Бързи здравословни въпроси и отговори – 34

  • 44 357
  • 743
# 405
Потвърждавам, проксима, знам също, че е постоянен обитател тази бактерия.
Виж целия пост
# 406
Съгласна съм за стреса. Няма да й се вторачвам тогава толкова на бактерията, не знаех, че си е редовен спящ обитател. Все пак ще си довърша лечението от доктора, защото бях направила много инфекции на дебело черво, дванадесетопръстник и стомах. Много хубав пробиотик ми е дал, аз даже ще си повторя курса - за един ден ми изчисти всичките налепи от езика. Вивомикс се казва. И пребиотик ми е дал за перисталтиката, че аз ту се запека, ту се разтека, и кървави имах. Аз много добре разбирам връзката на стомаха с психиката, просто искам да му помогна на стомаха. И явно заради инфекция някъде имах и тези втрисания миналата седмица, нали и цистит ми изби. С доверие към доктора ще подходя, аз му обясних, че по принцип съм здрава и не съм свикнала с толкова лекарства и така да ми е издут корема и да нямам редовен стомах вече толкова време. Той ми намали лекарството за киселини, каза само сутрин да пия, май от него се подувам. А перисталтиката, еми спрях цигарите преди месец и няма какво да ми подбута движението, нека има пребиотик и пробиотик. Видял на колоноскопа възпалена оточна лигавица. Записала съм час за аюрведа диагностика, каквато обикновено правя годишно при леки оплаквания в студения сезон, който ми е по-предизвикателен за организма. То и тази пролет си беше зимно време, лошо за мен, вата конституция. И новините за войната първоначално ме шокираха и паникьосаха, преди да изключа новините. Да ми намести с хранителен режим и стомах и обмяна и всичко. Просто бая бях закъсала предните две седмици, не знаех какво да се правя. Зрението ми отслабна, обезводнявам се, съхне ми устата, нощно потене, преди да се появят стомашните оплаквания, заподозрях инсулинова резистентност…
Виж целия пост
# 407
Права е Проксима. С цистита е същата работа. Бактерии, които всеки си ги има, но в определен момент някои вземат превес и създават проблеми.
Виж целия пост
# 408
Е то и с кандидата е такова положението, проблемна става ако се размножи много, не че може или трябва да се постигне съвсем нула наличие.
Доста проблеми се решават със "спокойствие и силна храна", но това е по-скоро превенция. Ако вече е наличен проблем често трябва и по-активно да се решава, независимо дали е гъбичка или бактерия. Пробиотиците ги броя и по двете линии де, много подценявани са и няма и много от тях в храната на повечето хора.
Виж целия пост
# 409
Съгласна съм за стреса. Няма да й се вторачвам тогава толкова на бактерията, не знаех, че си е редовен спящ обитател. Все пак ще си довърша лечението от доктора, защото бях направила много инфекции на дебело черво, дванадесетопръстник и стомах. Много хубав пробиотик ми е дал, аз даже ще си повторя курса - за един ден ми изчисти всичките налепи от езика. Вивомикс се казва. И пребиотик ми е дал за перисталтиката, че аз ту се запека, ту се разтека, и кървави имах. Аз много добре разбирам връзката на стомаха с психиката, просто искам да му помогна на стомаха. И явно заради инфекция някъде имах и тези втрисания миналата седмица, нали и цистит ми изби. С доверие към доктора ще подходя, аз му обясних, че по принцип съм здрава и не съм свикнала с толкова лекарства и така да ми е издут корема и да нямам редовен стомах вече толкова време. Той ми намали лекарството за киселини, каза само сутрин да пия, май от него се подувам. А перисталтиката, еми спрях цигарите преди месец и няма какво да ми подбута движението, нека има пребиотик и пробиотик. Видял на колоноскопа възпалена оточна лигавица. Записала съм час за аюрведа диагностика, каквато обикновено правя годишно при леки оплаквания в студения сезон, който ми е по-предизвикателен за организма. То и тази пролет си беше зимно време, лошо за мен, вата конституция. И новините за войната първоначално ме шокираха и паникьосаха, преди да изключа новините. Да ми намести с хранителен режим и стомах и обмяна и всичко. Просто бая бях закъсала предните две седмици, не знаех какво да се правя. Зрението ми отслабна, обезводнявам се, съхне ми устата, нощно потене, преди да се появят стомашните оплаквания, заподозрях инсулинова резистентност…

Разбра ли се в крайна сметка от какво са били втрисанията и другите симптоми? От цистит?
Виж целия пост
# 410
Никой нищо не ми обясни. Аз обаче подозирам гинекологичен проблем и ще ходя да се видя. Още миналата година ми казаха, че късно се произвеждал някакъв хормон да пука фоликулите. От голяма киста също съм оперирана, мислеха я за ендометриозна/шоколадова, добре че не беше. Сигурно и затова щитовидната ми жлеза набъбна - така стана и преди години с кистата. Пънеше се да пука фоликул ама тц. Този месец цикъл почти нямах, само много скромно кафяво зацапване, направо само малко слуз си беше, никаква маточна лигавица не изчистих. Просто атаки на всички фронтове. Явно ми е паднал имунитета много. Затова - холистично аюрведата искам да ме види. А не само на парче.
Виж целия пост
# 411
Виж и инсулина. Че и от него много неща се объркват. Правила ли си изобщо ОГТТ?
Виж целия пост
# 412
Мина ми през ума и това да видя, да. Защото едно постоянно уриниране и постоянна жажда. Замислих се още в началото за ИР, въпреки че съм с нормално тегло. Но просто беше много зор да си оправя първо стомаха. Сега с диетата внимавам хем да не дразня стомаха, хем да не тъпча въглехидрати. Ще пусна и инсулин и гликиран там какво беше…
Виж целия пост
# 413
Никой нищо не ми обясни. Аз обаче подозирам гинекологичен проблем и ще ходя да се видя. Още миналата година ми казаха, че късно се произвеждал някакъв хормон да пука фоликулите. От голяма киста също съм оперирана, мислеха я за ендометриозна/шоколадова, добре че не беше. Сигурно и затова щитовидната ми жлеза набъбна - така стана и преди години с кистата. Пънеше се да пука фоликул ама тц. Този месец цикъл почти нямах, само много скромно кафяво зацапване, направо само малко слуз си беше, никаква маточна лигавица не изчистих. Просто атаки на всички фронтове. Явно ми е паднал имунитета много. Затова - холистично аюрведата искам да ме види. А не само на парче.

Каква се е оказала кистата от коята са ви оперирали? Иначе хормона, който са имали на предид вероятно е бил FSH?
Виж целия пост
# 414
Нормалното тегло не е гаранция, че не си с ИР.
Ако правиш ОГТТ, пусни трикратен инсулин. Че само на гладно лъже понякога.
Виж целия пост
# 415
Преди три седмици имах грипоподобни симптоми, според тест не ковид, според лекар и рентген - синузит. Изписа ми куп лекарства и антибиотици, от които нищо не помогна, "мина" си само, но синусите са още запушени, макар и с по-леко главоболие от преди. Искам нещо, с което да втечня секрета и да ги отпуша.
Геломиртол + антибиотик+назонекс една седмица не направиха нищо.
Експектотранс сироп ми спря кашлицата, но не втечни секрета.
А-ферин (турско) помага симптоматично за главоболието, но не втечнява.
Синулан също не прави нищо.

Всяка вечер си държа по 10  минути гореща сол на главата, също не забелязах да помага много. Главата ми е на камък, какво още мога да пия/мажа/смъркам, преди да стигна до пункция?
Виж целия пост
# 416
За отпушване ми помага цинабсин, хомеопатия, първите дни на често, после се разрежда и спри млечните за кратко.
Виж целия пост
# 417
Здравейте, имам някакъв липом или атером в крака и ще го махат оперативно. Търся мнение за д-р РОсен Стайков и болница Еврохоспитал Варна, там ще бъде операцията. ТОй ме предупреди, че трябва да съм гладна, жадна и ми обясни каква е операцията, с локална упойка и тн, но аз забравих да го попитам дали трябва да си пусна кръвни изследвания и кога? Имам друга стара операция за вадене на зъби преди години и не помня дали пусках кръвни тогава.
Виж целия пост
# 418
Синулан таблетки пробва ли? На мен много ми помага.
Виж целия пост
# 419
В поста ми е написано, че съм ги пробвала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия