Нашите цветя - обща тема 16

  • 37 529
  • 756
# 645
Магни, бурята го беше съборила и малко оплешивя, но ще се оправи.
Виж целия пост
# 646


Нови кактусчета





Какво му е?
Виж целия пост
# 647
Онази сукулентна трева, която посадих преди няколко седмици, порасна с 4-5 см
Седум, тоя мноооооого се разпространява Hands V

 

мисля че унищожих тази красива кала.
Може би саксията задържа вода? Трябва да се полива като изсъхне горния пласт почва. На южния прозорец вероятно й е било твърде топло, те предпочитат стайна температура, 20-и няколко градуса.
Виж целия пост
# 648
Ефи,
Какво в това красотното розово цвете?
Виж целия пост
# 649
Левизия и цъфнал седум като оня на снимката по-горе, жълтия е друг вид.
Виж целия пост
# 650
Момичета,на море в Бургас съм и само зяпам по цветята. 😂 Бройнах едно да си открадна от едно заведение,но ме е срам. 😆 Ще видя днес ако минаваме по тъмно дали ще се престраша. Иначе и тук много олеандри има,всякакви цветове. Много са хубави.
Виж целия пост
# 651
Ако не робуваш на мнението, че крадените цветя се "хващат"  по-лесно, просто попитай в заведението, предполагам, че няма да ти откажат. Повечето бургазлии не сме зли. Simple Smile
Виж целия пост
# 652
Зли или не аз също съм в Бургас и директно ще крада без да питам. Хвърлих око на един зокум.
Виж целия пост
# 653
Оооо, момичета кои са заведенията с толкова красиви цветя Simple Smile в нашият град?
Виж целия пост
# 654
Аз в момента съм в Турция и само олеандъра им е 3 цвята.
Виж целия пост
# 655
Ми аз съм си харесала от Чадъра една трицветна традесканция. 😍 Имам бяла и лилава,само такава нямам. И аз предполагам,че няма да има проблем да ми дадат,но пуст срам! Не ми е удобно да питам. 😁 Та ще чупна едно клонче и ще пробвам. 🤫 Другите са по градините и заведенията. А на центъра ми останаха очите в банана.

Виж целия пост
# 656
Такааааа... Значи калдъръмчето и портулака са едно и също цвете ли!? Сигурно ще да са от един род. Но тук има само портулака. Т.е. туй с по широките листенца.
Аз в момента съм в Турция и само олеандъра им е 3 цвята.
Олеандъра им е с три цвята!? Нещо не разбрах май! Тук олеандрите са много разпространени, кичести и с много цветове
 И двуцветни и шарени....
Виж целия пост
# 657
Такааааа... Значи калдъръмчето и портулака са едно и също цвете ли!? Сигурно ще да са от един род. Но тук има само портулака. Т.е. туй с по широките листенца.
Аз в момента съм в Турция и само олеандъра им е 3 цвята.
Олеандъра им е с три цвята!? Нещо не разбрах май! Тук олеандрите са много разпространени, кичести и с много цветове
 И двуцветни и шарени....
Има няколко вида портулака (калдаръмче). Едните са дето ние ги знаем с тъничките и дълги листенца (Portulaca grandiflora), а с по-широките е само портулака (Portulaca).
Виж целия пост
# 658
Наминавам с един започнал цъфтеж семпервивум. Трябва да му се насладя максимално, преди да е умрял.
Виж целия пост
# 659



1 седмица по късно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия