Фауната около нас

  • 231 527
  • 3 740
# 285
https://en.wikipedia.org/wiki/Aegosoma_scabricorne
Не мисля, че си има конкретно име у нас, поне аз не съм срещала. Иначе, да, някакъв сечко е (Cerambycidae)
Виж целия пост
# 286
Горди, развесели ме последният ти коментар. Smile
Снимката ти ...ъъъ...вдъхва респект. Scream
Аз дори тук на север винаги вземам предпазни мерки, а при теб не знам какво трябва да бъде.
Пожелавам ти по-малко такива срещи. Innocent

А иначе виж Тортия как даже си играе с чудовището! Flushed
Знаеш ли що за чудо е змийчето?

Аз преди някоя година имах една влюбена двойка, която се беше приютила точно на метър от входната ни врата Laughing Но става дума за неотровни змии.
Тъй като снимката е показвана по-рано, ще я поставя в скрит текст.

Скрит текст:

Тони, и ти, и Линкълн сте тънички и елегантни. Flowers Hibiscus Може би най-лошото при подобни любимци е, че живеят много кратко. Или поне знам, че е така с хамстерите. Една позната се отказа да гледа, тъкмо поради тази причина.
Виж целия пост
# 287
С хамстер трудно можеш да общуваш. Това е причина, поради която не бих гледала.
Виж целия пост
# 288
Стига,бе страхотна снимка 😍

Ето един НЕ отровен гущер. Казват му blue tongue (син език). Наистина езикът му е син. Беше намерил нещо за ядене, като дойде да похапва пред вратата на хотела, където бяхме отседнали .


Виж целия пост
# 289
Прави си паяжината на една пътека на двора, където рядко някой минава. Но предните две нощи минах оттам и се заплетох в нея, тая нощ пак забравих че е там, но този път бях с фенерче и изведнъж изникна пред лицето ми. Голямо упорство все на това място да си я плете.

Виж целия пост
# 290
След варненският гларус, малко по-назад в темата, показвам и един дъблински, както и други пернати.








Виж целия пост
# 291
Виж целия пост
# 292
Едно водно конче (добре, че нямаше крокодили при тези лилии Joy ):


П.п. - ето го:
Виж целия пост
# 293
Егати дегизировката - ако не беше стрелката, щях само лилиите да харесам Simple Smile
Виж целия пост
# 294
Ето го и отблизо - те бяха много, но трудно се снимат, защото непрекъснато се движат:
Виж целия пост
# 295
В неделя за първи път видяхме Каспийска рибарка. Интересни са с ярки клюнове. Не успяхме да ги доближим много, че взеха да се перчат и грачат.



Виж целия пост
# 296
Перчат и грачат. Sweat Smile Sparkling Heart
Тукашните/еропейските зимуват и при вас, но тези вероятно са си натурални, ваши.

Смешно стана с морското конче и коментара на Тони. Innocent
И аз си имам подобни:




+ едно младо попълнение (червеношийка)

Виж целия пост
# 297
Стига,бе ти си направо професионален фотограф 😍
Виж целия пост
# 298
Виж целия пост
# 299
Пепелянка, според мен. Те са чипоноси.

ОООО, ужас, пепелянките никак не са за подценяване.
Къде в Кайлъка  сте видели??
И по тревните площи в града???

anyyyyone,  ако не е тайна в коя зона на България  е заснето това отровно творение?
Човек да го е страх и в двора да излезе,...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия