Парични проблеми

  • 16 037
  • 336
# 60
Фрау, ми те точно важното го нямат.
Виж целия пост
# 61
Не споделям повечето мнения тук. Единият печели винаги повече от другия, няма лошо това да е жената. Откакто сме в Германия аз печеля много повече от мъжа ми, а и имаше периоди, в който той не работеше. И кво, да си разваля семейството щото съм голяма работа ли? Важното е да се обичаме, да гледаме в една посока, да се забавляваме заедно.
Съгласна! Но тук не става дума за семейство, а за прохождаща връзка. Момъкът е в нейния дом, не плаща сметки(отскоро започнал), на края на месеца не може да си покрие нуждите(авторката го написа), но пък иначе е много доволен от живота си и няма амбиции. Интересно, ако трябваше да плаща ипотека и майка или жена не помагаха, дали нямаше да хване втора или по-добре платена работа! Щото нали всеки трябва да се шири по стандарта си...
Разбира се, че може жената да изкарва повече и двойно даже... Има такива ситуации, уговорки - кой да гледа децата, къщата, който изкарва повече да работи... И всичко си е ок.
Те обаче не са семейство. И авторката не мрънка за шадраван в средата на хола или 24 каратов диамант, а за кафе, вечеря понякога и да пести някой лев цяла година за море и планина и екскурзия примерно(както правим повечето хора), а той я изкарва, че много иска, тормози, пък си живее на нейн гръб.
Виж целия пост
# 62
От написаните примери излиза, че той не иска да правят нищо заедно, освен ако не е свързано със седене вкъщи.
Виж целия пост
# 63
Когато бях млада студентка,парите бяха кът и отиваха по основни направления(общежитие,сметки,храна,копиране на лекции).Всички около мен бяха така.Но това не ни пречеше да излизаме вечер.Не е нужно да даваш пари дори.Излизахме на разходка по центъра с колегите или приятели и си деляхме пари за пликче със семки.Стояхме до среднощ на фонтаните, чоплим семки и си говорим.Като млади гаджета с ММ.пак бяхме с ниски доходи.Свикнахме да излизаме на разходка в парка без да даваме и един лев.Просто се разхождахме километри хванати за ръка,споделящи мечти за живота ни заедно като семейство.Сега сме женени и с дете и  пак излизаме на просто разходка без даване на пари.Кафето си го носим с нас в термочаши и го пием където си искаме.С това исках да кажа,че не пари му липсват на приятеля на авторката,а желание да излиза с нея.А може просто да не обича да излиза на разходки,а предпочита да си стои вкъщи.Ако авторката е обратния случай-да и харесва да излиза сред природата често и не обича да стои вкъщи,то тогава имате разминаване и просто нещата няма да се получат.Той ще стои вкъщи пред телевизорама ти сама или с приятелки навън...
Виж целия пост
# 64
Не споделям повечето мнения тук. Единият печели винаги повече от другия, няма лошо това да е жената. Откакто сме в Германия аз печеля много повече от мъжа ми, а и имаше периоди, в който той не работеше. И кво, да си разваля семейството щото съм голяма работа ли? Важното е да се обичаме, да гледаме в една посока, да се забавляваме заедно.
Съгласна! Но тук не става дума за семейство, а за прохождаща връзка. Момъкът е в нейния дом, не плаща сметки(отскоро започнал), на края на месеца не може да си покрие нуждите(авторката го написа), но пък иначе е много доволен от живота си и няма амбиции. Интересно, ако трябваше да плаща ипотека и майка или жена не помагаха, дали нямаше да хване втора или по-добре платена работа! Щото нали всеки трябва да се шири по стандарта си...
Разбира се, че може жената да изкарва повече и двойно даже... Има такива ситуации, уговорки - кой да гледа децата, къщата, който изкарва повече да работи... И всичко си е ок.
Те обаче не са семейство. И авторката не мрънка за шадраван в средата на хола или 24 каратов диамант, а за кафе, вечеря понякога и да пести някой лев цяла година за море и планина и екскурзия примерно(както правим повечето хора), а той я изкарва, че много иска, тормози, пък си живее на нейн гръб.

Точно, аз не казвам че след 5-10 години палачинката няма да се обърне, просто още в началото ми се вижда неестествено.

DreamingOfSummer точно това усещам.

peten предлагам и разходки каквито споменаваш. Или излиза с репликата "минало ми е времето да ми се излиза" (все едно е на 90),  или е прекалено уморен (което не може да е вярно винаги, при положение че на работа има време за социални мрежи и т.н.).
Виж целия пост
# 65
Бюджетът не ви е общ, а пък доста време живеете заедно, ти ли така прецени? Защото реално много често срещано е единият да печели повече, но когато бюджетът е общ, няма такива истории като "ти ходи, аз не мога".
За мен лично няма значение кой взима повече пари, ако живеем хубаво и се разбираме.
Виж целия пост
# 66
А вие нещо заедно правите ли извън кисненето на дивана вкъщи?
Виж целия пост
# 67
А вие нещо заедно правите ли извън кисненето на дивана вкъщи?
Бюджетът не ви е общ, а пък доста време живеете заедно, ти ли така прецени? Защото реално много често срещано е единият да печели повече, но когато бюджетът е общ, няма такива истории като "ти ходи, аз не мога".
За мен лично няма значение кой взима повече пари, ако живеем хубаво и се разбираме.

Да аз прецених така. Сега ще кажа и защо. Бюджетът за два месеца беше общ, пълен провал беше това. Парите се изхарчиха за отрицателно време, без никаква финансова култура. Ако бяхме продължили така щяхме да го караме на хляб и сол.

 Нарцùса когато той има някакви задачи по града (не е от моя град), ходим или по-точно го водя до дадената цел. Не знае къде е нищо, автобуса и спирката също, книжка няма.
Виж целия пост
# 68
Сега кафе и вечеря са му в повече, после ще е екскурзия на детето или почивка, и така до пълна деградация. Розова долина, как си представяш евентуално майчинство?
Виж целия пост
# 69
Абе, ти дете ли отглеждаш или мъж имаш?!
Виж целия пост
# 70
Сега кафе и вечеря са му в повече, после ще е екскурзия на детето или почивка, и така до пълна деградация. Розова долина, как си представяш евентуално майчинство?

Не си представям майчинство, обясних назад.

 HighSpeed и аз на моменти се чудя. Все си повтарям да съм над финансовата страна, че отношението също е важно, но просто на моменти не издържам.
Виж целия пост
# 71
Отношението е важно, но в ежедневието всичко се купува с пари. Хубаво е нещата да се допълват, а при вас май и двете куцат. Не звучи добре.
Виж целия пост
# 72
Тези, които са над финансовата страна, първо са си платили вече масрафа, второ всичко друго им е наред. При теб очевидно не е такъв случаят.
За мене човек да не гледа всички фактори, понеже било материално, алчно или не знам какво още, е чиста тъпащина.
Мъж, когото не виждам като спътник и баща на децата ми, не бих търпяла във връзка.
Я кажи пак защо държиш да си с него?
Виж целия пост
# 73
Според мен навикът я държи там.
Виж целия пост
# 74
Тези, които са над финансовата страна, първо са си платили вече масрафа, второ всичко друго им е наред. При теб очевидно не е такъв случаят.
За мене човек да не гледа всички фактори, понеже било материално, алчно или не знам какво още, е чиста тъпащина.
Мъж, когото не виждам като спътник и баща на децата ми, не бих търпяла във връзка.
Я кажи пак защо държиш да си с него?

Мисля че имам някакъв психологичен проблем свързан със страх от самотата (влизам за малък период на раздяла в друга връзка). Освен това на моменти се сещам в какво състояние бях когато тате беше зле и как той беше до мен. Чувствам вина, все едно той е бил до мен в труден момент, а аз съм някаква кифла и ще го оставя заради финансов проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия