За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 103

  • 29 254
  • 762
# 315
Здравейте, имам бебче на 20 дена, което се храни с ам и когато успея да изцедя някаква кърма му я давам (в много минимални количества). Днес е втори ден, в който не е акало и започвам да се притеснявам. Ще пиша на педиатъра, разбира се, но се чудя колко време е нормално да не се изходи? Беше ми казал, че веднъж на ден било нормално за бебета, които се хранят с ам, но при нас от веднъж в момента е нищо.
Виж целия пост
# 316
Nimsi, при подобно хранене (ам, кърма изцеждах) бебето ми на тази възраст се изхождаше по веднъж на ден, на няколко пъти се е случвало да пропусне ден, после двоен резултат. Не се притеснявай засега според мен...
Виж целия пост
# 317
На моето дете се е случвало да пропусне и два дни. На третия ден количеството е уау. Важно е да се следи дали изпитва дискомфорт, да не го боли и да се напъва, например. Ако бебето си е весело, няма за какво да се притеснявате.
Виж целия пост
# 318
Ако бебето е спокойно, спи, храни се нормално и няма жълтеница, която да го успива, си го хранете на поискване. 110 мл дъщеря ми пиеше на 2 м, но тя си имаше проблеми с храненето първите 2 месеца. Когато започна да яде по 110-120 мл много бързо мина на 6 хранения, а месец по-късно и на 5. И до сега си е на 5, вече е на 6 м, само количествата увеличавам, когато покаже, че не й стига. Бебето е мъничко, но щом така му е добре, хранете си го, когато то пожелае. Има време за режими. То само ще си установи режим, когато е готово за това.
Виж целия пост
# 319
Храни се нормално и спи, но тъй като ни започнаха коликите не мога да разбера дали се надува от тях или се опитва да ака, но не успява.
На моето дете се е случвало да пропусне и два дни. На третия ден количеството е уау. Важно е да се следи дали изпитва дискомфорт, да не го боли и да се напъва, например. Ако бебето си е весело, няма за какво да се притеснявате.
Виж целия пост
# 320
Моето няма колики, но доколкото знам те са горе-долу по едно и също време. Съответно ако през останалото време детето е спокойно, всичко е наред. Ако пие вода, тя също помага.

Храни се нормално и спи, но тъй като ни започнаха коликите не мога да разбера дали се надува от тях или се опитва да ака, но не успява.
На моето дете се е случвало да пропусне и два дни. На третия ден количеството е уау. Важно е да се следи дали изпитва дискомфорт, да не го боли и да се напъва, например. Ако бебето си е весело, няма за какво да се притеснявате.
Виж целия пост
# 321
И аз така мислех, че са по едно и също време, но в крайна сметка има присвивания на крачетата, пукане/бълбукане на стомахчето, рев и през деня. Някак на вълни е, идва и си отива.
На водата се мръщи, но давам чайче от копър, надявам се да й помогне освен за коликите и за акането.
Моето няма колики, но доколкото знам те са горе-долу по едно и също време. Съответно ако през останалото време детето е спокойно, всичко е наред. Ако пие вода, тя също помага.

Храни се нормално и спи, но тъй като ни започнаха коликите не мога да разбера дали се надува от тях или се опитва да ака, но не успява.
На моето дете се е случвало да пропусне и два дни. На третия ден количеството е уау. Важно е да се следи дали изпитва дискомфорт, да не го боли и да се напъва, например. Ако бебето си е весело, няма за какво да се притеснявате.
Виж целия пост
# 322
На дъщеря ми коликите бяха целодневни почти. Така че няма гаранция кога ще са. Ако давате капки за колики, те също може да предизвикат запек и напъване, а детето да не може да изкара газовете и да се изака. Аз от 2-месечна давам Санколик по препоръка на момиче от форума и спрях всичко друго. Еспумизан я запичаше много и се напъваше много от него.
Виж целия пост
# 323
За коликите давам от вчера био гайа на капки и колиеф пак на капки.

На дъщеря ми коликите бяха целодневни почти. Така че няма гаранция кога ще са. Ако давате капки за колики, те също може да предизвикат запек и напъване, а детето да не може да изкара газовете и да се изака. Аз от 2-месечна давам Санколик по препоръка на момиче от форума и спрях всичко друго. Еспумизан я запичаше много и се напъваше много от него.
Виж целия пост
# 324
Напъването, надуването, зачервяването са естествени неща, през които бебето минава, докато се учи да ака и съзрява коремчето му. Да, точно така бебетата се учат да се изхождат сшвд раждане, защото това не се е случвало в корема на мама. Капки със Симетикон само влошават ситуацията и водят до запек, който реално бебето не е имало. Всичко това се израства и няма нужда от капките, които само пречат. Има си физиологични процеси, които трябва да се минат. "Лекарството" е търпение и гушкане.
Виж целия пост
# 325
За съжаление и аз пиша за здравословен проблем. Малкия е на 26 дни и от 1 седмица има обрив. Започна от бузите и покрай устата, но се разпространи и вече има и по вратлето, деколтето, главата, ушите... абе цялото лице и тръгва надолу. Малки ситни червени пъпчици много нагъсто, с бяло връхче някой от тях. Възспалява ги и става на червени петна на места.
Първия път като ходихме на лекар в началото ни казаха че му е чувствителна кожата просто и да не се притеснваме ще минат. Сега като отидохме и ни изписаха кремче Локоид липокрем, което обаче има кортикостероиди. Дупето също е зачервено и за там ни изписаха тридерм крем. И той е с кортикостероиди.
Някой има ли опит с подобен проблем и въпросните кремчета?
Купила съм ги но изобщо не знам как ще го мажа, той има пъпки дори в косата и по клепачите. 😭
На нас ни се е налагало да ползваме подобни кремове, защото три месеца беше на червени плаки по тялото (атопичен дерматит), който с козметика грам не се повлияваше. Тогава за 8 дни се изчисти след мазане с лекарствата, като е имал единични обриви след това на много по-малки участъци. Но нашият опит е с мазане по тялото, по схема, определена от дерматолог, и намазване с мнооого тънък слой от крема. По лицето е малко по-сложно, особено в зоната около очите, аз лично бих се притеснила да мажа на такива места. Ако сте ходили само при педиатър, по-добре посетете детски дерматолог, тесен специалист. По лицето в началото също сме имали пъпки, които се сливаха в червени плаки по бузките. За лице съм мазала само с козметичен крем за лице за атопичен дерматит и имаше ефект, затова за лице не ми се е налагало да мажа с кортизона, но за тялото беше неизбежно. Потърсете добър дерматолог. От София ли сте? И най-важното е тесен специалист да даде точна диагноза, защото има най-различни видове обриви, които изискват специфична терапия. Заключения от сорта на "ми той е със суха или нежна кожа, ще го израсте" ми се струват несериозни. Първо трябва ясно да се определи проблема и да се лекува адекватно. Ако нямате доверие на този лекар, потърсете второ, дори трето мнение. Аз съм ходила и за второ мнение, за да се потвърди точно проблема и да се лекува адекватно.
Виж целия пост
# 326
Поне седмица ще мине, докато подействат. Аз давах Био Амика, Еспумизан, Био Баланс Бейби, Омнибиотик Панда. Всичко спрях и почнах Санколик. Да е живо и здраво момичето, което ми ги препоръча. На билкова основа с масла от мента, копър и анасон са. Аз затова се навих да ги давам. Иначе, подкрепям Радева, всички бебета преминават през това, капките са за успокоение на родителите.
Виж целия пост
# 327
Да, и аз знам от познати и каквото съм чела, че капките със симетикон запичат, затова и не й давам, въпреки че има изписани от педиатър.
Първо детенце ми е и може би една идея повече се притеснявам, още повече като я гледам как я мъчат. Гушкаме я непрекъснато с таткото, но си има моменти, в които просто плаче и не спира. Благодаря ви момичета Simple Smile
Виж целия пост
# 328
Нимси,следете и за скокове в растежа.Скокът е бурно развитие на мозъка,бебетата се чувстват,така както ние бихме се чувствали,ако утре се събудим и започнем да летим.Това не са мои думи,а следствие от енцефалограми по време на скокове.Не знам колко голямо е детето,но в 6та седмица има пик на плача.Освен за колики,скокове,глад,следете и за преумора .
Виж целия пост
# 329
Моето бебе приема капки със симетикон от 3 месеца вече и никога не е било запечено. Ака по 2-3-4 пъти на ден, тъй че си зависи от детето. Ако има газове е по-добре са се ползват такъв тип капки, отколкото да се задържат газовете в организма. И еспумизан и лефакс сме ползвали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия