Цените на зеленчуците летят направо!! 12 лв кило пресни картофи, 6.20 чушки

  • 58 934
  • 1 424
# 780
Ами то моето дете е още малко и не знае за съществуването на всички сладки и солени изкушения... Все още се чудя как да направя така хем да не ограничавам прекалено много, хем да не спре да яде всичко останало. Със солетите се запозна на площадката... Хич не ги харесвам, защото полепват по зъбите и ако се ядат често без опция след това да се измият зъбите, ме е страх да не тръгнат кариеси. Ама това си е за отделна тема.
Виж целия пост
# 781
Предпочитам да дам една бисквита, за да не се фиксира върху забраната. И резултатът е, че половината пъти не дори не дояжда даденото. Дългосрочният резултат е, че не живее с мисълта, че навън е пълно с вкусни и интересни, но забранени сладоледи, шоколади, яйца и т.н.
На съседка, с която децата ни учеха в едно училище, която им готвеше и за обяд и за вечеря различна прясна храна, видях детето й с огромен дюнер в едната ръка, а в другата запечатани "забранени" храни, които никога не влизат в тяхната къща. Да не говоря, че тия деца бяха возени и с носени раници до входа на училището и родителите им вярваха, че като приключат ги чакат пред същата врата, пред която ги оставят. Да, ама аз видях едното да пресича светофара с пълни ръце с покупки каквото му душичката искала.
В този ред на мисли и аз никога не съм била привърженик на забраните. Моят син например не обича шоколад, но понякога като пазаруваме има желание да си сложи чипс в количката. Случва се рядко на 2-3 месеца, освен това като купи чипса не го отваря по 2-3 седмици, но просто си седи в шкафа и знае, че има. Доста често като го отвори наистина остава неизяден и поради това не смятам, че е драма че е изял един чипс при условие че го прави 4-5 пъти годишно най-много. Още повече има си самоконтрол и знае, че това не е нещо, което се яде всеки ден.

По същия начин по който детенцето се е молило за желибонче, така синът ми се моли за Зайо Байо веднъж като беше малък. Всички излизаха с пакет Зайо Байо, аз не му вземах, защото е "много вреден". Момента в който 2-3 пъти му купих вземаше по 5-6 пуканки и до там, спря да иска и да налита.
Виж целия пост
# 782
Като тръгнат на училище, ще опитат от всичко забранено, споко.
Виж целия пост
# 783
Като тръгнат на училище, ще опитат от всичко забранено, споко.
Не е точно така. В нашето нямаше лавка, само стол, а до 6-ти клас не могат да излизат от двора. То и да излязат, няма много къде да отидат и пак опират до стола или храна в кутия.

И да се оплача по темата - сьомгата поскъпна много, около 45-55 лева/кг в различните магазини.
Виж целия пост
# 784
Ох и на трюфелите много вдигнаха цената...
Виж целия пост
# 785
Като се замисля бабите ни без сьомга са живели 😆

И аз забелязах, че е поскъпнала, ще я дебнем на промоция Wink
Виж целия пост
# 786
Тук сега ще те захапят за прогреса, интернета и телевизията 😁 Истината е, че дупе знае 2 и 200, но като свикнеш на 200, зор се връщаш на 2...
Виж целия пост
# 787
За сметка на това има чудесен български веслонос за 20 лева килото, черноморски миди за 4 лева килото и черноморски сафрид за 10 лева килото.
Виж целия пост
# 788
Напротив, ако не яде сьомга, а цаца ще й обяснят, че това цацата не е риба, камо ли пък "качествена" храна, ама по време на криза и цацата е риба.
Виж целия пост
# 789
За сметка на това има чудесен български веслонос за 20 лева килото, черноморски миди за 4 лева килото и черноморски сафрид за 10 лева килото.
Сафридът даже е по 7-8 Simple Smile.
Виж целия пост
# 790
Сафрид на тая цена в София не съм виждала, ако някой знае къде има да каже, да си вземем и ние.
Виж целия пост
# 791
Аз сафрид не обичам изобщо, предпочитам да не ям риба като не мога да си позволя, отколкото да ям нещо по-евтино за заместител.
Виж целия пост
# 792
Сафрид на тая цена в София не съм виждала, ако някой знае къде има да каже, да си вземем и ние.
Провинция... какво да правиш Smirk
Виж целия пост
# 793
Хвали се, хвали се, нали знаеш че завиждаме за прясната риба и миди Wink
Виж целия пост
# 794
Сафрид на тая цена в София не съм виждала, ако някой знае къде има да каже, да си вземем и ние.

В Hit Max го взехме за 9 лева килото. Мидите ги купуваме задължително от Метро. Приятелят ми умира за сьомга, но аз мога да я ям само пушена или на гравлакс...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия