Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 11

  • 50 936
  • 773
# 345
И в старите квартали не е по-различно положението. Около нас има няколко училища. Дори това, което е най-не желано не винаги успява да приеме всички желаещи деца до 3-та група включително. В другите не е по-различно положението. Някои даже не успяват да приемат всички от 2-ра група. А ако трябва да вземем под внимание факта, че в някои училища дори малките деца учат на смени, то положението съвсем не е добре.
Виж целия пост
# 346
Здравейте, два бързи въпроса - Някъде в ИСОДЗ четох за някакъв електронен подпис, аз ли съм пропуснала нещо и е необходим или става въпрос примерно за опция в записването. Вторият ми въпрос е, свързан с това, че май се оказва, че ние, които си живеем повече от 5 години на един и същ настоящ и постоянен адрес сме пак прецакани, защото ако настоящият е бил различен, пък и на детето е възможно детето да е първа група за три училища, а ние само за едно. В тоя ред на мисли - някой правил ли е проучване с тая 4-та група с 5 точки има ли някакъв шанс за училище в граничен район или няма смисъл. Говоря за читави училища с предварителни групи и достатъчно наплив. И въобще, ако някой знае има ли някъде информация от миналата година, която да погледна за записаните с какви точки ще бъдат, ще съм много благодарна.
И успех на всички с класиранията!
Здравейте, ние сме в граничен район на 73то. Искахме там да запишем детето, като бяхме за това училище 4та група и допълнителните 5точки. Никакъв шанс нямахме там да ни приемат и в карай на сметка записахме детето в училището, в което сме по постоянен адрес и настоящ адрес. Ако училището  е много желано и с голям наплив 4та група няма да Ви помогне. Има и  училища, в които приемат и 4та група, дори без допълнителни 5точки. Може да се ориентирате, като прегледате в желаното от вас училище, какви групи са били класираните деца от  миналата  година.
Виж целия пост
# 347
https://sabev03.github.io/info-1-klas/

Оттук се ориентирах.
Виж целия пост
# 348
Здравейте, два бързи въпроса - Някъде в ИСОДЗ четох за някакъв електронен подпис, аз ли съм пропуснала нещо и е необходим или става въпрос примерно за опция в записването. Вторият ми въпрос е, свързан с това, че май се оказва, че ние, които си живеем повече от 5 години на един и същ настоящ и постоянен адрес сме пак прецакани, защото ако настоящият е бил различен, пък и на детето е възможно детето да е първа група за три училища, а ние само за едно. В тоя ред на мисли - някой правил ли е проучване с тая 4-та група с 5 точки има ли някакъв шанс за училище в граничен район или няма смисъл. Говоря за читави училища с предварителни групи и достатъчно наплив. И въобще, ако някой знае има ли някъде информация от миналата година, която да погледна за записаните с какви точки ще бъдат, ще съм много благодарна.
И успех на всички с класиранията!
Здравейте, ние сме в граничен район на 73то. Искахме там да запишем детето, като бяхме за това училище 4та група и допълнителните 5точки. Никакъв шанс нямахме там да ни приемат и в карай на сметка записахме детето в училището, в което сме по постоянен адрес и настоящ адрес. Ако училището  е много желано и с голям наплив 4та група няма да Ви помогне. Има и  училища, в които приемат и 4та група, дори без допълнителни 5точки. Може да се ориентирате, като прегледате в желаното от вас училище, какви групи са били класираните деца от  миналата  година.

Здравейте, за миналата година ли става въпрос и кое е училището Ви по район? Благодаря!
Виж целия пост
# 349
Здравейте, два бързи въпроса - Някъде в ИСОДЗ четох за някакъв електронен подпис, аз ли съм пропуснала нещо и е необходим или става въпрос примерно за опция в записването. Вторият ми въпрос е, свързан с това, че май се оказва, че ние, които си живеем повече от 5 години на един и същ настоящ и постоянен адрес сме пак прецакани, защото ако настоящият е бил различен, пък и на детето е възможно детето да е първа група за три училища, а ние само за едно. В тоя ред на мисли - някой правил ли е проучване с тая 4-та група с 5 точки има ли някакъв шанс за училище в граничен район или няма смисъл. Говоря за читави училища с предварителни групи и достатъчно наплив. И въобще, ако някой знае има ли някъде информация от миналата година, която да погледна за записаните с какви точки ще бъдат, ще съм много благодарна.
И успех на всички с класиранията!
Здравейте, ние сме в граничен район на 73то. Искахме там да запишем детето, като бяхме за това училище 4та група и допълнителните 5точки. Никакъв шанс нямахме там да ни приемат и в карай на сметка записахме детето в училището, в което сме по постоянен адрес и настоящ адрес. Ако училището  е много желано и с голям наплив 4та група няма да Ви помогне. Има и  училища, в които приемат и 4та група, дори без допълнителни 5точки. Може да се ориентирате, като прегледате в желаното от вас училище, какви групи са били класираните деца от  миналата  година.

Здравейте, да миналата година ли става въпрос и кое е училището Ви по район? Благодаря!
Да, за миналата година. По район сме 121во. Граничен район е 73то. А и в нашия случай районирането е абсолютна пародия. 73то е на 600м от нашия адрес, а са ни пратили в 121во, което на 1,5км разстояние от нас. Не знам по какви критерии разпределят адресите в района на кое училище да попаднат, но в нашия случай са ни разпределили в училище, което е доста по-далече от най-близкото ни!
Желая успех и късмет🍀
Виж целия пост
# 350
Цитат
Да, за миналата година. По район сме 121во. Граничен район е 73то. А и в нашия случай районирането е абсолютна пародия. 73то е на 600м от нашия адрес, а са ни пратили в 121во, което на 1,5км разстояние от нас. Не знам по какви критерии разпределят адресите в района на кое училище да попаднат, но в нашия случай са ни разпределили в училище, което е доста по-далече от най-близкото ни!
Желая успех и късмет🍀

Синът ми е разпределен в 104-то, а аз се чудех за 121, заради факта, че няма две смени и още няколко неща, които ми направиха впечатление. Бихте ли ми дали малко повече информация за 121 - доволни ли сте?
Виж целия пост
# 351
Люпя виртуални семки и напълно потвърждавам за нивото на култура в Младост. Малко са пресилени примерите, но да - нивото на култура извън добре поддържания бизнес парк е ... особено.
Виж целия пост
# 352
Да има много училища, които не предлагат занималня, което означава, че децата нямат равен достъп до образование.
А начина на разпределение по училища е просто трагичен!
Виж целия пост
# 353
Занималнята не е задължителна, то пък едно образование, да си пишеш домашното с още 20 деца. Принудени сме да я ползваме, че ходим на работа и толкоз. Иначе, че е трагично голямото разминаване в качеството на училищата в София, трагично е. И никой не дава 5 пари, нищо не се прави в тази посока.
Виж целия пост
# 354
Заради двусменния режим доста училища нямат достатъчно помещения за занимални за всички класове. При дъщеря ми навремето имаше само в 1 клас. За следващите класове приемаха по някакви социални критерии.
Виж целия пост
# 355
Здравейте, някой сменял ли е настоящ адрес на дете скоро? Имам няколко въпроса:
- уседналост 3г спрямо коя дата- ок ли май месец? Класирането е през юни гледам
- ако детето е на адреса на майката, може ли да се премести/регистрира бащата заедно с детето на новия адрес (настоящ)? Подпис на двама родители и акт за раждане ли трябва?
- в този случай детето ще има ли пълни точки и за двете училища (района на майката и новия на бащата), или губи точки за този на майката? Моят не е променян от 20г, съвпада постоянен и настоящ
По логика следва да остава първа група само на адреса на бащата, но някъде четох за деца с две училища първа група и не го разбирам някак…
Виж целия пост
# 356
При смяна на настоящ адрес детето май върви с майката. Можете да смените постоянния адрес на детето на адреса на бащата без да променяте вашия. При смяната на адреса трябва двамата родители да отидат в общината заедно със собственика на апартамента. Последният от своя страна трябва да носи нотариалния акт на имота. При различен постоянен и настоящ адрес детето ще е първа, втора или трета групаШв зависимост от уседналостаЩ и на двете места.
Виж целия пост
# 357
mshoko, районирането в центъра е по - неадекватно спрямо кварталите. Разглеждах картите на училищата и се хванах за главата. Смятам да пиша "любовно" писмо до СО и МОН.

Пипи, като дата на уседналост се приема датата преди класирането ( не съм много сигурна, но така беше обяснявано във фб групите). За второто може, моята дъщеря върви заедно с татко си и по двата адреса - постоянен и настоящ. За прехвърляне на адрес се изисква оригинал на акта за раждане и присъствието на двамата родители, както и собственика на апартамента с нотариален акт.
Виж целия пост
# 358
Пипи2013, първа група в две училища ще бъдете, ако и на двата адреса - постоянен и настоящ - детето живее повече от 3 години към датата на класиране. Ако на настоящия адрес е от тази година например, то тогава ще имате едно училище - първа група и едно - трета група. Иначе има вариант и в три училища едновременно да си първа група - освен два адреса повече от три години и едно братче до 12 години в трето училище.
Виж целия пост
# 359
Здравейте, а според вас има ли смисъл да се записва детето по системата Jump Math в първи клас или да се заложи на ранно чуждоезиково обучение?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия