"Обичам" Топлофикация - тема 6

  • 27 608
  • 761
# 285
Чак пък да мръзнат!?
Как беше по соц.времената, когато нямаше топломери, врътки, спиране или откачане на радиаторите. Да, на последните етажи обикновено беше по-хладничко, отколкото на долните или първите, но чак пък мръзнене.
Виж целия пост
# 286
Чак пък да мръзнат!?
Как беше по соц.времената, когато нямаше топломери, врътки, спиране или откачане на радиаторите. Да, на последните етажи обикновено беше по-хладничко, отколкото на долните или първите, но чак пък мръзнене.
Ще мръзнат, защото са навързани като "свински черва"- горещата вода се качва нй-горе и слиза надолу т. е.тръбата, която е изходяща за радиатор на горния етаж е входяща за радиатор на долния етаж и т. н до долу. Така че най-ниските етажи получават най-ниска температура на водата при еднотръбна система.
Виж целия пост
# 287
Поддадено Нулево потребление Октомври 2021г.  подписано от домоуправителя и 2 ма съседи платени 6лв. за входиране на заявлението!! при тези
така искаха...целия отоплителен сезон с Оквтч. потребление НУЕВО при отчитане Май месец.
Плащах за сградна инсталация равносметката : 602,21лв. за перода делено на 7 месеца отопляеми =86,03лв

дяловото не го пиша то е 6+лв. на месец и няма значение  Жилището е необитаемо и няма и топла вода принципно!

Това нормално ли е бе хора?!
Виж целия пост
# 288
Поддадено Нулево потребление Октомври 2021г.  подписано от домоуправителя и 2 ма съседи платени 6лв. за входиране на заявлението!! при тези
така искаха...целия отоплителен сезон с Оквтч. потребление НУЕВО при отчитане Май месец.
Плащах за сградна инсталация равносметката : 602,21лв. за перода делено на 7 месеца отопляеми =86,03лв

дяловото не го пиша то е 6+лв. на месец и няма значение  Жилището е необитаемо и няма и топла вода принципно!

Това нормално ли е бе хора?!
Аз не разбирам: ако имате измервателни уреди на радиаторите или един топломер за цялото жилище, защо аджеба подавате такава декларация, която няма никакъв  смисъл? Единственият ѝ смисъл е да не ви начисляват прогнозни сметки, но аз вече обясних за тях как стои въпросът.
Нали сградната инсталация си върви, жилището се топли от нея, а пък дали живее някой вътре или не, няма никакво значение-топлината е поучена.
Относно размера на процента сградна инсталация, може и във вашата сграда, като при нас, да е взето решение този процент да е максимален.
Виж целия пост
# 289
Само за щрангове взимат колкото за 1 радиатор на максимална мощност.
Виж целия пост
# 290
Полезна и систематизирана информация:
https://www.ombudsmantoplofikacia.com/419461069
Виж целия пост
# 291
Топлофикация си е монтирала един голям топломер на входа на сградата и (ако е калибриран и точен) той показва точно колко енергия е влязла в сградата. И Топлофикация си иска тези пари без да я интересува дали таи топлина е излетяла през лоша изолация или някой съсед краде топло. Това вече са вътрешни работи. За да има толкова големи сметки при спрени радиатори значи или се краде, или много хора не ползват, или топлината се губи. Впрочем големият процент общи части (общото събрание може и да го намали) прецаква точно хора със спрени радиатори.
Виж целия пост
# 292
Petiaivanov, pinko e написала колко е крайната сметка само за сградна инсталация- 602 лв за година. Ако не беше пуснала заявление за нулево потребление,щяха да й начисляват 602 лв + прогнозните сметки. И при нас е подобно, делът сградна инсталация е голям, но в сградата като се влезе зимата и не се живее от жега. Сметката само за сградна инсталация е подобна. Сметката за топла вода е 500+ лв на сезон. Т.е. отиваме на над 1000 лв на година без да се използва парно. Ако при вас е изгодно, при други не е.
Виж целия пост
# 293
Само ще помоля, никой да не ми се кара на колко градуса да живея. Достатъчно открито съм писала и споделяла из темите. На никого не натрапвам моето мнение за оптимални градуси.
Благодаря на всички, които дадоха адекватни съвети и разбраха правилно ситуацията.
Виж целия пост
# 294
Никой не ти се кара. Просто търсим логично обяснение на проблема ти. Както и някакво решение.
Но щом не искаш, добре.
Виж целия пост
# 295
Petiaivanov, pinko e написала колко е крайната сметка само за сградна инсталация- 602 лв за година. Ако не беше пуснала заявление за нулево потребление,щяха да й начисляват 602 лв + прогнозните сметки. И при нас е подобно, делът сградна инсталация е голям, но в сградата като се влезе зимата и не се живее от жега. Сметката само за сградна инсталация е подобна. Сметката за топла вода е 500+ лв на сезон. Т.е. отиваме на над 1000 лв на година без да се използва парно. Ако при вас е изгодно, при други не е.
И ти явно нищо не разбра какво написах в няколко поста.
И какво като ѝ начислят прогнозни сметки?! -НЯМА ЛИХВА И НЕ Е ДЛЪЖДА ДА ГИ ПЛАЩА, и закона не я задължава да плаща прогнозни сметки. Сградната инсталация също е ПРОГНОЗНА!
Плаща си накрая изравнителната сметка, която е реална.
Като не е потребила никаква енергия, какво значи? - значи, че ще плати само сградна инсталация в реалната сметка. Нещо неясно?!

Сметката за топла вода си е вашата изхарчена вода. За колко кубика е това? При нас един кубик топла вода излиза на цена между 8 и 10 лева през последните няколко години.
Виж целия пост
# 296
Само ще помоля, никой да не ми се кара на колко градуса да живея. Достатъчно открито съм писала и споделяла из темите. На никого не натрапвам моето мнение за оптимални градуси.
Благодаря на всички, които дадоха адекватни съвети и разбраха правилно ситуацията.
Затова предложих за незнаещите да им качиш снимка на радиатор и тръбите за да видят за какво иде реч.
Имаме наследствен апартамент с такава инсталация . На 14 от 15 етажа температурата надхвърляше 26 градуса, а на първите етажи мрънкаха за студени радиатори.
Виж целия пост
# 297
Аз-пак-аз, хората, които имаха желание разбраха какво е еднотръбна инсталация и защо има специфика. Simple Smile В интернет също могат да се намерят и снимки и схеми и обяснения, ако на някого му е интересно. Разбирам, че на хората им е странно, това го има само в доста старите панели. Откровено, и на мен не ми харесва да съм така "вързана", но има безспорни предимства отоплението с топлофикация. За мен, под 26 градуса е студено, това ми е идеалната температура на комфорт. Знам, че дори и да се топля с климатици, комфорта сигурно няма да е същия, но го обмислям, защото има голяма неизвестност с цените на топлофикация. Разбирам, че за някого тези суми също са странни, но до сега сме се справяли с тях. Просто сега ме притеснява неизвестността. Едно е ако се вдигне с 20-30%,    друго е ако се вдигне двойно.
Отново, благодаря за всички адекватни включвания.
Иначе, климатиците си ги имам и те са монтиране доста преди да почне цялата драма с газта.
Виж целия пост
# 298
Petiaivanov, 602 лева е реалната сметка за тръби на pinko, както и нашата е подобна. Не разбирам защо промотираш хората да не си заявят нулево потребление, а да получават големи фактури и да не ги плащат. Аз лично съм го правила - през банкирането можеш да платиш само цяла фактура. За дялово разпределение от 2 лв трябва да ходя специално до Изипей всеки месец, иначе след третата неплатена фактура започват да звънят за просрочия. Не разбирам защо даваш съвети за неща, през които явно не си минала.
Водата ни е 27 кубика по 27 лв. излиза единият, при положение, че 4 апартамента не са отворили и са таксувани на макс за вода. Т.е. ако бяха отворили, сигурно щеше да е 30+ лв един кубик топла вода. За мен това не е евтино. И пак да повторя, говоря за крайните сметки, не са прогнозни.
Виж целия пост
# 299
Очевидно е, че към вашата сбонатна станция нещата не са наред. Или има повреда, или много хора са се отказали да използват ТЕЦ, или някой краде, а може и да е съвкупност от всички тези неща.
Относно прогнозните сметки вявно не говорим на един и същи език. Много добре разбрах, че въпросните 602 лв са реална сметка. Те и от мобилния оператор ми се обаждат да ми кажат, че договорът ми изтича, нищо че това е след 6 месеца. Казвам им едно добре и затварям. Знам си както правата, така и задълженията.
Никого нищо не агитирам, а само казвам какви са възможностите.
И да ви кажа: прибирайте си парите, които ви връщат от изравнителните сметки, защото като ги оставите , те приспадат за следващите сметки, но не начисляват 3-те процента отстъпка за плащане в срок.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия