Парични проблеми

  • 16 037
  • 336
# 75
Какво значи, че е бил до теб? Предвид, че го описваш като дроб, дали е възможно да надценяваш приноса му?
Виж целия пост
# 76
Нарциса.
Защото и удобен. Не се интересува от деца, тя явно не може са има. Поне така разбирам аз от писанията. Сега само и пари да изкарваше и цена нямаше да има.
Виж само той, как се е уредил  - широки пръсти  жената го гледа и кара насам -натам. Кеф. И аз да съм на негово място и аз щях да я изкарвам луда и меркантилна. Такова местенце изпуска ли се?
Виж целия пост
# 77
Аз това се чудя - как можеш да го изкараш от къщата си такъв. Какво и как ще му кажеш, ако не искаш да си груб, ама си взела решение за край,
Виж целия пост
# 78
А вие нещо заедно правите ли извън кисненето на дивана вкъщи?
Бюджетът не ви е общ, а пък доста време живеете заедно, ти ли така прецени? Защото реално много често срещано е единият да печели повече, но когато бюджетът е общ, няма такива истории като "ти ходи, аз не мога".
За мен лично няма значение кой взима повече пари, ако живеем хубаво и се разбираме.

Да аз прецених така. Сега ще кажа и защо. Бюджетът за два месеца беше общ, пълен провал беше това. Парите се изхарчиха за отрицателно време, без никаква финансова култура. Ако бяхме продължили така щяхме да го караме на хляб и сол.

 Нарцùса когато той има някакви задачи по града (не е от моя град), ходим или по-точно го водя до дадената цел. Не знае къде е нищо, автобуса и спирката също, книжка няма.
И добре си преценрила! Аз на 21г като се задомих с БМ много държеше на общ бюджет. Ама парите все не стигаха, щото аз пестя, а той се шири. Та общ бюджет накрая беше - моята заплата и това, което е останало от неговата. 🤣
След като се разделихме, мога да плащам наем, гледам дете, платих си магистратурата, която отдавна отлагам(с кредит, но и него си платих).
Той като отиде веднъж на ресторант и после му спират я телефон, я ток.
Не съм меркантилна и никога не съм била. Нооо мъж, който не изкарва пари за собствените си нужди означава, че ти или трябва да си милионерка или да се лишаваш от нещо, а това те дърпа надолу.
Виж целия пост
# 79
Дени, и аз това си мисля, но такива ситуации са рискови. Единият участник си мисли, че имат консенсус по важните теми и се чувства спокоен и щастлив, а всъщност консенсус няма, просто другият участник е супер инертен. Казвам, че е рисково, защото се случва да се появи някаква сила, която да избие инертния от коловоза му и тогава става неориятно.
Виж целия пост
# 80
Все си повтарям да съм над финансовата страна, че отношението също е важно, но просто на моменти не издържам.
 
Аз тук  за отношения не прочетох.
Мъжа/вече не е момче/  добре се е подредил - инсталиран на дивана, няма амбиции, няма желание за нищо.
Сигурно през свободното време си има игра на компа, цъка си там.
Авторката,  изнасяй му багажа и сменая бравата.
Мама от чужбина да му помага, щом не го е срам на 32 г. да го отглеждат като 5годишен.
Не са се свършили мъжете,  не си престаряла - ще си намериш читав приятел и ще се чудиш как си го отглеждала това мамино детенце.
Виж целия пост
# 81
Какво значи, че е бил до теб? Предвид, че го описваш като дроб, дали е възможно да надценяваш приноса му?

Не мога да го обясня, това нещо ако не си в него и не го преживееш (в случая през моите очи), няма как точно да отговориш на този въпрос.

plqsak няколко пъти говоря по темата, или я избягва или се поправя за седмица и се въртим в този кръг.

Aisha то накрая при бившите винаги съм така. Все се чудя защо съм хабила нерви и време.
Виж целия пост
# 82
Бил е с теб в тежък момент, благодарна си му. Нормално е, разбирам те.
Но за едната благодарност струва ли си да си хабиш годините и живота напред?
Млади сте още, как не ви се излиза, не знам...на мен не ми се излиза, но съм къде по-голяма от теб.
Не знам. Аз те чувствам вътрешно неудовлетворена от отношенията ви.
Трябва да помислиш ТИ какво искаш и кое за ТЕБ ще е добре. Не за него, не за вас. За теб да помислиш..ще можеш ли да живееш с този компромис, който правиш, и щастлива ли ще си.
Виж целия пост
# 83
Какво значи, че е бил до теб? Предвид, че го описваш като дроб, дали е възможно да надценяваш приноса му?
Не мога да го обясня, това нещо ако не си в него и не го преживееш (в случая през моите очи), няма как точно да отговориш на този въпрос
Именно това имам предвид. Сигурна ли си, че е бил именно до теб, а не просто някаква част от обстановката, която надценяваш, понеже е органична? Защото ако той се е случил в единия край на дивана, докато ти плачеш в другия край, то това не е точно подкрепа.
Виж целия пост
# 84
Какво значи, че е бил до теб? Предвид, че го описваш като дроб, дали е възможно да надценяваш приноса му?
Не мога да го обясня, това нещо ако не си в него и не го преживееш (в случая през моите очи), няма как точно да отговориш на този въпрос
Именно това имам предвид. Сигурна ли си, че е бил именно до теб, а не просто някаква част от обстановката, която надценяваш, понеже е органична? Защото ако той се е случил в единия край на дивана, докато ти плачеш в другия край, то това не е точно подкрепа.

Не помня всичко от този период (бях на успокойтелни през повечето време). Останали са ми няколко спомена, които не мисля че ще забравя: как му помагаше, придържаше когато ходехме на химиотерапии. Как накрая аз не можах да му обуя обувките за погребението и той пак ми помогна и в този момент.
Виж целия пост
# 85
Проблемът изобщо не е само финансов.
Финансовият проблем е само един симптом на проблема.
А проблемът е у мъжа. Фундаментално.
Имам такива приятели. Те и секс не искат. Почти асексуални са. Търсят си сгодна женичка, за пред хората и дори не я обичат.

За мен ако един мъж не мисли за деца и финансовата им сигурност и грижа не е точно мъж. В края на краищата, това е основната му роля. Освен заплождането.

Върже ли те с деца само ще направи нещата по-зле. Вече няма да има и мърдане.
Виж целия пост
# 86
Този не става. Сменяй го!
Виж целия пост
# 87
Аз не разбрах как така му се чувстваш задължена, но искаш той да ти плаща с подаръци? Thinking
Виж целия пост
# 88
Аз не разбрах как така му се чувстваш задължена, но искаш той да ти плаща с подаръци? Thinking

Къде и какво да ми плаща? Да не ми е работодател? 😂
Господи това не е нормално. 😁😁😁
Виж целия пост
# 89
Много ли яде?
Тоз ми прилича на Пържолан.

Я у лево. Пести си парите, вероятно. И едва ли майка му му е спряла кранчето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия