"Обичам" Топлофикация - тема 6

  • 27 610
  • 761
# 465
Получих и аз отново изравнителни сметки за 05.21- 04.22. ДДС пише, че е 20% и сумата хич не е малка , след като вече имахме да довнасяме за предишната изравнителна.
Има ли някой идея какви са тия сметки и не трябва ли корекцията да е за 9%?, Т е да ни връщат, а не пак да даваме?
Виж целия пост
# 466
И аз днес получих 2 Дебитни известия за дребни суми /едната за 1,30 лв, другата да 5,60 лв/, едната за м.05-06/2021 и  м.07/2021 - 04/2022. Цените на енергията са различни за тези периоди, с ДДС 9% са.
Всичко беше платено преди това.
Странно...
Виж целия пост
# 467
На свободния пазар ел.енергията ще е с много неприятни цени за всяка паланка...с тази зелена енергия и всички споразумения, в които ни въвличат.
Където има ТЕЦ цена/качество на отоплението е най-поносима, ако не се краде.




Другото ДИ е сходно.
Виж целия пост
# 468
В нашия блок и вход се краде обаче.
Виж целия пост
# 469
На свободния пазар ел.енергията ще е с много неприятни цени за всяка паланка...с тази зелена енергия и всички споразумения, в които ни въвличат.
Където има ТЕЦ цена/качество на отоплението е най-поносима, ако не се краде.




Другото ДИ е сходно.
mama_na_nana, къде ти излизат тези корекции?
Виж целия пост
# 470
Нарцùса, настоявайте като Aisha за отказ от Топлофикация.

monii, в сайта на Топлофикация.
Виж целия пост
# 471
А, аз не настоявам за спиране на Топл. Съседите уж правили Общо събрание и решили. То и събрание нямаше, а събираха подписи пред входа  за нещо друго. После ги пришиха към протокол за отказ. .. А най-крадливите не са съгласни, карат се, крякат като се видят 2те коалиции. Цирк със 120 апартамента.
Не знам какво ще става, чакам да ми монтират хубав климатик.
Виж целия пост
# 472
Разбираемо е да не искат да им се спира благинката. Но по комунизма изобщо не е било проблем отварянето на прозорци през зимата и цената на отоплението. Но сега времената са други и за такива големи общности трябват съвременни методи за отчитане и контрол.
Виж целия пост
# 473
Получих и аз отново изравнителни сметки за 05.21- 04.22. ДДС пише, че е 20% и сумата хич не е малка , след като вече имахме да довнасяме за предишната изравнителна.
Има ли някой идея какви са тия сметки и не трябва ли корекцията да е за 9%?, Т е да ни връщат, а не пак да даваме?
И аз това се питам.
Имам две корекции: за периода  05.21 до 06. 21 и за 07.21 до 04. 22 , с ДДС 20%.
Виж целия пост
# 474
Декларирано е като "недовзет приход" от топлофикациите.
Виж целия пост
# 475
Искам да попитам..ДДС-то през новия отопл.сезон 9% ли ще бъде? Мернах някаква статия..като вид подпомагаща мярка го бяха описали, но аз съм нещо скептична...та да ви питам?
Виж целия пост
# 476
Декларирано е като "недовзет приход" от топлофикациите.

Това какво значи, че плащаме за хората не осигурили достъп?
Виж целия пост
# 477
Значи че, цената за потребителите е била по-ниска от пазарната и те имат някакви загуби. На сайта на топлофикация има някакви графики ако ви се разглежда. Липсват им няколко милиона и си ги прибират.
За ддс-то не мога да намеря информация за новия отоплителен сезон. Единствено има за изравнителните сметки от предишния.
Виж целия пост
# 478
Сред данъчните облекчения е намалената ставка на ДДС от 9% за доставките за централно отопление на природен газ до юли 2023 г.

Тук го чета...но колко е вярно...то журналята понякога извъртат инфото..
https://blitz.bg/ikonomika/golemi-smetki-za-tok-i-gaz-eto-kakvi- … i_news917400.html
Виж целия пост
# 479
В сайта на топлофикация ми е качена май изравнителната....в техем излиза 80лв.,а сега излиза 25 лв.към равната ми месечна вноска .ще видя като отида да платя.не мога да хвана нищо при тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия