Четвъртокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 39 818
  • 873
# 465
И при нас купихме няколко помагала в началото на годината, но не са конкретно за НВО, по-скоро за добра подготовка.
Дамаска, бързо оздравяване на твоето момченце. Аз така с малката, не толкова сериозно, но през два три дни се боря с кашлица, течащ Ное. Постоянно инхалация, хапчета, сиропи, разни бабини ефективни, направо си стресират детето.


Иначе при нас най-после се заговори за зелено училище. Децата в класа са много развълнувани, дано нещо не се случи отново и да пропадне.

Ние също има срочни оценки по всичко. А класната ни вчера се е раздала диктовка и тест по БЕЛ, все се чудя защо учителите толкова пренасочват децата и накрая се оказва, че смяната им са напълно повърхности и заучени за момента и веднага след това забравени.
Виж целия пост
# 466
Някой беше ли днес на олимпиада по математика? Според моето дете задачите са били доста трудни. Не са разрешили да се изнасят условията.
Виж целия пост
# 467
Втора и трета си изглеждат по-трудни.
В темата за Математическите турнири са ги качили.
П.П. Сега виждам, че от Вас са качени всъщност. При нас (София) не са им ги дали.
Виж целия пост
# 468
Някой ще ходи ли на областен кръг на олимпиада,,Знам и мога". Как се подготвят вашите деца?
Виж целия пост
# 469
Моя има 25.25 точки на Знам и Мога и не се е класирал за областния кръг.
Миналата седмица беше болен и не беше на училище.Тази вече е и госпожата си го е харесала и го изпитва всеки ден.Вчера чо ЧП има 6,но онзи ден учи урока цял след обяд.По Български са правили контролно и има 6,с една-две правописни грешки и то глупави.
Виж целия пост
# 470
Някой ще ходи ли на областен кръг на олимпиада,,Знам и мога". Как се подготвят вашите деца?
Никак засега. Малко почивка след математиката в неделя.
Преди общинския кръг разгледахме всичко налично в нета и не смятам да повтаря същото, освен ако не намеря нещо ново. Ако има желание тия дни и най-вече другата седмица, мисля да прегледа илюстрациите и снимките от учебниците по ЧО и ЧП за 3-ти и 4-ти клас, ако е забравил нещо, да го припомни. Писане на текст описание, текст от типа "защо според теб" (да знае, че няма верен и грешен отговор, а добре и зле аргументиран),  по възможност - оригинално мнение - представи си нещо, което никой друг не би се сетил и го опиши добре. Това в общи линии. Гледахме и матурите от минали години за 4 клас по ЧО и ЧП, по БЕЛ имат доста опит от училище. Математическата част не я мисля. Успех на всички деца!
Виж целия пост
# 471
Момичета помагайте.Как ще се реши 5 задача по Математика от УТ тетрадка номер 2 за 4 клас на Просвета плюс на стр.12.
Виж целия пост
# 472
Смята се лицето в кв.м. и след това се умножава по 4 (на 1 кв.м. има 4 плочки). Точно до там сме и ние Simple Smile
Виж целия пост
# 473
Момичета помагайте.Как ще се реши 5 задача по Математика от УТ тетрадка номер 2 за 4 клас на Просвета плюс на стр.12.

S=4*2=8 кв.м.
Лицето на 4 плочки е 1кв.м.
(8:1).4= 8.4=32 плочки
Виж целия пост
# 474
През седмицата бяха на този урок.
Първо се намира лицето на цялата фигура (4м ×2м=8кв.м). В 1кв.м има 4 плочки, значи в 8 кв.м ще има 32 плочки.
Виж целия пост
# 475
Майчета, честит празник! Кога излизат резултатите от Знам и Мога 4 клас, областен кръг? Търся инфо из нета, но никъде нищо не намирам...
Виж целия пост
# 476
Майчета, честит празник! Кога излизат резултатите от Знам и Мога 4 клас, областен кръг? Търся инфо из нета, но никъде нищо не намирам...

За Стара Загора днес излязоха резултатите в сайта на училището, където се проведе състезанието.
Виж целия пост
# 477
Майчета, честит празник! Кога излизат резултатите от Знам и Мога 4 клас, областен кръг? Търся инфо из нета, но никъде нищо не намирам...

За Област Пазарджик излязоха вече. Моят син има 27, 75. Ясно е, че не се класира за национално ниво, но ми се искаше да знам колко са максималния брой точки, за да видим той къде се намира. Иначе съм доволна много от него. Беше нужно малко да повярва в себе си и да стигне до областно ниво.
Виж целия пост
# 478
Майчета, честит празник! Кога излизат резултатите от Знам и Мога 4 клас, областен кръг? Търся инфо из нета, но никъде нищо не намирам...

За Област Пазарджик излязоха вече. Моят син има 27, 75. Ясно е, че не се класира за национално ниво, но ми се искаше да знам колко са максималния брой точки, за да видим той къде се намира. Иначе съм доволна много от него. Беше нужно малко да повярва в себе си и да стигне до областно ниво.

Максималния брой точки от изпълнението на задачите е 50.
Виж целия пост
# 479
Честито на децата, класирани за националния кръг на "Знам и мога"! Вчера е публикуван списък с имената им. Моето не е сред тях, но така и не намирам протоколи с резултатите от обл. кръг. Все ми е тая като цяло, но не е коректно от страна на училището-координатор и местното РУО да пропускат информация. Тези деца са се трудили, учили, явили са се... и накрая нищо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия