Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 59 949
  • 778
# 345
Здравейте!
Отдавна не съм влизала във форума. Чета,че не всички се чувстват добре след операцията,но моето наблюдение е,че това по-скоро е изключение. Не е минала година от операцията, а отдавна съм забравила,че нещо се е случвало. При мен също изследванията бяха отлични,възела ехографски се виждаше малък,но когато биопсията покаже наличие на ракови клетки,за мен две мнения няма. Радвам се,че попаднах на д-р Видинов и избрах да се доверя на него. Преди това се консултирах с още трима ендо - хирурга,за да знам,че съм направила информиран избор и съм послушава вътрешният си глас,а не нечий чужд. Единият хирург говореше,че иска да ме включи в клинични проучвания. След консултация с другият хирург излязох разочарована и психически смачкана. Не е сериозно да се казва на пациент:" Теб може да те оперира всеки!", само защото не съм интересен случай за научната дейност. И единствено д-р Видинов ме прие извън графика си за прегледи и ми обясни спокойно всички варианти. Няма да забравя думите :" Анелия,този орган вече не е твой. Не работи за теб..."  Каза ми,че вариантите са два - да премахнем единия лоб или цялата жлеза. Каза,че решението е мое. Радвам се,че махнах цялата жлеза,защото в групата във Фейсбук все по-често срещам момичета с премахнат един лоб и налагаща се втора операция в рамките на месеци или година... Спокойствие на д-р Видинов и вниманието му към пациента ме накара да му се доверя и не съжалявам. Нито съм имала проблем с гласа,нито с преглъщането,нито с нищо...
Та само това исках да кажа. Добре съм и повечето от нас са добре...И все пак всеки случай е индивидуален!
Бъдете здрави!

Страхотно е, че има оперирани, които се чувстват добре! Само че хората с проблеми след операцията не бих ги нарекла изключение и не бих се наела да дам точен процент! Факт е, че негативните ефекти се отбелязват дебело в повечето клинични изследвания и информация в чужбина.  Заради тези негативни ефекти и заради тези хора е хубаво, че вече търсят и препоръчват по-щадящи методи. Защото, когато някой попадне в тази група за него няма значение каква част от масата е! За него животът променя посоката си без предупреждение от уж нищо и никаква операция, дето се забравя за 3 седмици … Подготвяйте се за най-лошото и очаквайте най-доброто!
Виж целия пост
# 346
Може би различното е,че съм оперирана по така наречения щадящ метод. Явно съм в грешка,но оставах с впечатление,че повечето пишещи се чувстваме добре. Така ми се е искало,може би...
Виж целия пост
# 347
Здравейте!
Чета,че не всички се чувстват добре след операцията,но моето наблюдение е,че това по-скоро е изключение. Не е минала година от операцията, а отдавна съм забравила,че нещо се е случвало.
Аз, уви, съм от “късметлиите”. В нощта  след операцията такъв гърч направих, че не е истина. Мятала съм се като риба на сухо. Не можех бутона да натисна, а бях и сама в стая, та нямаше кой да извика дежурните. Имала съм мускулни крампи като бременна, но това дето го изживях надхвърляше всичките ми представи. Като споделих на сутришната визитация какво ме е сполетяло, нищо не казаха. Ама като излязоха и почти веднага дойде една мед. сестра и до края на престоя си стоях на системи. Хич не съм и питала какво ми вливат, важното е, че повече такова мравучкане не изпитах.


При мен мина точно година от операцията. Сега съм добре, но още потрепервам като си докосна случайно белега.
Виж целия пост
# 348
Всеки има своя опит. Смисъла на подобни форуми е да го споделяме.
Според мен многото емоции покрай операцията са излишни.
Оперираха ме преди месец и половина и вече съм го забравила. Махнаха ми конците на третия ден, тогава и ме изписаха. Имам две операции секцио, от първата ме болеше мястото около година, с втората два месеца. Всичко е до нагласата. Да, боля ме около седмица, имах отвратително главоболие няколко дни след операцията.
Оказа се, че един от възлите ми е злокачествен.  Онко комисията ми предписа сцинтиграфия. Ходих  на преглед при проф. Хаджиева. Успокои ме. Каза да не бързаме, а да се наблюдаваме, ако нещата тръгнат на зле, има какво да се направи. Пия си л-тироксина и не мисля да завъртам моя живот и живота на близките ми около евентулни събития, които може и да не настъпят. Каквото-такова.
Мисля, че всеки има възможностда се информира от къде ли не, но най-важни са лекарите. Има много от тях, които злоупотребяват. И на мен ми направи впечатление за тотално разминаване межд истината и епикризата, но мога да го преглътна. Важното е аз да се чувствам добре, което към този момент е така.
Мога да посъветвам хората, които се плашат от операцията: Няма смисъл, всичко минава бързо и живота продължава по същият начин.
Това е моят опит.
Виж целия пост
# 349
Здравейте!
Чета,че не всички се чувстват добре след операцията,но моето наблюдение е,че това по-скоро е изключение. Не е минала година от операцията, а отдавна съм забравила,че нещо се е случвало.
Аз, уви, съм от “късметлиите”. В нощта  след операцията такъв гърч направих, че не е истина. Мятала съм се като риба на сухо. Не можех бутона да натисна, а бях и сама в стая, та нямаше кой да извика дежурните. Имала съм мускулни крампи като бременна, но това дето го изживях надхвърляше всичките ми представи. Като споделих на сутришната визитация какво ме е сполетяло, нищо не казаха. Ама като излязоха и почти веднага дойде една мед. сестра и до края на престоя си стоях на системи. Хич не съм и питала какво ми вливат, важното е, че повече такова мравучкане не изпитах.


При мен мина точно година от операцията. Сега съм добре, но още потрепервам като си докосна случайно белега.

На мен ми прави впечатление, че когато ми “препоръчваха” лечението всички бяха много самоуверени, а когато потърсих помощ след това, всички гледат уплашени и вдигат рамене! Както сестрите са дошли да ви пазят вече - след дъжд качулка. За съжаление изтеглих късата клечка и се надявам някой ден да се наредя, но от ден на ден става все по-трудно. Просто трябва да се приеме, че се случват лекарски грешки и увреждания след “лечения”. Имам операция и йод-терапия и не мога да уточня какво точно разбърка тялото ми. Просто не попаднах не точните лекари и точната информация. Знам само, че половината е било излишно. Такива случаи обаче трябва да служат на докторите в практиката им занапред. Но те ги потулват. Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 350
Jojobba, Flowers Cherry Blossom
просто ни се е "преобърнала" цялата ендокринна система на нас двете с теб, миличка. Pensive
Абсолютен хормонален дисбаланс - на всички нива и в цялото тяло.
И нито външен Т4, нито външен Т3 ми помагат особено. Disappointed Relieved
Нищо не може да ми замени органа, който ми взеха.
Уж за да ме излекуват.
Мен лично много повече ме разболяха...Head Band
И като си помисля, че всичко е било излишно и просто една огромна грешка от моя страна.
Ама как да "изтрия" станалото с гумата?

Ако продължа да се оплаквам, ще заприличам на лирическата героиня от песента на група "Каффе", която Орлин Павлов възпяваше:
"От колко време слушам само за това колко си била излъгана..."

Да, поизлъгаха си ме, ама сега аз съм тази, която си плаща цената... Smirk

Пожелавам на всички останали да се чувстват така, както са се чувствали и преди!
Няма нищо по-ценно от това!
Flowers Four Leaf CloverFlowers HibiscusNature Sparkles
Виж целия пост
# 351
Jojobba, Flowers Cherry Blossom
просто ни се е "преобърнала" цялата ендокринна система на нас двете с теб, миличка. Pensive
Абсолютен хормонален дисбаланс - на всички нива и в цялото тяло.
И нито външен Т4, нито външен Т3 ми помагат особено. Disappointed Relieved
Нищо не може да ми замени органа, който ми взеха.
Уж за да ме излекуват.
Мен лично много повече ме разболяха...Head Band
И като си помисля, че всичко е било излишно и просто една огромна грешка от моя страна.
Ама как да "изтрия" станалото с гумата?

Ако продължа да се оплаквам, ще заприличам на лирическата героиня от песента на група "Каффе", която Орлин Павлов възпяваше:
"От колко време слушам само за това колко си била излъгана..."

Да, поизлъгаха си ме, ама сега аз съм тази, която си плаща цената... Smirk

Пожелавам на всички останали да се чувстват така, както са се чувствали и преди!
Няма нищо по-ценно от това!
Flowers Four Leaf CloverFlowers HibiscusNature Sparkles

За мен е естествено да си по-болна. Нали с премахването на този орган те правят болен от хипотиреоидизъм - нещо с което трябва да започва “препоръката” за операция. И после дали ще успееш да лекуваш това състояние с хапчета е явно Божа работа! По-добре за теб би било да знаеш , че с половин жлеза е твърде възможно един ден да спреш хормона и да изчезне болестта хипотиреоидизъм, защото другата част е твърде възможно да успее да компенсира, отколкото да плашат и без това шокирани пациенти с втора и трета операция! Но за фармацефтичните компании е по-добре да не изчезва болестта. За мен случая, за който пита жената с 5 см образувание, доказва заключенията на изследванията, които четох и гледах, че операциите трябва да се отлагат възможно най-напред във времето или изобщо да не се правят след определена възраст и че цялостното премахване на щитовидната жлеза не носи ползи в дългосрочен план. т.е. надали се удължава живота, за което всеки всъщност тръгва да се лекува.
Жалко, че медицината се развива толкова бавно …
Виж целия пост
# 352
Много зависи от конкретната диагноза. Няма как да живея спокойно и да се следя през няколко месеца след доказани ракови клетки в организма. И в такъв случай изобщо не ме успокояват в дългосрочен план множеството проучвания,че този вид рак рядко метастазира и се развива бавно. Защото ако бъда изключение ми е все тая за статистиката.
Не съм съгласна също,че е мит честата необходимост от повторна операция при оставена половин жлеза. Доста примери имам пред себе си. Може би са изключение,но е хубаво да се знаят нещата.
Виж целия пост
# 353
да не би калций да са вливали, имаше ли затопляне
аз вече някои неща не ги помня, но определено има нещо изпуснато и тяхна грешка
Виж целия пост
# 354
Здравейте, момичета!
Да си разкажа и моите патила.От 4-5 години имам няколко възела на щитовидната жлеза. Всичките под 1 см.Нямам оплаквания, хормоните и антителата са наред!При последния преглед моята ендокриноложка измери единия възел 1,5 см.  и ме прати веднага на биопсия при д-р Райков във Варна.Реших да потърся и друго мнение и си записах час при професор Христозов във Варна.Прегледа ме на ехограф и не откри възел по-голям от 1 см.Каза, че иска да ме приеме за 3 дни в болница Света Марина за допълнителни изследвания и "само ако се наложи, ще ми направи биопсия"
Та въпроса ми е, какви ще да са тези допълнителни изследвания и какво да очаквам? Клиничната пътека, по която иска да ме приеме е 79.1.
Много ми е притеснено и объркано.Предварително ви благодаря от сърце!
Виж целия пост
# 355
Здравейте, момичета!
Да си разкажа и моите патила.От 4-5 години имам няколко възела на щитовидната жлеза. Всичките под 1 см.Нямам оплаквания, хормоните и антителата са наред!При последния преглед моята ендокриноложка измери единия възел 1,5 см.  и ме прати веднага на биопсия при д-р Райков във Варна.Реших да потърся и друго мнение и си записах час при професор Христозов във Варна.Прегледа ме на ехограф и не откри възел по-голям от 1 см.Каза, че иска да ме приеме за 3 дни в болница Света Марина за допълнителни изследвания и "само ако се наложи, ще ми направи биопсия"
Та въпроса ми е, какви ще да са тези допълнителни изследвания и какво да очаквам? Клиничната пътека, по която иска да ме приеме е 79.1.
Много ми е притеснено и объркано.Предварително ви благодаря от сърце!

Здравей, meribuzova,

Нямам идея какво включва номера на пътеката, но предполагам е за да се източват средства от Здравната каса. Питайте си доктора - на него това му е работата и задължението да Ви обясни какво точно ще Ви изследва, какво търси? За да решите изобщо искате ли да се подлагате на манипулацията. И за възли под 1 см какво иска да изследва, и ако няма да прави биопсия - мъгла …

Аз бих Ви посъветвала първо изобщо да не Ви е притеснено! Няма за какво! Възлите на щитовидната жлеза не се пипат. Ако случайно някой от тях се измени в злокачествен, пак няма нищо страшно. В по-напредналите здравни системи прилагат метода на следене. Естествено за всичко си има условия. Хубаво е да се знаят тези неща преди да ви изстрелят плашещата думичка биопсия и да хукнете да разпитвате хора с операция 🙂

Честно казано зарежете глупавата пътека и провинциалните ендокринолози. Запазете си час при някой в София. д-р Шинков мисля, че е добър избор. Ако прецените да е хирург - проф. Пандев.

И ако ще четете в интернет, потърсете сайтове в чужбина. Успех!
Виж целия пост
# 356
Здравейте, момичета!
Да си разкажа и моите патила.От 4-5 години имам няколко възела на щитовидната жлеза. Всичките под 1 см.Нямам оплаквания, хормоните и антителата са наред!При последния преглед моята ендокриноложка измери единия възел 1,5 см.  и ме прати веднага на биопсия при д-р Райков във Варна.Реших да потърся и друго мнение и си записах час при професор Христозов във Варна.Прегледа ме на ехограф и не откри възел по-голям от 1 см.Каза, че иска да ме приеме за 3 дни в болница Света Марина за допълнителни изследвания и "само ако се наложи, ще ми направи биопсия"
Та въпроса ми е, какви ще да са тези допълнителни изследвания и какво да очаквам? Клиничната пътека, по която иска да ме приеме е 79.1.
Много ми е притеснено и объркано.Предварително ви благодаря от сърце!

Здравей, meribuzova,

Нямам идея какво включва номера на пътеката, но предполагам е за да се източват средства от Здравната каса. Питайте си доктора - на него това му е работата и задължението да Ви обясни какво точно ще Ви изследва, какво търси? За да решите изобщо искате ли да се подлагате на манипулацията. И за възли под 1 см какво иска да изследва, и ако няма да прави биопсия - мъгла …

Аз бих Ви посъветвала първо изобщо да не Ви е притеснено! Няма за какво! Възлите на щитовидната жлеза не се пипат. Ако случайно някой от тях се измени в злокачествен, пак няма нищо страшно. В по-напредналите здравни системи прилагат метода на следене. Естествено за всичко си има условия. Хубаво е да се знаят тези неща преди да ви изстрелят плашещата думичка биопсия и да хукнете да разпитвате хора с операция 🙂

Честно казано зарежете глупавата пътека и провинциалните ендокринолози. Запазете си час при някой в София. д-р Шинков мисля, че е добър избор. Ако прецените да е хирург - проф. Пандев.

И ако ще четете в интернет, потърсете сайтове в чужбина. Успех!
Благодаря Ви от сърце!
Виж целия пост
# 357
Здравейте и Честито Възкресение Христово! Пожелавам на всички здраве и благополучие!
Meribuzova,
Клинична пътека 79.1 е "Диагностика и изследване на заболявания на щитовидната жлеза", тоест точно това,за което Ви хоспитализират.
Пожелавам всичко да е наред!
Виж целия пост
# 358
И Шинков и Пандев НЕ СА ендокринолози, а хирурзи. Първият НЕ работи по ЗК, а вторият...  пожелавам Ви успех да го намерите. Аз НЕможах 🤔.
Имаче, Мери не бързайте да слагате тигана, докато рибата е още в морето.
Виж целия пост
# 359
Мери аз ходих да си правя биопсия при Райков на възел 2 см. Всичко излезе ок. Ще се следя за сега. За този Христозов ми казаха, но за да направи биопсия той те приемат по пътека 3 дни престой в Терапията. А при Райков мина за 20 мин. Защо не отидеш при него просто на преглед? А ако си за биопсия той ще ти каже. Иначе страшно няма. Те другите са ти казали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия