Всякакви въпроси относно хладилниците. Тема N3.

  • 52 776
  • 944
# 150
Да ви питам - как се отразява слагането на гореща харана за кратко в хладилника?
Пояснявам - готвя нещо и дъщеря ми (2 годишна) вече е гладна и нетърпелива. Слагам ѝ в купичка и я оставям за 5 мин в хладилника, за да се охлади по-бързо. Не го правя всекидневно, но се случва от време на време и се чудя до колко е вредно?
Виж целия пост
# 151
Не е добре да се прави това. По-добре сложи купичката във вода с купчета лед. Не съсипвай хладилника, като нарушаваш нормалния му цикъл на работа с внезапни "пикове".
Виж целия пост
# 152
Жена ми не му се притриса толкова. На целия обем купа с гореща храна едвам я усеща хладилника сигурно. По принцип това с горещото е по-вредно за обикновените хладилници които ако от купата се издига пара веднага ще се обледят вътре. Само я предупредих да слага купата на една подложка а не директно върху стъкления рафт в хладилника да не би студеното стъкло да се пукне.
Виж целия пост
# 153
Мисля, че една детска купичка е нищожно количество за цял хладилник, особено ако е над 200-литров. Но има и други начини да решите проблема.

Например, още докато готвите може да сложите купичката в хладилника за 5-10 мин. Когато сипете горещата храна в охладената купичка, само 30 секунди и няколко разбърквания ще бъдат достатъчни, за да се изравни температурата.
Виж целия пост
# 154
Мисля, че една детска купичка е нищожно количество за цял хладилник, особено ако е над 200-литров. Но има и други начини да решите проблема.

Например, още докато готвите може да сложите купичката в хладилника за 5-10 мин. Когато сипете горещата храна в охладената купичка, само 30 секунди и няколко разбърквания ще бъдат достатъчни, за да се изравни температурата.
Или да спука купата. Мъжът ми така счупи един студен буркан, като му сипа гореща супа!
Виж целия пост
# 155
Е, то се сипва малко. Пък и не мисля, че някой ще тръгне да слага на детето си храна с температура 100 градуса.
Виж целия пост
# 156
Жена ми не му се притриса толкова. На целия обем купа с гореща храна едвам я усеща хладилника сигурно. По принцип това с горещото е по-вредно за обикновените хладилници които ако от купата се издига пара веднага ще се обледят вътре. Само я предупредих да слага купата на една подложка а не директно върху стъкления рафт в хладилника да не би студеното стъкло да се пукне.
Все пак интензивното отделяне на пара може да доведе до натрупване на повече скреж в изпарителя преди да настъпи времето за разскрежаване.Така или иначе тази пара ще отиде точно там.
Кой знае какви последствия няма да има, освен ако разскрежаването е само по време, но този вариант е почти изчезнал.Понякога може да се случи и забравена врата, затова разскрежаването е по време и температура в изпарителя.
Но че подобни събития трябва да се избягват е ясно.
Виж целия пост
# 157
Добър ден,
Някой има ли този хладилник и може ли да изкаже мнение. За съжалени не мога да го видя на живо и обмислям онлайн поръчка, така че всякакво мнение ще ми свърши работа.
https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D … 0LG%20GBB-72SAUGN
Виж целия пост
# 158
Ние сме с този хладилник от два месеца. Външно е много хубав. Графитен е цвета. По повърхността остават следи от пръсти. Чистя го постоянно с микрофибърна мека кърпа. Фризерът е с голям обем, събира много. Горната част е доста висока. Удобна е също. Има рафтче, което се сгъва, ако искаш да сложиш нещо по-високо. Бутилиерата е голям плюс.  Има две чекмеджета за свежо съхранение.

Въпреки всичко не съм особено доволна от хладилника, защото не поддържа зададената температура. В хладилната част температурата е по-висока поне с два градуса от зададената. Прави ми впечатление, че храната се разваля по-бързо, отколкото в предишния ни хладилник. Засега наблюденията са ми само за плодове и сирене, защото само това се заседява. Не знам дали при всички LG е така, може и нашия да е дефектен нещо.
Виж целия пост
# 159
С кристална топка ли мерихте температурата, та разбрахте, че е "поне 2⁰ над зададената" или с термометър в средна точка.
Виж целия пост
# 160
А и щом е 2 градуса нагоре задайте 2 градуса по-ниска и сте бетон. Дет се вика, да ви имам проблемите.
Виж целия пост
# 161
С кристална топка ли мерихте температурата, та разбрахте, че е "поне 2⁰ над зададената" или с термометър в средна точка.
С термометър, разбира се. Мисля, че имам право на мнение и лични впечатления. Доколко притесненията са ми основателни не знам.
В момента погледнах 8.8 градуса е, влажност 36%. Зададената температура е 5 градуса. От сутринта е отварян не повече от 3 пъти.
Аз не съм специалист по хладилниците, а потребител, само да отбележа. Без никакви претенции, че разбирам. Просто споделих мнение.
Виж целия пост
# 162
Потребител FBID, с хладилника LG.
Сравних параметрите с моето АЕГ.
Първо, да кажа че като дизайн, не знам кой от кого е преписвал, но много, много си приличат. Като консумация, ниво на шум и енергиен клас, LG е с по-добри параметри. Единственото, което аз виждам, като не-особено-технически-компетентно лице, е че вътре в AEG пише  stainless steel.
Разликата в цената ще я видите, затова и не Ви го предлагам като опция, а просто искам  да Ви кажа, че на мен като параметри, това LG ми изглежда добре и го казвам, като любител на друга марка Simple Smile
Друго, има метална поставка за бутилки, която АЕГ няма. Може да Ви прозвучи странно, но ние заради това си купихме отделен виноохладител Simple Smile
Иначе, сме изключително доволни от това АЕГ.

https://electrosound.bg/hladilnik-s-frizer-aeg-rcb736e5mb.html
Виж целия пост
# 163
Ket G, не искам да се заяждам с вас. Но. Опишете например, къде сте поставила термометъра. Дали е в средата, най-горна или долна точка на хладилника. След това, кажете каква е температурата около хладилника.
Виж целия пост
# 164
Ket G, не искам да се заяждам с вас. Но. Опишете например, къде сте поставила термометъра. Дали е в средата, най-горна или долна точка на хладилника. След това, кажете каква е температурата около хладилника.

И дали са оставени исканите отстояния от стени и мебели за охлаждане.

Цитат
Първо, да кажа че като дизайн, не знам кой от кого е преписвал, но много, много си приличат.

Ми те всички от този клас си приличат с малка разлика в дръжките и цвета/покритието. Моят например е Сименс и е почти същият (хванах последния влак преди да напуснат пазара). Истински инокс е и нямам никакви забележки, да е жив и здрав.
Не знам дали е баш този модел, ма като гледам е същият като ей това:

https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … -39NXI35/p/664178

И за разлика от другите (според прочетено) дисплеят винаги свети, не хваща пръсти (е ако са мръсни няма как, но се измива лесно с мокър швамтух само) и  епроектиран да се долепя плътно до стена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия