Бързи здравословни въпроси и отговори – 34

  • 44 347
  • 743
# 435
Гастрит?
Виж целия пост
# 436
Аз имам подобни проблеми, които при мен са свързани с мигрена и нисък хемоглобин.
Виж целия пост
# 437
Анемия; ниско или високо кръвно, събрани или раздалечени граници. Измерете първо кръвното налягане.
Виж целия пост
# 438
Здравейте, мами! Flowers Hibiscus
На 55 години съм. От 2 години вече в менопауза. Преди 10 дни при рутинен преглед ми откриха киста на яйчника с големина 5 см. Ще бъдаа безкрайно благодарна ако някой сподели лечение, което е дало резултат. Green Heart Yellow Heart
Виж целия пост
# 439
Някой би ли ми препоръчал хематолог, от който е доволен-отношение и т. н., наистина да си разбира от работата? (гр. София)
Виж целия пост
# 440
Здравейте, мами! Flowers Hibiscus
На 55 години съм. От 2 години вече в менопауза. Преди 10 дни при рутинен преглед ми откриха киста на яйчника с големина 5 см. Ще бъдаа безкрайно благодарна ако някой сподели лечение, което е дало резултат. Green Heart Yellow Heart
Лекуват се или оперативно лапароскопски или с контрацептиви. Например Примулут-нор. Но предвид менопаузата те ще предизвикат цикъл. Би следвало във вашия случай кистата сама да се резорбира. Въпроса е как се е появила , когато няма МЦ? Също така не пишете и дали кистата съдържа бистра течност (фоликуларна) или е с кръв (хеморагична или ендометриозна).
Виж целия пост
# 441
И аз имам изключително слабо обоняние, не е свързано с ковид - още от 2017 е моят проблем. Някои миризми въобще не ги усещам, други много слабо. При мен е някаква смесица от вътрешно затлачване и биофилми от някаква инфекция. От антибиотици се повлиява донякъде, а иначе други неща, които ми помагат - NAC и храносмилателни ензими на гладно, особено серапептаза. Но всичко е временно и има благоприятен ефект само докато го вземам. Също донякъде помага оцет или концентриран лимонов сок, в по-големи количества.
Виж целия пост
# 442
Наскоро една позната ми каза, че си е върнала обонянието след ковид с някаква индийска (може и да греша за произхода) рецепта. Пече се портокал (на огън или на тиган) с кората докато почернее, след това се обелва и се слагат няколко лъжици захар, после се изяжда и уж се връщало поне част от обонянието. Не знам дали наистина помага, но мисля, че поне няма да навреди по никакъв начин.
Виж целия пост
# 443
Здравейте отново, искам да попитам, нормално ли е нощем да ми се издува корема като балон, все едно имам воден балон, който се лашка, като се обръщам… В момента лекувам гастрит, жлъчен рефлукс, хеликобактер, и раздразнено дебело черво. Апетитът ми е доста силен преди обяд, затова хапвам 2-3-4 закуски, после към 14ч обяд, и сега буквално сложих две лъжици кисело мляко да подложа на антибиотика, просто не ми се ядеше повече… и по принцип вечерям рано най-късно към 18ч. та защо нощем това издуване, след като основно в ранните часове на деня ям. Пак имам едно субективно усещане за втрисане вечерно време, лицето ми пак почервенява. Не са газове според мен, аз и тях ги знам по принцип, те са болезнени и куркат, повече на нещо течно го усещам. Гледани са ми бъбреци, черен дроб, уж всичко ик там. Пропуснах цикъл имах само кафяво зацапване, сигурно от стреса последните седмици…
Виж целия пост
# 444
За раздразнени черва е нормално. Но трябва да отшуми.
Добре е и масаж на корема да си правиш, добре действа на перисталтиката. По часовниковата стрелка.
Виж целия пост
# 445
А това с обонянието.... Аз лично съм имала 2 години по-слабо обоняние след ковид... Един ден просто започна да се възвръща 😂😂😂 Не се шегувам...
От година и два месеца нямам обоняние, може би на 5% е. Не забелязвам промяна. Някой със същото оплакване?
Виж целия пост
# 446
Привет! Сутрешно гадене, каква може да е причината? ЗА 37 г одишна жена./не е бременна/? Кръвна картина ще пуснем,но към какъв специалист да се насочим?
 И още нещо да ви попитам за мен се отнася,случвало ли ви се е замайване за секунди и чувство на потъване пак секундно? Спад на кръвно или какво може да е?
Да, днес тъкмо, + гадене, подут корем, куркане и тежест в червата, плюс аритмия.
Сигурна съм, че всичките ми кофти страдания са свързани с червата и другите там карантии.
Да.. Ще ходя на гастро..
Виж целия пост
# 447
При къркорене на червата и подут корем имах хеликоабактерия,  която лекувах. Да за гастро сте. Ходя про д р Зоя Маджарова-
Виж целия пост
# 448
Здравейте, моят 11 годишен син вчера се е ударил в слабините от колелото, имал чувството че му е потекла вода(казва все едно се напиках но бях сух) . Снощи казваше, че почти не го боли, но тази сутрин едва вървеше като стана от сън. Като се раздвижи е малко по-добре, но си личи че го боли. Има ли за какво да се притеснявам и има ли начин да облекчим болката?
Виж целия пост
# 449
Заведете го на лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия