Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 11

  • 78 723
  • 765
# 270
Здравейте момичета,
Denis,
На 36 г съм, правим опити за бебе, имам изписано и масло от вечерна иглика, но тук прочетох, че се приема до овулация. Докторът ми не спомена такова нещо, вече съм 4 ден след овулация. От днес го спирам. Дано не навреди по някакъв начин на евентуална бременност...
@denis. Писах Ви на лично с молба за съвет, ако имате възможност да погледнете
Виж целия пост
# 271
Масло от вечерна иглика се приема постоянно, през целия цикъл. Не се спира след овулация и в тази тема често е коментирано това.
А и щом ви е изписано от лекар, предполагам, че щеше да ви каже, ако се прекъсва приемът.
Виж целия пост
# 272
Момичета, искам да ви се извиня ако сметнете, че въпросът ми не е за тук, но незнам към кого да се обърне.
Знаете ли билката бабини зъби как влияе при жените на FSH, LH,естрадиол

Благодарна съм на всеки включил се.
Да, билката Бабини зъби или Трибулус влияе на тези хормони, но индиректно - намалява или оптимизира нивата им и повишава нивата на Тестостерона. Помага, стига да няма някаква причина с по-силен ефект върху Естрогена, напр. като ИР и повече мастна тъкан... защото самия инсулин от една стана повишава естрогените, а те повишават ФСХ и ЛХ... ако не е блокирана функцията на самата хипофиза и респ. пък нивата им  да са по-ниски, което също не е добре за СГенезата... От друга страна, самата мастна тъкан продуцира повече естроген и това също причинява хормонален дисбаланс.... или не може да си с ИР, да си с наднормено тегло, да пушиш, пиеш, да водиш заседнал начин на живот - т.е. да не правиш нищо по въпроса и да разчиташ само на една билка. Спортът напр., особено силовите тренировки, по естествен начин повишават нивата на Тестостерона при мъжете ... и донякъде и при жените... а този хормон, естествено намалява с възрастта и рефлектира върху кач-вото на сперматозоиди, яйцеклетки (ЯР) и т.н. Не е добре, когато е висок, но не е добре и да е нисък Simple Smile
При прием на тази билка е добре да се следят серумните нива на Е2, ЛХ, ФСХ и Тестостерон.
И от билка до билка има голяма разлика - много е важно самия екстракт да съдържа достатъчно активно вещество.
Виж целия пост
# 273
Здравейте и от мен,

Много ще се радвам на вашите съвети!
Изследвах Вит Д, Вит Б12 и Фолиева киселина, това са резултатите.
Виждам, че имам да попълвам, но се затруднявам с избора на правилната дозировка.
За вит Д съм се спряла на BetterYou Витамин D3 3000 IU с Витамин K2 Орален спрей (все още не съм го купила и не знам по колко впръсквания трябва) или е по-добре някой на масло или таблетки?
А за вит Б12 нямам представа кое е добре да избера и в каква доза.
Фолиева киселина приемам неофолик мета. (като 10 дни преди изследването не съм пила)



Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 274
Денис, това добър продукт ли е на Nature's way- ресвератрол
https://aptekamedea.bg/resveratrol-325mg-kh-60-nejchrs-uej-v1
Виж целия пост
# 275
Здравейте и от мен,

Много ще се радвам на вашите съвети!
Изследвах Вит Д, Вит Б12 и Фолиева киселина, това са резултатите.
Виждам, че имам да попълвам, но се затруднявам с избора на правилната дозировка.
Скрит текст:
За вит Д съм се спряла на BetterYou Витамин D3 3000 IU с Витамин K2 Орален спрей (все още не съм го купила и не знам по колко впръсквания трябва) или е по-добре някой на масло или таблетки?
А за вит Б12 нямам представа кое е добре да избера и в каква доза.
Фолиева киселина приемам неофолик мета. (като 10 дни преди изследването не съм пила)



Благодаря ви предварително!
Витамин Д е под долната граница, т.е. дефицит, а дефицит с малки дози като тази от 3000 IU трудно се попълва.
Впръскванията са описани в листовката на продукта - изчислих, че 12 впръсквания са необходими за достигане на дозата от 3000 IU витамин Д и 75 мкг витамин К.
Не смея да давам съвети за дози, но при такъв резултат аз бих приемала минимум 5000 IU за около два месеца, тогава ще се увеличат пръсканията и тук вече ще си сметнете дали тази опаковка излиза изгодно, защото ще свърши по-бързо.

За витамин Б12 - коригирах подобен резултат преди време с прием на подезични таблетки от 1000 мкг, формата трябва да е метилкобаламин, на бг пазар има на Solgar, Natural Factors. После като правите контрола е хубаво да има месец почивка от последния прием.
Виж целия пост
# 276
Здравейте,какво е мнението ви за тези витамини?
https://revita.bg/shop/alive-complete-prenatal-multi-vitamin-ala … 5AgYaAlFtEALw_wcB
Виж целия пост
# 277
Витамин Д е под долната граница, т.е. дефицит, а дефицит с малки дози като тази от 3000 IU трудно се попълва.
Впръскванията са описани в листовката на продукта - изчислих, че 12 впръсквания са необходими за достигане на дозата от 3000 IU витамин Д и 75 мкг витамин К.
Това не разбрах как е изчислено при положение, че едно впръскване е 3000IU? Аз също съм с дефицит, взела съм си същия спрей и пръскам по два пъти, т.е. по 6000 IU на ден.
Виж целия пост
# 278
Витамин Д е под долната граница, т.е. дефицит, а дефицит с малки дози като тази от 3000 IU трудно се попълва.
Впръскванията са описани в листовката на продукта - изчислих, че 12 впръсквания са необходими за достигане на дозата от 3000 IU витамин Д и 75 мкг витамин К.
Това не разбрах как е изчислено при положение, че едно впръскване е 3000IU? Аз също съм с дефицит, взела съм си същия спрей и пръскам по два пъти, т.е. по 6000 IU на ден.

На опаковката пише, че едно пръскане е 1000 IU -

Витамин D 3000IU + витамин K2, спрей 12мл., Better You

Дневната доза е 3 впръсквания дневно или според препоръките на вашия лекар.

Тази форма е подходяща за лесно дозиране на 1000 IU витамин Д. Едно впръскване осигурява 1000 IU, две впръсквания – 2000 IU, три впръсквания 3000 IU, четири впръсквания – 4000 IU и т.н.


Т.е. на ден по 6 пръскания, аз поне така го смятам, но за сега ще пробвам с таблетки и като свършат с таблетки + спрей.
Виж целия пост
# 279
Аа, аз последно взех зелената опаковка, без К2. На нея пише, че едно впръскване е 3000 IU. Мислех, че са еднакви. И все пак не са нужни чак 12 впръсквания за 3000 IU или аз нещо не разбрах. 😀
Виж целия пост
# 280
Ами понеже нямаше линк към конкретния продукт, взех първия, който ми попадна в интернет и с него направих сметките.
Скрит текст:



Но сега видях, че в секцията Начин на употреба са описали друго.

Съжалявам, ако съм ви заблудила, явно има различни продукти наистина.
Виж целия пост
# 281
Здравейте,
имате ли представа тези тестове за витамин Д в аптеките с капилярна кръв дават ли що-годе достоверни/ориентировъчни резултати, като не ми трябва супер прецизност, а за да видя дали имам ниски нива на витамина, тъй като съм под долна референтна на АМХ, а четох че има влияние.
Виж целия пост
# 282
В коя аптека ги има? Видях, че в Софармаси са с изчерпана наличност. А и цената... Не е ли по-добре кръвен? В пъти по-точен ще е.
Виж целия пост
# 283
Да, вярно, че са изчерпани, последно бях мярнала преди може би два три месеца, докато чаках на касата. Иначе предпочитам да си спестя едно дупчене и посиняване просто, тъй като май ми предстои доста пъти да го правя и ми се стори по - лесно, като вариант.
Виж целия пост
# 284
Здравейте момичета, може ли мнение за тези витамини?
https://moeto-zdrave.com/alive-prenatal-1447
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия