Четвъртокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 39 818
  • 873
# 540
Пълни некадърници пишат учебниците. И тва яйце защо точно е пляснато там като не участва в сметките? Ще кажеш че учат в аграрен техникум и е мега важно храната на пилетата да се опише дословно.
Виж целия пост
# 541
Да ги обърква, 😁 затова е пляснато яйцето.
Виж целия пост
# 542
Ние се объркахме,защото смятаме както Мери каза и на 4 хранения.Това нулево хранене въобще не се сетихме,че се смята и то.
Виж целия пост
# 543
Аз специално за тази задача с пиленцата, казах на сина ми да не я решава! Точно нея специално! Няма да позволява му изпържат мозъка от 4-ти клас още. Ненормалници!
Виж целия пост
# 544
Ние се объркахме,защото смятаме както Мери каза и на 4 хранения.Това нулево хранене въобще не се сетихме,че се смята и то.

Много правилно сте я смятали. Няма такова нещо като 2+2=5 или 5х3=12!
Виж целия пост
# 545
В началото и моята щерка започна да решава задачата така 12ч : 3ч = 4 хранения.
И в един момент каза, че не се получават отговорите. 😃 Тогава вдянах и обясних, че трябва да се смята и нулевото хранене. Обясних така : започват да ги хранят в 6ч. Това е първото хранене. После след 3ч е второто хранене и така до 18ч. Стават 5 хранения за 12ч.
Виж целия пост
# 546
Тъй нареченото пето хранене е първото за следващите 12 часа.
Виж целия пост
# 547
Не е, защото през следващите 12 часа явно не се хранят. Но както и да го гледаме задачата е уникално тъпанарски написана.
Виж целия пост
# 548
Ясата,и аз се ядосах и я оставих снощи тази задача,защото е написана адски малоумно.А кое дете само ще се сети,че се смята за 5 хранения?
Виж целия пост
# 549
Моето пък не е успяло "да се събере" в събота на ПМС. Не очаквам нещо велико като резултат, на 25+ ще се радваме,пък каквото и да е, това е. Хубав житейски урок, че не всичко можеш винаги, че ти не си едно състезание и че всеки греши. Не че досега е бил безгрешен.
Виж целия пост
# 550
Моето пък не е успяло "да се събере" в събота на ПМС. Не очаквам нещо велико като резултат, на 25+ ще се радваме,пък каквото и да е, това е. Хубав житейски урок, че не всичко можеш винаги, че ти не си едно състезание и че всеки греши. Не че досега е бил безгрешен.
Задачите са били от средно към много трудни - като започнем от 2б, минем през 4б и 6, която само изначално може да заблуди някого, че е лесна. Според мен само деца без опит в състезателната математика могат да определят състезанието като лесно. Над 25+ е  добро към много добро представяне. Единствената лесна задача е първа.
Виж целия пост
# 551
Моето пък не е успяло "да се събере" в събота на ПМС. Не очаквам нещо велико като резултат, на 25+ ще се радваме,пък каквото и да е, това е. Хубав житейски урок, че не всичко можеш винаги, че ти не си едно състезание и че всеки греши. Не че досега е бил безгрешен.
Задачите са били от средно съм много трудни- като започнем от 2б, минем през 4б и 6, която само изначално може да заблуди някого, че е лесна. Според мен само деца без опит в състезателната математика могат да определят състезанието като лесно. Над 25+е  добро към много добро представяне. Единствената лесна задача е първа.

Да, наясно съм. Не зная как ще го оценят, само по мои непрофесионални очаквания го определям около такъв резултат.
Виж целия пост
# 552
Всички очакваме да видим критериите за оценяване Simple Smile. Очаквам на 6-та да дадат точки както за изброяване на възможни комбинации, така и за посочване на повтарящи се, макар да не си стигнал до верния отговор, за 5а са два отговора и предполагам за верни стъпки също ще дават точки. Интересно ми е, ако си определил 2-ра като рачешка, а в последствие четох коментари, че само привидно е такава Simple Smile, как биха оценили рачешко решение. Каквото такова - все пак тежестта му, поне за СМГ е около 4.44 %, което при добро представяне на МзВ, е сравнително незначителна част.
Виж целия пост
# 553
Пълни некадърници пишат учебниците. И тва яйце защо точно е пляснато там като не участва в сметките? Ще кажеш че учат в аграрен техникум и е мега важно храната на пилетата да се опише дословно.
+ 1
С тази задача се мъчих преди месец/имам копирана тетрадката/. Уж се имам за логически мислеща баба, обаче отговора не излиза и не излиза, защото и аз смятах първо  "във въздуха", че храненията са 4.
 Днес, утре  трябваше да са на нея.
 Но  днес  "бомбата"  дойде в нашия град и ги пуснаха рано-рано от училище.
Виж целия пост
# 554
Нашите много назад се движат явно. Вчера взеха 97-ми урок, значи яйцето ще падне другата седмица Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия