Цените на зеленчуците летят направо!! 12 лв кило пресни картофи, 6.20 чушки

  • 58 930
  • 1 424
# 900
Цените в заведенията за хранене са каквито са и няма как да са по-ниски. Даже са доста ниски.
Виж целия пост
# 901
Зависи и от заведението,скоро ходих в едно в малко курортно село ,което посещавам за трети път и винаги е пълно и ако нямаш резервация няма шанс за маса. Интериора не е нищо особено,но за сметка на това любезен и усмихнат млад персонал,храната много вкусна и цените съвсем нормални за 6 човека платихме около 240лв. Цените са им са горе долу същите като от миналата година значи хората са преценили, че щом заведението им е пълно и без да надуват изкуствено цените пак са на печалба.
За същата сметка в Ст. Загора в която и да е кръчма (дори не говоря за ресторант) бихме консумирали мното по-малко
Виж целия пост
# 902
Знам, че тука всички са специалисти по всичко, но щом цените са адекватни - защо е темата?
Виж целия пост
# 903
Те цените може и да се адекватни спрямо ситуацията, но заплатите не са. Със свиването на потреблението доста бизнеси ще изпаднат от клона.
Виж целия пост
# 904
Те цените може и да се адекватни спрямо ситуацията, но заплатите не са. Със свиването на потреблението доста бизнеси ще изпаднат от клона.
По-скоро, цените не са ядекватни спрямо ситуацията, освен внесената инфлация ни име отгорре немалко проценти, според мен от спекулативен характер и със свиването на потреблението ще доведе до корекция в цените, което мисля се наблюдава малко или много вече.
Виж целия пост
# 905
Аз съм много скептична, когато става дума за добра храна. Малко са заведенията, предлагащи такава.
Виж целия пост
# 906
Ми то за храната дали по заведения или вкъщи си е до вкус,аз и на гости да отида често си тръгвам гладна,тъй като има доста неща,които не обичам или не ми е харесало на вкус. Затова и ако някъде ми е било вкусно се връщам отново или на ново място често си поръчвам скара и салата,защото  на тези двете няма какво толкова да им объркат и да не са вкусни Grinning
Виж целия пост
# 907
Аз съм много скептична, когато става дума за добра храна. Малко са заведенията, предлагащи такава.
За голяма част, добра храна значи вкусна за тях-тип хепи или разни подобни боклуци с глутамат. Изобщо не знаят какво е добра храна..
Виж целия пост
# 908
И на нея ми е вкусна, нооо, добра не е. Иначе мога да пия бира с кебапчета и картофи.
Виж целия пост
# 909
Заплатите както дойде, но цените в България все повече се вдигат съобразно това коя държава е посетил собственикът и какви цени е видял там, в този смисъл има резон да се оплакваме на първо място от цените, но на второ място и от тези дето ги плащат Satisfied

Напоследък обаче заведенията доста увеличиха разликата между предлаганото от тях и това, което човек може да си купи в супермаркета и вече почва да ми изглежда кощунствено да поръчам нещо повече от мезе Rolling Eyes Само торти ям без да ме гризе съвестта, защото не мога да правя такива у дома.

За голяма част, добра храна значи вкусна за тях-тип хепи или разни подобни боклуци с глутамат. Изобщо не знаят какво е добра храна..
Пак говориш за друга държава на един друг континент Wink
Виж целия пост
# 910
Аз отдавна не се храня по заведения, ако седна е точно в тип кафе, за да пия кафе и то е не до толкова, че не мога да си позволя веднъж седмично, ама няма как да дам 10 лв за шопска салата, която е половин домат и четвърт краставица. Свиди ми се.
Виж целия пост
# 911
Честно казано никога не съм сядала на заведение за да се нахраня-не мога да го докарам като съотношение цена/качество/количество.
Рядко ходя, наистина много рядко,ако поръчам за хапване ще е колкото да отбия номера или да пробвам нещо, което не бих си направила аз - случая с тортата. За количеството-обичам свежи салати в особено големи размери и навън ще платя колкото за чеверме може би. Simple Smile
И като сложим това, че съм пестелива натура...
Виж целия пост
# 912
Честно казано бюджетът го вързах прекрасно като започнах да се снабдявам със стока директно от производители Simple Smile Сирене 10-12 лв, но знаеш, че е правено от мляко, сезонните плодове и зеленчуци са с поне 30-40% по-евтини от тези на пазара. Последният хит са ягодите, нямам в градината, ами цена под 5 лв няма на пазара, а ми ги носят на 3,50лв  брани предния ден, изкупували им ги по 1,50 представяте ли си ..
Яйца на картон 10-11 лв за  Л размер, свободноотглеждане във ферма .. За същите цени от магазина получаваш пълен боклук
Виж целия пост
# 913
Къде да намерим производители, на които да може се има доверие? Купувала съм от такива във Фейсбук, но цените са много високи, повече от магазините. Иначе идеята е супер.
Виж целия пост
# 914
Честно казано бюджетът го вързах прекрасно като започнах да се снабдявам със стока директно от производители Simple Smile Сирене 10-12 лв, но знаеш, че е правено от мляко, сезонните плодове и зеленчуци са с поне 30-40% по-евтини от тези на пазара. Последният хит са ягодите, нямам в градината, ами цена под 5 лв няма на пазара, а ми ги носят на 3,50лв  брани предния ден, изкупували им ги по 1,50 представяте ли си ..
Яйца на картон 10-11 лв за  Л размер, свободноотглеждане във ферма .. За същите цени от магазина получаваш пълен боклук
[/quoteЗвучи чудесно. Дали в възможно да кажете нещо повече за този производител?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия