Против охлюви посипвам дървесна пепел от камината или сода бикарбонат. Имаме компостер и си произвеждаме сами тор, оборка не ползваме, че после много плевел.
Във форума си има отделна тема.
Запалихме се преди години покрай приятели, които гледаха 120дка праскови био сертифиьирани и пръскаха само с нийм.
Сортовете също са много важни, не държа на търговския вид, а ан вкуса. Не гледам например розов гигант, защото ми раждат по два домата и коренът загива, но сърцевидния розов си е перфектен
Ооо, чомакините на Юндола са ми любими.. Спрях и взех сладко от боровинки от една жена, чиито етикети бяха различни от масовото.. Ами другата взе да ме кълне, та си соретнахме лек скандал, двете продавачи аха да го докарат до бой. Вече ходим на пазара във Велинград или Чепеларе според къде почиваме
При животинските продукти най-важен е контрола над животните, да са здрави
Понеже някой пита от къде - най-лесния вариант са фермерските пазари, отделно повечето носят в определени магазини в градовете, е най-евтино е, когато хората идват на определени места в определени дни или правят директни доставки
Та гледам да не се замислям особено. В къщи мия добре, което може да се мие, другото като мине нужната топлинна обработка и нищо му няма. От приятелка, която работеше в Лидл знам, че там контролът на качеството и сроковете на храните е много сериозен, та често пазарувам от там.