Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 59 944
  • 778
# 375
Здравейте! Бях писала преди малко повече от месец. С Хашимото съм от 1г и при рутинен преглед ми откриха повишен Калцитонин (12 при горна граница 7). Набързо ме насочиха за операция, дадоха ми дата директно.

Когато споделих терзанията си тук, много ме окуражихте! Преди датата за ОП направих и консултация с трети ендокринолог. След обстоен преглед на ЩЖ, лимфни възли и отново кръвни (калцитонинът ми беше 8, те даваха референтни до 12) докторката каза, че не вижда необходимост от спешна операция. Да се проследя след 2-3 месеца отново.

Сега ми предстоят нови изследвания и преглед. Надявам се всичко да е наред! 🤞🏽

Благодаря ви за подкрепата! Кураж за всички, които минават през тези проблеми! 🍀💛
Виж целия пост
# 376
Аз те мислех през цялото време, мила "marmoris", и нещо ми подсказваше, че не се е стигнало до операция при теб. Hug

И усещах, че нашите коментари и "философствания" тук сериозно са ти повлияли. Blush
Душичка, как те бяха наплашили само... Pensive

Дано нещата при теб да се "задържат" така и дори да отидат съвсем в благоприятна посока! Flowers Hibiscus
Ще ти стискам палци, мило момиче! Flowers Four Leaf CloverKissing Heart
Виж целия пост
# 377
Непоправима романтичка, благодаря ти от сърце ❤❤❤
Виж целия пост
# 378
Здравейте, тук съм за пръв път. Налага се да ми махнат щитовидната жлеза. Страшно много се притеснявам. Не мога да реша и за хирург. Ходих при д-р Видинов, най-много към него клонях, но младичък ми се струва, дали има достатъчно опит, а и в Софиямед. Мисля си за д-р Ганчев, проф. Тодоров. Предпочитам в Ендокринологията. Затова и изключвам д-р Сечанов, заради лечебното заведение, в което оперира- малко, има ли достатъчно екип за инзвънренни ситуации… не зная, не мога да реша и затова ви моля за мнение. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 379
Какво не ви допада в Софиямед? Аз също съм в процес на избиране на хирург, ориентирах се точно към д-р Виденов, другата седмица имам час при него. Има доста хубави мнения за него. А защо предпочитате в Ендокринологията? Сечанов не е ли точно в Ендокринологията?
Виж целия пост
# 380
Ендокринологията си е специализирана. Но не това е най-важното. Сечанов си има своя малка частна болница и там работи. За д-р Видинов има малко инфо, спомена ми го д-р Шинков, но все пак работят заедно. На консултацията не можах да добия представа, тъй като доста бързо мина, дори не си пусна и диска от скенера ( може би пък и да не е имало нужда)
Виж целия пост
# 381
Във фейсбук има група "Живот без щитовидна жлеза", аз там намерих доста информация и мнения за д-р Видинов, затова и засега съм се насочила към него, ако искате хвърлете едно око.
Виж целия пост
# 382
Благодаря! Включих се и до сега четох. Участниците и в двете групи са много подкрепящи! Дори се поуспокоих, тъй като от самото начало си клонях към д-р Видинов и сега сякаш се доубедих.
Виж целия пост
# 383
Ендокринологията си е специализирана. Но не това е най-важното. Сечанов си има своя малка частна болница и там работи. За д-р Видинов има малко инфо, спомена ми го д-р Шинков, но все пак работят заедно. На консултацията не можах да добия представа, тъй като доста бързо мина, дори не си пусна и диска от скенера ( може би пък и да не е имало нужда)

Привет и тук! Simple Smile
Само да допълня,че при моите консултации с четиримата ендокринни хирурга също не е имало преглед,а само консултация на база резултат от биопсията. Това да не Ви притеснява.
Доц.Шинков работи и с останалите хирурзи в Ендокринологията, даже очаквах,че по-скоро тях би препоръчал,защото те оперирах в същата болница. Очевидно има защо да препоръчва д-р Видинов Simple Smile.
Виж целия пост
# 384
Здравейте, тук съм за пръв път. Налага се да ми махнат щитовидната жлеза. Страшно много се притеснявам. Не мога да реша и за хирург. Ходих при д-р Видинов, най-много към него клонях, но младичък ми се струва, дали има достатъчно опит, а и в Софиямед. Мисля си за д-р Ганчев, проф. Тодоров. Предпочитам в Ендокринологията. Затова и изключвам д-р Сечанов, заради лечебното заведение, в което оперира- малко, има ли достатъчно екип за инзвънренни ситуации… не зная, не мога да реша и затова ви моля за мнение. Благодаря предварително

Мен ме оперира Ганчев. Много е внимателен, има и специализация по пластична хирургия, белегът ми не си личи година след операцията въпреки калпавата ми кожа. Идва сори в почивните дни да проследява как си. Беше много успикоителен когато биопсията излезе лоша.  Директно бяха придвижили документите през комисия и имах план за лечение.
Виж целия пост
# 385
Много Ви благодаря. Това ми е ценна информация. Определено се убедих, че той ще ми е следващата консултация. Желая Ви здраве!
Виж целия пост
# 386
Много Ви благодаря. Това ми е ценна информация. Определено се убедих, че той ще ми е следващата консултация. Желая Ви здраве!

Здравейте, консултирахте ли се с проф. Пандев? Скоро се запознах онлайн с една дама, оперирана в чужбина с 4 см карцином и е махнат само единия лоб и не са й препоръчали йод, защото не се знаели дългосрочните увреждания и затова го избягвали колкото е възможно за млади хора?! Та вече освен объркана, съм абсолютно убедена, че не е важно екипа за спешен случай, нито белега, нито болницата, а по-скоро цялостната и дългосрочна концепция на лекуващия лекар. Ако става въпрос за такава диагноза, доколкото се ориентирам само Пандев лекува има адекватна на последните изследвания концепция!
Виж целия пост
# 387
За сега не става въпрос за такава диагноза, но човек никога не знае. Пробвах, но проф. Пандев е невъзможен за откриване. Защо му е тази висока експертиза, след като нуждаещите се от него не могат да го достигнат!
Виж целия пост
# 388
За сега не става въпрос за такава диагноза, но човек никога не знае. Пробвах, но проф. Пандев е невъзможен за откриване. Защо му е тази висока експертиза, след като нуждаещите се от него не могат да го достигнат!

Защо бързате тогава, че не изчакате среща с Пандев?! На мен лично направо ми казаха да не ходя при него, че си “бавел” пациентите и след това разбрах, че нищо спешно е нямало и осъзнах - само се “пробутват” един друг. Но разбира се всеки случай е различен, може пък и да има някои спешни. Не знам.
Виж целия пост
# 389
Доста е голяма и обхваща плътно трахея и пр.всички органи. С времето става все по-трудна за премахване, то и сега не се наемат лесно да оперират, тъй като било рисковано
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия