Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 59 955
  • 778
# 330
Със сцинтиграфия се търсят метастази. Коя болница посещавате?
В Майчин дом ми направиха биопсията. За операцията още се чудя къде да я направя, много съм объркана. Доколкото разбирам проф. Пандев е най-препоръчваният хирург, но на мен ми казаха, че до месец трябва да се оперирам, а при него май няма как толкова бързо да се случат нещата. Иначе ми препоръчаха Димов и Начев в Пловдив, както и Ганчев и Видинов в Майчин дом.
За сцинтиграфията доколкото разбирам се прави след лечението йод.

Jojobba Благодаря за информацията и подкрепата! Определено имам нужда, новините са от днес и още не мога да го осмисля. Следващата стъпка явно е точно да се консултирам с хирург, просто не знам при кой да отида.. Иска ми се при Пандев, но както споменах, може да нямам достатъчно време за него.
Виж целия пост
# 331
Lilkata_d, Hug

Аз си имам задух и след операцията - при мен се оказа, че е от анемията, нямаше нищо общо с жлезата.

Но дано някой друг (който е бил с твоята диагноза) да ти отговори как е било при него и имало ли е задух заради възел (възли) или недобра работа на жлезата. Flowers Cherry Blossom
Виж целия пост
# 332
Lilkata_d, Hug

Аз си имам задух и след операцията - при мен се оказа, че е от анемията, нямаше нищо общо с жлезата.

Но дано някой друг (който е бил с твоята диагноза) да ти отговори как е било при него и имало ли е задух заради възел (възли) или недобра работа на жлезата. Flowers Cherry Blossom
Благодаря. Става дума за баща ми,който има и рак на белия дроб,но сатурацията е ок и онколога казва,че не бил толкова драматичен задуха. Затова се замислих дали не е от щитовидната.Реално трае около 10 мин след усилие. От сърце благодаря за споделеното мнение и дано задуха скоро изчезне при вас!
Виж целия пост
# 333
Със сцинтиграфия се търсят метастази. Коя болница посещавате?
В Майчин дом ми направиха биопсията. За операцията още се чудя къде да я направя, много съм объркана. Доколкото разбирам проф. Пандев е най-препоръчваният хирург, но на мен ми казаха, че до месец трябва да се оперирам, а при него май няма как толкова бързо да се случат нещата. Иначе ми препоръчаха Димов и Начев в Пловдив, както и Ганчев и Видинов в Майчин дом.
За сцинтиграфията доколкото разбирам се прави след лечението йод.

Jojobba Благодаря за информацията и подкрепата! Определено имам нужда, новините са от днес и още не мога да го осмисля. Следващата стъпка явно е точно да се консултирам с хирург, просто не знам при кой да отида.. Иска ми се при Пандев, но както споменах, може да нямам достатъчно време за него.

@Brie Lee Направете за начало втора биопсия или се консултирайте с втори ендокринолог първо!!! Или дайте пробата в друга лаборатория! Знаете ли в колко случая хора се оперират и се оказва, че не е карцином. Колко е по скалата betseda (или както се пише, от 1 до 6 са)? Колкото до избор на хирург - доколкото съм чела Пандев работи по новите guidelines и остава жлеза, което си е супер за пациентите му, но във вашия случай не съм убедена с този размер дали е възможно. Затова ВТОРО МНЕНИЕ, ВТОРО ИЗСЛЕДВАНЕ. Не хирург - не е мнение - той реже. Разбира се може и с двама хирурзи, единият да е Пандев Simple Smile Това с “месеца” как точно го обясниха?! Да не са  екстрасенси!?Препоръчвам Ви да си вземете отпуска и да си запълните дните с четене, не с паникьосване и бързане - има международни ендокринни асоциации, американска, сайта, който Ви пратих … информирайте се, че после изненадите са кофти. Ще се справите! Успех!
Виж целия пост
# 334
@Jojobba говорих вече с няколко ендокринолози (четирима), всички са на едно мнение за съжаление. При по-малки размери знам, че има повече опции, но при мен явно нещата не стоят така. Биопсията си я направих на място, което ми беше препоръчано пак от няколко ендокринолози, именно за да не се налага да я повтарям после. Изчела съм много информация (две седмици това правя), включително и от сайта, който ми прати. Там за такъв голям размер същото препоръчват.. За терапията с йод само ми казаха, че вероятно ще се наложи, но първо трябва да видят хистологията след операцията. Коментарът за единия месец по-скоро беше ориентировъчен срок с идеята да не бавя много нещата.
В този момент наистина най-важното ми е да намеря лекар, на когото да мога да се доверя, защото стресът е огромен от всичко, което предстои с рискове и странични ефекти, докато се грижа за две малки деца. Мисля, че може би вече намерих този човек, да се надяваме че нещата ще се развият добре и ще си изгледам децата Simple Smile
Виж целия пост
# 335
@Jojobba говорих вече с няколко ендокринолози (четирима), всички са на едно мнение за съжаление. При по-малки размери знам, че има повече опции, но при мен явно нещата не стоят така. Биопсията си я направих на място, което ми беше препоръчано пак от няколко ендокринолози, именно за да не се налага да я повтарям после. Изчела съм много информация (две седмици това правя), включително и от сайта, който ми прати. Там за такъв голям размер същото препоръчват.. За терапията с йод само ми казаха, че вероятно ще се наложи, но първо трябва да видят хистологията след операцията. Коментарът за единия месец по-скоро беше ориентировъчен срок с идеята да не бавя много нещата.
В този момент наистина най-важното ми е да намеря лекар, на когото да мога да се доверя, защото стресът е огромен от всичко, което предстои с рискове и странични ефекти, докато се грижа за две малки деца. Мисля, че може би вече намерих този човек, да се надяваме че нещата ще се развият добре и ще си изгледам децата Simple Smile

Естествено, че ще си изгледате децата!

Съжалявам тогава за многословието, просто писах неща, които знам, че хората пропускат в паниката си! А после връщане назад няма. Успех!
Виж целия пост
# 336
BrieLee, я по-горе главата!!!
Имате проблем, махате проблема и продължавате напред!!!
Операцията не е страшна. Преживях я и сега съжалявам, че толкова се притеснявах!
За две седмици ще се възстановите.
За нещастие почти всяка трета жена има проблем с жлезата. Честите случаи са довели до това, че протокола е ясен и изпитан.
Бъдете смела и решителна... и после пак ще ,,приказваме,,!
Виж целия пост
# 337
BrieLee, Hug

Имаше едно младо момиченце тук, във форума, което също мина през Вашата диагноза, оперира се и само година по-късно вече си има прекрасно момченце, на което да се радва. Gift Heart
Доколкото разбрах, не й се е наложило да прави тази терапия с йод - зависело е от това каква е била хистологията и какво решение са взели лекарите. Flowers Cherry Blossom
Позволявам си да пиша за нея и да я споменавам, защото тя открито разказва и в "You Tube" канала си, и в "Instagram" профила си как се е чувствала и през какви емоции е преминала.
От известно време вече не пише тук, може би не следи страницата и е решила да продължи само напред, но видях, че в "Instagram" помага с отговори и съвети на много момичета и жени като нея. Simple Smile

🍀🌈🌟🌺

А в случаи като моя, искрено съжалявам, че не съм познавала момиче като "Jojobba" по-рано и да се вслушам в съветите й (макар че в паниката си едва ли щях да го направя). Heart
Виж целия пост
# 338
Jojobba, моля те, не се извинявай. Информацията от сайта, който ми даде, беше много полезна. Дори и да нямам много избор в моята ситуация, получих идея какво да очаквам и се успокоих, че правя правилните стъпки Simple Smile А съм сигурна, че има и много други, които четат тук, и тази информация що помогне и на тях Simple Smile
Виж целия пост
# 339
И аз я следя в инстаграм, тя се оперира по спомен след мен, после научих за историята й, при мен причината бе друга-базедова болест, но след това си имам здраво хубаво момиченце
Желая ви здраве
Виж целия пост
# 340
Здравейте, оперирана стм преди месец при доктор Видинов, отстранена ми е цялата щитовидна жлеза след 5 годишно лечение на Базедова болест с хиперфункция. От доктора съм много доволна❤️Искам да попитам, повечето от вас които са минали през това, имаше ли забавяне на цикъла след операцията. Знам, че е нормално,заради наместването на хормона, но малко се тревожа. Тепърва ми предстои пускане на tsh, калции и т.н
Другия ми въпрос е, овладявате ли косопада в някакъв момент 🤦🏻‍♀️Иначе имам леко падане на гласа все още на моменти, но то е защото много го натоварвам покрай децата. Благодаря ви, бъдете здрави ❤️🍀❤️
ПП: понеже назад виждам колебания относно операцията, самата операция е нещо толкова леко, че няма да си го спомняте по никакъв начин с лошо, даже за мен остава приятен спомен, запознанства със симпатични хора от стаята, мили лекари, а имах доста притеснения преди това защото се налагаше да оставя вкъщи едно от децата ми бебче на 10 м. което изобщо не желаеше да стои далеч от майка си, да се храни, да заспива с други хора.... Но и това мина. Изобщо нямам намерение да съм с влошено съатояние заради липсващия ми орган... Не съм някакъв розор оптимист, чист реалист съм, че всичко може да се обърка, просто не мисля да оставям нещата да се влошават, а винаги да търся причина и лечение, попълване на дефицити и т.н
Виж целия пост
# 341
При мен нямаше промяна в цикъла, като часовник е, сега след бр-та и 3г по-късно същото. Косопада заради тсх ли питате? Иначе имах след раждането, което бе нормално, но иначе нямам някаква промяна. В гласа също, но разбира се при напрягане, свръх обаче напрягане, после усещам опъване и неприятно чувство, напр като бях болна преди месеци, кашлях доста гадно и единият път от тази кашлица после ми бе доста неприятно вероятно на гласните връзки, но отмина с времето. Принципно нямам промяна.
Виж целия пост
# 342
отстранена ми е цялата щитовидна жлеза след 5 годишно лечение на Базедова болест с хиперфункция. .. Искам да попитам, повечето от вас които са минали през това, имаше ли забавяне на цикъла след операцията…
Другия ми въпрос е, овладявате ли косопада в някакъв момент 🤦🏻♀
При мен след операцията цикълът ми подрани с 10 дена. След това си стана пак какъвто си беше преди, т.е. редовен, болезнен и изключително обилен.
И косата си ми капе както преди.
И емоциите са ми както преди.
Само сърцебиенето ми спря. Което въобще не е малко.
Гласът ми беше изчезнал и се възвърна какъвто си беше преди към 6- тия месец.
Виж целия пост
# 343
BrieLee, Hug

Имаше едно младо момиченце тук, във форума, което също мина през Вашата диагноза, оперира се и само година по-късно вече си има прекрасно момченце, на което да се радва. Gift Heart
Доколкото разбрах, не й се е наложило да прави тази терапия с йод - зависело е от това каква е била хистологията и какво решение са взели лекарите. Flowers Cherry Blossom
Позволявам си да пиша за нея и да я споменавам, защото тя открито разказва и в "You Tube" канала си, и в "Instagram" профила си как се е чувствала и през какви емоции е преминала.
От известно време вече не пише тук, може би не следи страницата и е решила да продължи само напред, но видях, че в "Instagram" помага с отговори и съвети на много момичета и жени като нея. Simple Smile

🍀🌈🌟🌺

А в случаи като моя, искрено съжалявам, че не съм познавала момиче като "Jojobba" по-рано и да се вслушам в съветите й (макар че в паниката си едва ли щях да го направя). Heart

Ще си позволя да не се съглася с Непоправима романтичка относно "какво решение са взели лекарите". Всъщност лекарите не са сложени, за да вземат решения, което беше мъгла и за мен преди. Те са длъжни да ни дадат информация за всички възможни лечения и за всички възможни усложнения и за възможните странични ефекти и резултати от предложената терапия. Поне така изисква от тях Европейската харта за правата на пациента. И въз основа на информацията пациентът да вземе решение или т. нар. информирано съгласие. Какво се получава в действителност - пациентите се информират по форуми и от познати къде адекватно, къде  - не, а лекарите не си отварят устата, нито се интересуват от новости и и/или последващи проблеми.
Всъщност на въпроса какви видове операции на щитовидната жлеза има би следвало да се отговори - стандартна, второ т.нар. щадяща (с по-малък разрез отстрани) и безкръвна, която се прави в чужбина (и проф. Пандев мисля, че бях гледала, че я е правил). Когато си търсите хирург трябва да го питате - има ли апарат за запазване на гласните струни и прави ли изследване по време на операцията дали наистина образованието ви е злокачествено преди да ви махне цял орган .... подробностите, боли ли, колко време ще се възстановявам и какви са санитарно-битовите условия в стаята, изобщо не са от значение. Всъщност бях чела някъде, че нямат право да махат орган без да е изследвано образованието дали е злокачествено по време  на операция, някакво съдебно решение беше ...
Колкото до случая, за който говори Непоправима романтичка и клипчетата в You tube  - по спомен хистологията е загубена - няма ги лимфните възли, поради което жената решава, че няма основание да прави радио-йод терапия, която всъщност и е предписана, въпреки, че няма основание. Затова не две-три изследвания, ами не знам как да си подсигуриш сигурност в резултатите ...   И никакво "решават докторите" - та те губят резултати и пак предписват същото - конвейр. За съжаление това е реалността.
Виж целия пост
# 344
Здравейте!
Отдавна не съм влизала във форума. Чета,че не всички се чувстват добре след операцията,но моето наблюдение е,че това по-скоро е изключение. Не е минала година от операцията, а отдавна съм забравила,че нещо се е случвало. При мен също изследванията бяха отлични,възела ехографски се виждаше малък,но когато биопсията покаже наличие на ракови клетки,за мен две мнения няма. Радвам се,че попаднах на д-р Видинов и избрах да се доверя на него. Преди това се консултирах с още трима ендо - хирурга,за да знам,че съм направила информиран избор и съм послушава вътрешният си глас,а не нечий чужд. Единият хирург говореше,че иска да ме включи в клинични проучвания. След консултация с другият хирург излязох разочарована и психически смачкана. Не е сериозно да се казва на пациент:" Теб може да те оперира всеки!", само защото не съм интересен случай за научната дейност. И единствено д-р Видинов ме прие извън графика си за прегледи и ми обясни спокойно всички варианти. Няма да забравя думите :" Анелия,този орган вече не е твой. Не работи за теб..."  Каза ми,че вариантите са два - да премахнем единия лоб или цялата жлеза. Каза,че решението е мое. Радвам се,че махнах цялата жлеза,защото в групата във Фейсбук все по-често срещам момичета с премахнат един лоб и налагаща се втора операция в рамките на месеци или година... Спокойствие на д-р Видинов и вниманието му към пациента ме накара да му се доверя и не съжалявам. Нито съм имала проблем с гласа,нито с преглъщането,нито с нищо...
Та само това исках да кажа. Добре съм и повечето от нас са добре...И все пак всеки случай е индивидуален!
Бъдете здрави!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия