Уреди за домашна грижа за кожата - 7

  • 127 699
  • 1 537
# 240
Кожата е удивително нещо. И не, не е открита рана. кожната бариера се възстановява много бързо при такива малки наранявания. Това е и смисъла на процедурата, има ефект без да застрашава здравето в значителна степен. Околната среда също не е стерилна и досега с нея е неизбежен.

Интересно ми е дали сте лекар и, ако да - каква ви е специалността? Понеже мненията ви са как да кажа, много категорични.

Аз не съм лекар, съвсем в друга сфера ми е образованието и професията и съответно слушам каквото ми е казано от лекар. А именно, че бариерата е нарушена, през дупките, колкото и да са миниатюрни е възможно да влязат бактерии, да се загнездят, разпространяват и да предизвикат инфекции и проблеми, понякога години след това.
м да,години ще си живеят бактериите в дупчиците без да се развъдят на момента,както и ако си намажеш крем ще проникнат бактерии от него,а ако се размотаваш не намазана с нищо по улиците 48 часа грам бактерия или мръсотия няма да ти замърси кожата.....айде вече да сложите точка на абсурдите на еди коя си дето ви е дала този "безценен професионален съвет'.
Защото аз не е като да не съм бодена от различни дерматолози и то с къде по-големи игли от тези на дермапен,никога не съм излизала от кабинета след процедура не намазана,никога.
Виж целия пост
# 241
На просташки провокации няма да отговарям. Този махленски, заядлив тон си го запазете за вкъщи, явно средата ви е такава, както и вие самата естествено.
Виж целия пост
# 242
На просташки провокации няма да отговарям. Този махленски, заядлив тон си го запазете за вкъщи, явно средата ви е такава, както и вие самата естествено.
е да,но си отговорила. Мога и много фино да ти поднеса същата теза,но не си заслужава усилието при положение, че упорито циклиш една и съща глупост под различни потребителки. От моята среда не се оплаквам,дано я надминеш.😉
Виж целия пост
# 243
Аз винаги слагам успкояваща маска след процедура, досега не съм имала проблем толкова години. Или шийт слагам или NCEF на Filorga. Но следя да няма някакви киселини и избелващи съставки, защото ще има много болка.
Виж целия пост
# 244
На просташки провокации няма да отговарям. Този махленски, заядлив тон си го запазете за вкъщи, явно средата ви е такава, както и вие самата естествено.

Извини ме, но не виждам нищо просташки в отговора. Всъщност всички ви обясняват едно и също и то е много вярно.
Целта на процедурата е регенериране на кожата в различни аспекти, затова и се използват различни серуми според зависи, кой, какво се стреми да пребори. А нанасяйки даден козметичен продукт се подпомага този процес. Няма процедура, след която кожата да се оставя без нищо два дни! Дори и два часа. Продукта нанесен стерилно, всъщност предпазва кожата от замърсявания. И да, пиша го, защото имам завършено образование за козметик, както и достатъчно специализиращи курсове, при различни специалисти. Специално за тази процедура не, но практикувам само върху себе си, за което смятам, че знанията ми са предостатъчни!
Виж целия пост
# 245
А филъри и скинбустери съвместими ли са с дермапена? И колко често се прави като цяло?
Иглите са стерилни, не ги дезинфекцирам. Изхвърля се картриджа след употребата.
Аз си измивам лицето, намазвам с лидокаин, стоя трийсетина минути и го избърсвам с памук натопен в обикновен спирт.

Серум по време на боденето си трябва за да се плъзгат иглите по кожата. Аз се правя на сектори и веднъж пропуснах да намажа един участък, много трудно се движи главата и доста кръв имаше. Докато се усетя, че се дера на сухо, станах като Франкенщайн. Това място най-бавно се възстанови после.

След това дезинфекцирам внимателно със спирт и не слагам абсолютно нищо на кожата, включително и вода за 48 часа. Толкова време отнема да се затворят дупчиците. Има опасност да влязат бактерии понеже преградата е нарушена. Това го знам от пластичен и естетичен хирург при когото ходя от години и имам пълно доверие, съответно аз така процедирам.

Същото правя и след филъри - 48 часа абсолютно нищо не слагам на кожата.
Виж целия пост
# 246
Филъри не, бустери - да.
Виж целия пост
# 247
Защо не филъри?
Виж целия пост
# 248
Предполагам че ще бъде загуба на материал. Филърите нали се използват за придаване на обем и ремоделиране. Бустерите са по-близки до мезотерапията.
Виж целия пост
# 249
Иглите са стерилни, не ги дезинфекцирам. Изхвърля се картриджа след употребата.
Аз си измивам лицето, намазвам с лидокаин, стоя трийсетина минути и го избърсвам с памук натопен в обикновен спирт.

Серум по време на боденето си трябва за да се плъзгат иглите по кожата. Аз се правя на сектори и веднъж пропуснах да намажа един участък, много трудно се движи главата и доста кръв имаше. Докато се усетя, че се дера на сухо, станах като Франкенщайн. Това място най-бавно се възстанови после.

След това дезинфекцирам внимателно със спирт и не слагам абсолютно нищо на кожата, включително и вода за 48 часа. Толкова време отнема да се затворят дупчиците. Има опасност да влязат бактерии понеже преградата е нарушена. Това го знам от пластичен и естетичен хирург при когото ходя от години и имам пълно доверие, съответно аз така процедирам.

Същото правя и след филъри - 48 часа абсолютно нищо не слагам на кожата.
Барби,би ли споделила какъв Лидокаин (колко процента и от къде,как изглежда)си купуваш.Ще ти бъда много благодарна,защото аз си взех едни ампули лидокаин ,а то се оказа ,че се поставят инжекционно и за не ги изхвърля си намазах лицето преди процедурата,но ефект 0.
Виж целия пост
# 250
Няма никакъв проблем да се прави дермапен ако имате филъри и бустери.
Виж целия пост
# 251
Аааа сори, аз друго разбрах. Помислих, че иска да ползва филъри и бустери СЪС дермапен. И понеже имам една колежка южнокорейка дето ползва дермапен с бустери и се кълне, че кожата ѝ никога не е била толкова свежа и жива и направих грешна асоциация. Само на камерата съм я виждала, тъй че е на доверие Grinning
Виж целия пост
# 252
Не го намирам този Ultima 7, има много видове в Алиекспресс, какво спецификации трябва да гледам?

По - добре си вземете от Aлиекспрес, ако Ви се чака. Има абсолютно същия. Аз си поръчах модел Ultima 7  за 80 лева и сега го чакам В български сайт цената беше двойна. По това, което четох в темата
горе-долу всички са еднакви. 
Здравейте, момичета! Моля за мнение за този дермален, въодушевихте ме да си взема. Искам да го използвам предимно за няколко дупчици от пъпки, които имам, много малко са и не са никак дълбоки. Както и за превенция за бръчки.


Виж целия пост
# 253
Не го намирам този Ultima 7, има много видове в Алиекспресс, какво спецификации трябва да гледам?

По - добре си вземете от Aлиекспрес, ако Ви се чака. Има абсолютно същия. Аз си поръчах модел Ultima 7  за 80 лева и сега го чакам В български сайт цената беше двойна. По това, което четох в темата
горе-долу всички са еднакви. 
Здравейте, момичета! Моля за мнение за този дермален, въодушевихте ме да си взема. Искам да го използвам предимно за няколко дупчици от пъпки, които имам, много малко са и не са никак дълбоки. Както и за превенция за бръчки.



Аз взех точно този, от Dermis, защото не ми се чакаше. Доволна съм. От сайта са изключително коректни.
Виж целия пост
# 254
BGN 69.72  54%OFF | Electric Dr. Pen Ultima M7 Meso Micro Needling Machine Derma Pen Microneedle Mesotherapy M7 Plug in model Skincare Tool SPA Care
https://a.aliexpress.com/_mMnZGvK има и други в комплект с игли...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия