Цените на зеленчуците летят направо!! 12 лв кило пресни картофи, 6.20 чушки

  • 58 930
  • 1 424
# 915
Ако е за София, дали може контакти и на мен, моля.
Виж целия пост
# 916
Не знам по другите градове как е ,но рреди няколко години покрай захранването на бебето влязох в сума такива групи на производители с идеята поне заради детето за търся домашни и чисти продукти. Масово цените са безумни защото народа полудя по био и еко щуротии, а това че е домашно не значи че е био и еко,но производителите се възползват. Скоро гледах яйца по 50 ст. за бр и обяснението е ,че фуражите са станали скъпи. В тия смески има какво ли не следователно дотук с теорията за био Grinning
Виж целия пост
# 917
Не знам по другите градове как е ,но рреди няколко години покрай захранването на бебето влязох в сума такива групи на производители с идеята поне заради детето за търся домашни и чисти продукти. Масово цените са безумни защото народа полудя по био и еко щуротии, а това че е домашно не значи че е био и еко,но производителите се възползват. Скоро гледах яйца по 50 ст. за бр и обяснението е ,че фуражите са станали скъпи. В тия смески има какво ли не следователно дотук с теорията за био Grinning

Още е така.
--------
Преди 2-3 години една администраторка на група беше дала в лаборатория краставици от Била и "домашна градина". Няма да повярвате какви бяха резултатите Wink
Виж целия пост
# 918
Какво им откриха?
Виж целия пост
# 919
Доста повече нитрати.
Виж целия пост
# 920
Доста повече нитрати.

Съвсем нормално. В малките производства баби, лели и чичовци не мерят коректно торовете, нитратите и пестицидите и я карат на око. В нито едно голямо производство няма да си позволят подобно разхищение и мерят много внимателно какво и що слагат и пръскат.
Аз лично не бих взела нищо млечно, месно или яйца от "домашно производство". Нито им знаеш хигиената, нито дали животните имат ваксини, нито как ги гледат, нито нищо. В магазините и супермаркетите вече има достатъчно избор.
Виж целия пост
# 921
През годините на много кофти неща домашно производство съм купувала. Има и хубави неща, но и големи боклуци. Въобще не отделям време вече да търся такива продукти, ако ми изпадне нещо на момента и ми хареса да, но да обикалям, да издирвам, да се уговаря -не.
Виж целия пост
# 922
Не знам защо някои хора си мислят, че като го продава директно производител и видиш ли е топ качество. Ами това в магазините нали идва пак от производители, не от Луната.

В магазина поне има някакъв контрол, докато при тези от пазара или пътя е 0 при всички случаи.
Има и хубави неща, но да се казва, оо от пътя и от бабата от селото е винаги супер добро е много погрешно.
Дори за мен е по-вероятно да се попадне на нещо кофти от такива хора, отколкото от магазин.
Виж целия пост
# 923
Аз точно от крайпътни продавачи купувам много добри стоки, на лошо не съм попадала, но сигурно има и такова.
От магазините да, уж има контрол, но зеленчуците не са вкусни и според мен са прекалили с химиите в тях. Плодове и зеленчуци купувам само от пазара. Има избор. Освен по-добър вкус, често и цената е по-ниска.
Виж целия пост
# 924
Купувала съм от пътя по селата, някоя баба изкарала една кофа с  разкошни домати и продава. Ама продава защото просто е произвела повече от колкото й е нужно,а не произвежда с цел печалба и между двете има огромна разлика. Купувала съм  и от една баба сладко уж домашно ,пълна пародия след като го отворих. После като сме пътували през Петрохан винаги на същото място си продават сладка, следователно не е направено за домашна употреба и каквото е в повече да се продаде, а се прави да се продава и качеството не е важно.
Виж целия пост
# 925
Аз така преди години купих чудни плодове от една баба във Виноградец на път за Велинград. После тези сергии се разрастнаха, продават там какво ли не и откакто попаднах на мед менте и домати от борсата, не купувам нищо вече от там. Сладка с лошо качество има от разни баби по пазарите, вече съм скептична към "домашното производство" аз. Две смокинки и другото сироп - това представляват сладката им. Отделно че не харесвам разни неузрели сирена и др. млечни продукти, които ми предлагат. Случвало ми се е докато си купувам зеленчуци от крайпътни сергии, изпод една покривка да ми вадят и предлагат и суджук. При 35 градуса навън. Еми не става така търговията....
Виж целия пост
# 926
Моят приятел е завършил винопроизводство, но учат и технология на млечните храни и хляба. Разказвал ми е такива ужасии за малките производства и "семейните фермери", че не посягам. От пазара купувам зарзават, защото сме точно над Красно село, нямам оплаквания.
Виж целия пост
# 927
Имам градина и отглеждам плодове и зеленчуци. Мога да ви гарантирам, че без торове и препарати не става. Има страшно много болести и вредители, които трябва да се третират. Единственото, което може да се съблюдава е карантинния срок на препаратите. Сега много хора опитват  природни продукти за тая цел, но си трябват много знания, а и не всеки път минава номера. Има и нови препарати, които са по- щадящи, но са доста по-скъпи. В един немски градинарски форум прочетох, че в Германия ябълките се пръскат средно между 25-29 пъти.
Крайпътни сергии далеч не винаги продават местна продукция, а директно от борсата.
Виж целия пост
# 928
Имам градина и отглеждам плодове и зеленчуци. Мога да ви гарантирам, че без торове и препарати не става. Има страшно много болести и вредители, които трябва да се третират. Единственото, което може да се съблюдава е карантинния срок на препаратите. Сега много хора опитват  природни продукти за тая цел, но си трябват много знания, а и не всеки път минава номера. Има и нови препарати, които са по- щадящи, но са доста по-скъпи. В един немски градинарски форум прочетох, че в Германия ябълките се пръскат средно между 25-29 пъти.
Крайпътни сергии далеч не винаги продават местна продукция, а директно от борсата.

Да, точно.
Хората мислят, че домашно означава "само на слънце и вода" и не разбират, че това няма как да стане.
Виж целия пост
# 929
Предимството на домашното произведените плодове и зеленчуци  според мен не е липсата на препарати, а че се отглеждат вкусни сортове. В големите градове по магазините стигат основно онези издържливи, или набрани зелени и узряващи в касетките, които са с компромисен вкус.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия