Захранване - въпроси и отговори - тема 13

  • 38 352
  • 753
# 360
Дайте снимка или кажете какво е пюрето (марка), да видим. 😊
Виж целия пост
# 361
Аз слагам цялата заготовка, то месото/рибата вътре е 20-30% от 80гр. Ползвала съм Plasmon и Mellin.
Виж целия пост
# 362
Хип. Може ли примерно да ми кажете колко е месото като % в заготовката?
Виж целия пост
# 363
Хип. Може ли примерно да ми кажете колко е месото като % в заготовката?

Снимайте етикета. Винаги пише.
Виж целия пост
# 364
Здравейте, днес в 16ч в профила в инстаграм профила на @napravigo ще има лайф с д-р Владимирова, тя е сертифициран специалист по хранене, темата ще е захранването и първите 1000 дни от живота на едно бебче.

Споделям, тъй като д-р Владимирова е един невероятен човек и специалист.
Виж целия пост
# 365
Здравейте, днес в 16ч в профила в инстаграм профила на @napravigo ще има лайф с д-р Владимирова, тя е сертифициран специалист по хранене, темата ще е захранването и първите 1000 дни от живота на едно бебче.

Споделям, тъй като д-р Владимирова е един невероятен човек и специалист.
Ще се прекръстя коректно, плюс, и "на обратно", сващанията да съвпадат с това, работещо се днес по света.
Макар че надеждите ми не са свръх оптимистични. Бих казал, по-скоро, очакванията ми са  "есенно-песимистично-меланхолични".

Цитат
Аз слагам цялата заготовка, то месото/рибата вътре е 20-30% от 80гр. Ползвала съм Plasmon и Mellin.
Не ползваме подобни неща - "Снежанка без джуджетата". Само с джуджетата е позволено. Там има толкова реално месо? колкото има фараони в Египет днес. Или, под "месо" разбират фарш от кожа, пилешки хрущяли и свински уши.
Вижте как изглежда на етикета, и как е бурканчето отстрани (съмнителна розовееща маса)

сега, да даваме конско месо на деца- е "връх на демокрацията"... може би да минем на свински уши утре?
Мога да си представя тук съдбата на една фирма за детски храни, ако предлага "конско месо" за детска храна... .

Цитат
Бих искала да попитам Д-р Бърди-кога е удачно да се въведе пчелен мед? Детето е на 17м,не бързам да го въвеждам, но понякога правя домашни меденки, а той има желание да опитва всичко.
2г възраст. Според някои? след 1г възраст... аз препоръчвам след навършени 1.5г.
Но не поради риск от "алергии", а поради риск от ботулизъм- има спори в меда.
https://kidshealth.org/en/parents/botulism.html
https://www.mcgill.ca/oss/article/general-science/babies-botulism-and-honey
Виж целия пост
# 366
Айде, днес съм добра и гугълнах вместо Вие да прочетете етикета.
Хип пюре с пуешко месо:
Съставки:  пуешко месо* (40%), вода, варен ориз*, рапично масло* 1,6%. БЕЗ ГЛУТЕН
*От биологично производство.
Виж целия пост
# 367
Бих искала да попитам Д-р Бърди-кога е удачно да се въведе пчелен мед? Детето е на 17м,не бързам да го въвеждам, но понякога правя домашни меденки, а той има желание да опитва всичко.
Виж целия пост
# 368
Месото в месната заготовка е смляно и вътре има освен месо обикновено някакви зеленчуци, оризов грис или царевично нишесте. Не виждам драма, тъй като така или иначе даваме такива каши.
Конско съм дала вече на Бебчо. То е може би най-чистото месо. Аз съм яла също много пъти конски суджуци, дори и с магарешко. Децата не може да се хранят само с пиле и свинско и да не се дава нищо, което бабите ни не са яли като чия, амарант, кестени, конско и т.н. Освен, че са полезни, са и много вкусни.
А родителите, които не са пробвали, могат и те да се захранят покрай децата. Току виж нещо може да им хареса и да си включат в менюто занапред.
Виж целия пост
# 369
Знам че не е в темата, но бабите ни всъщност са яли доста конско, магарешко и кестени. Плюс лапад, коприва, просо, овес и тн.тн.
Всеки е свободен да си яде каквото иска, както и да захрани детето си както иска. Никъде няма ПРАВИЛА, има само ПРЕДПИСАНИЯ.
Виж целия пост
# 370
Знам че не е в темата, но бабите ни всъщност са яли доста конско, магарешко и кестени. Плюс лапад, коприва, просо, овес и тн.тн.
Всеки е свободен да си яде каквото иска, както и да захрани детето си както иска. Никъде няма ПРАВИЛА, има само ПРЕДПИСАНИЯ.

Това е ясно, отговорът ми беше към Бърди, който се възмущава, че се дава конско на деца. Редовно виждам коментари тип: Аз съм на 30г и не съм яла кестени, няма да давам и на детето. Може пък на детето да му хареса конското или кестените примерно. Както и чията, въпреки че баба му не е яла.
ВСИЧКИ предписания са храненето да бъде разнообразно, освен на Бърди препоръките децата да ядат 10 зеленчука до 1г.
Виж целия пост
# 371
За мен заготовките на Плазмон са прехвалени и не струват. С 30 % месо и нишестета. Аз харесвам най-много на Гербер. Поне не е пихтиеста маса и са с 55% месо. Понеже опитвам всичко, преди да дам на бебето, вкусът им наистина е на месо, не на каша с вкус на месо.
gig, чета Birdie от доста време. Никога не е препоръчвал 10 зеленчука до 1 г, поне аз не съм попадала на такова негово мнение.
Жълтък цял съм дала на почти 9-месечна възраст на детето. Започнах за давам на почти 7-месечна възраст. Първо с няколко трохички, после 1/4, 1/3, 1/2, 2/3, 3/4 и накрая цял. Не е повръщала от жълтък. Месо още давам по 20 гр на хранене. Ще питам тези дни педиатърката кога да го увелича. Говоря за чисто месо, не 20 гр заготовка. Тоест, слагам по 1/2 заготовка на Гербер. В готовите менюта също месото е 10-12 % все още на 190 гр пюре.
Виж целия пост
# 372
Да, gigi. Не съм искала да прозвучи като нападка. Даже напротив.
Заготовките на плазмон за мен всички имат един и същи вкус - еднакво гадни.
Виж целия пост
# 373
Аз като цяло- влагам съвсем друг смисъл в понятието "заготовка". За мен това е чисто месо в случая. Това на плазмон е...смес от месо с пълнител. Не съм ползвала и не знам, каква му е идеята- да се яде така или да се добавя към нещо? Аз ползвам чисто месо, към което добавям зеленчуци. Иначе става...месо,пълнител и зеленчуци.
Под заготовка разбирам чист продукт, който служи за направа на нещо после. Ако се ползва частично това- месото като грамаж става твърде малко.
Виж целия пост
# 374
Аз като цяло- влагам съвсем друг смисъл в понятието "заготовка". За мен това е чисто месо в случая. Това на плазмон е...смес от месо с пълнител. Не съм ползвала и не знам, каква му е идеята- да се яде така или да се добавя към нещо? Аз ползвам чисто месо, към което добавям зеленчуци. Иначе става...месо,пълнител и зеленчуци.
Под заготовка разбирам чист продукт, който служи за направа на нещо после. Ако се ползва частично това- месото като грамаж става твърде малко.
Подписвам се и аз под това.

Цитат
Имаме вкаран картоф, морков, тиква. 80гр пюре + 70мл мляко на обяд.
Педиатърът каза да даваме 120-30гр пюре + малко жълтък вътре в пюрето на обяд без никакво мляко. Млечна каша за следобедна закуска (купих тази с банан на Слънчо 4+, която е), попара за закуска със сирене без сол, малко масло, липов чай и сухар. Да пие мляко само преди лягане и сутрин на първото хранене.
Какво мислите?

"Мислим" следното:
* няма изисквания за количества,
* винаги, и обедното, и плода, може да допълвате с АМ,
* не се дава жълтък на тази възраст. Нито попара, масло, чай и сухари...  Sign No Entry
* Не налагаме "да пие АМ само сутрин и вечер",

Как да се изразя с една дума? ...няма как. "Червената шапчица заедно с вълка, в една къща".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия