за въпроса - но ми предстои,а не мога да намеря еднозначен отговор/

При мен пункцията беше на 13ти ден, а трансфера ми беше на 5ти ден от пункцията, различно е при всеки, особено за пункцията. Успех ти пожелавам☘️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия