Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 3

  • 38 804
  • 327
# 315
Здравейте, може ли бенка да се премахне от общ хирург, без дерматологична насоченост? Премахнах една бенка при д-р Котевска, но изобщо не съм доволна, тъй като остана голям белег. Сега обмислям да премахна други 2 на по-близко за мен място в София, като хирургът е доцент с опит в коремната и лапароскопската хирургия. Смятате ли, че ще се справи добре с бенки?
Виж целия пост
# 316
Има ли вариант доброкачествена на вид бенка ( след преглед при дерматолог ) да се премахне по ЗК и къде евентуално в София може да се направи?
Виж целия пост
# 317
За справянето ще се справи, въпросът е начина на зашиване след интервенцията. Зависи от самият хирург и колко ще бъде фин шева, за да не остане голям белег. Има различни видове шевове на кожа и доколко хирурга ги владее. Коремните хирурзи работят на голяма площ и шият по един начин, а пластичните и дерматолозите по друг. Пак казвам, зависи колко самия хирург владее техниката.
Виж целия пост
# 318
Здравейте, може ли бенка да се премахне от общ хирург, без дерматологична насоченост? Премахнах една бенка при д-р Котевска, но изобщо не съм доволна, тъй като остана голям белег. Сега обмислям да премахна други 2 на по-близко за мен място в София, като хирургът е доцент с опит в коремната и лапароскопската хирургия. Смятате ли, че ще се справи добре с бенки?
Аз не бих се навила на общ хирург.По-специфично е. Пластичните и дерматолозите си имат определена техника на шиене.
Виж целия пост
# 319
Бенките на дъщеря ми и моите ги премахва онколог-хиругр, който се занимава с такива случаи. След премахването нямаше шев, а минаваше мястото с лазер. Белези не останаха.

п.п. За общ хирург и аз не бих се навила.
Виж целия пост
# 320
Здравейте, може ли бенка да се премахне от общ хирург, без дерматологична насоченост? Премахнах една бенка при д-р Котевска, но изобщо не съм доволна, тъй като остана голям белег. Сега обмислям да премахна други 2 на по-близко за мен място в София, като хирургът е доцент с опит в коремната и лапароскопската хирургия. Смятате ли, че ще се справи добре с бенки?

Аз смятам, че когато една бенка се отстранява хирургично, винаги има белег, било то – малък.
Мисля, че шансът се минимизира почти напълно, единствено ако извършващият процедурата е пластичен хирург (да, те също се занимават с отстраняването на кожни образувания; естествено – цената ще е по-висока, отколкото при стандартен специалист).

Има ли вариант доброкачествена на вид бенка ( след преглед при дерматолог ) да се премахне по ЗК и къде евентуално в София може да се направи?

Не е невъзможно, но трябва да намериш лекар, работещ с Касата, който да е склонен да оформи документацията по съответната амбулаторна процедура на НЗОК.
Демек, може да го направи, но само по негова лична преценка.
Преди да посетиш въпросния специалист, трябва да си взела направление от ЛК.
Виж целия пост
# 321
Бенките на дъщеря ми и моите ги премахва онколог-хиругр, който се занимава с такива случаи. След премахването нямаше шев, а минаваше мястото с лазер. Белези не останаха.

п.п. За общ хирург и аз не бих се навила.
Вита може ли да споделите за кой град и кой лекар става въпрос?
Наскоро аз си махнах две бенки, а на дъщеря ми махнаха три. При нея на лицето почти не си личи, но при мен се забелязва. За мен няма значение, тя има още няколко за махане на лицето и ми се иска ако може да е при друг лекар, за да не се получи като при мен, защото за нея ще е проблем.
Виж целия пост
# 322
Бенките на дъщеря ми и моите ги премахва онколог-хиругр, който се занимава с такива случаи. След премахването нямаше шев, а минаваше мястото с лазер. Белези не останаха.

п.п. За общ хирург и аз не бих се навила.
Вита може ли да споделите за кой град и кой лекар става въпрос?
Наскоро аз си махнах две бенки, а на дъщеря ми махнаха три. При нея на лицето почти не си личи, но при мен се забелязва. За мен няма значение, тя има още няколко за махане на лицето и ми се иска ако може да е при друг лекар, за да не се получи като при мен, защото за нея ще е проблем.
За Пловдив. Д-р Ваня Балева - онколог хирург.
Виж целия пост
# 323
[quote author

Не е невъзможно, но трябва да намериш лекар, работещ с Касата, който да е склонен да оформи документацията по съответната амбулаторна процедура на НЗОК.
Демек, може да го направи, но само по негова лична преценка.
Преди да посетиш въпросния специалист, трябва да си взела направление от ЛК.
[/quote]
Ще помоля за насоки към лечебно заведение и лекар в София, може и на ЛС 🍀
Виж целия пост
# 324
Ама аз идея нямам кой може да ти свърши работа – просто казвам какъв е начинът. Simple Smile
Виж целия пост
# 325
Преди месец махнахме на дъщеря ми 2 бенки е дерматологията на александровска болница,наложи се да я настянат /само на документ/и да направи изследвания преди това.Работят млади доктори които са много внимателни .Белези според мен ще останат ,засега още е червено и не мога да кажа как ще е е след време
Виж целия пост
# 326
Аз имах направление за "хирург" от дерматолог, но избрах да направя преглед при онкодерматолог, който е и дерматохирург. Останах доволна. При общ хирург ми беше притеснено да отида...
Виж целия пост
# 327
Здравейте! Бих искала да отида на дерматоскопичен преглед за плоска бенка на челото, която преди години се опитвах да премахна с изгаряне с оцет (за което все още съжалявам). От тогава не е имало сърбеж или болка (при всеки опит израстваше обратно в първоначалния си вид) освен по време на самото изгаряне, след което се обелваше и падаше. Бих се радвала ако ми препоръчате дерматолог с добро отношение, който няма да ме насмете след като чуе абсурдната ми ситуация Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия