Захранване - въпроси и отговори - тема 13

  • 38 351
  • 753
# 390
И аз мисля около годинката да й дам вечеря и да издърпам напред храненията. Сега сутрин пие мляко, след първи сън яде закуска, преди втори сън обяд, надвечер давам СЗ и преди лягане мляко. Ще изместя графикът така, че да махнем първото мляко и да остане само вечерното преди сън. Тя има епизоди през няколко седмици, в които ми бута млякото и не го иска. Даже една вечер спа гладна, защото никак не успях да я накарам да го изпие. Явно се беше заситила от храната през деня. Затова гледам да няма резки движения в тази посока и да пие максимално дълго мляко. Ако го спре, просто ще увелича другите млечни. Тя си хапва и сега сирене, кисело мляко, по малко кашкавалче, но знам, че млякото е важно поне до годинката, за това задържам да предложа вечеря.
Виж целия пост
# 391
И аз мисля около годинката да й дам вечеря и да издърпам напред храненията. Сега сутрин пие мляко, след първи сън яде закуска, преди втори сън обяд, надвечер давам СЗ и преди лягане мляко. Ще изместя графикът така, че да махнем първото мляко и да остане само вечерното преди сън. Тя има епизоди през няколко седмици, в които ми бута млякото и не го иска. Даже една вечер спа гладна, защото никак не успях да я накарам да го изпие. Явно се беше заситила от храната през деня. Затова гледам да няма резки движения в тази посока и да пие максимално дълго мляко. Ако го спре, просто ще увелича другите млечни. Тя си хапва и сега сирене, кисело мляко, по малко кашкавалче, но знам, че млякото е важно поне до годинката, за това задържам да предложа вечеря.
+1 за задържането на АМ, аз го давах и след като навърши година. Въведох й вечеря,но в минимално количество за да не я засища и да си пие АМ преди сън. С времето тя свикна,че има вечеря увеличих количеството на вечерята и тя сама отказа АМ,но за мен няма нищо лошо да се продължи АМ и след годината.
Виж целия пост
# 392
След 1г. на опаковката пише мляко за малки деца а не млечна формула или АМ. Каква е разликата от гледна точка на използваното мляко - сухо мляко  ли е това ?
Виж целия пост
# 393
И на мен ще ми е интересно да разбера от по-запознатите.
Ако няма никакви полезни нещица в него,пречи ли нещо да се продължи с 2ка?
Виж целия пост
# 394
И на мен ще ми е интересно да разбера от по-запознатите.
Ако няма никакви полезни нещица в него,пречи ли нещо да се продължи с 2ка?
Във 3- та е повече Желязото и Витамин Д. Но дали млякото е АМ или сухо мляко?
Виж целия пост
# 395
Според мен е сухо мляко, но нека по-запознатите да кажат Wink И в тази връзка някой давал ли е прясно краве мляко след годината, а не сухо мляко? Или само кисело мляко, въобще нещо различно от 3 и 4 на формулите?
Виж целия пост
# 396
Winter11, аз влагам прясно мляко в застройки на супи, също като правя картофено пюре. Моето дете отказва да пие мляко под каквато и да е форма и не мога да му дам в шише, за да кажа, но имам наблюдения, че като че ли все още му е малко тежка храна и май го боли коремчето от прясно мляко конкретно. Като давам масло, сметана или кисело мляко е добре, но като има прясно мляко поплаква през нощта, буди се, извива се по малко. Не ми прави иначе реакция, но явно му е трудно да го обработи като храна.
Виж целия пост
# 397
Моето е на 1.2 г. и още не съм давала прясно мляко.
Мед мог ли вчее да давам?
Виж целия пост
# 398
Моето е на 1 г. 6 дни, вчера му дадох мед за първи път. На различни места съм виждала различни препоръки, някъде казват на 1 г., някъде на 2, общо взето, май е въпрос на усещане и дискусия с педиатъра, ако имате някакви притеснения.
Виж целия пост
# 399
Аз мисля да дам прясно мляко на 1г и 6м в някое кремче или някакво печиво.
Мед няма да дам преди 2г. Има достатъчно други подсладители.
Виж целия пост
# 400
Аз дадох прясно мляко след годинката,но под формата на десерт (мляко с ориз),чисто прясно мляко да пие не съм давала на 1 година и 8 месеца е.
Виж целия пост
# 401
Прясно мляко дадох в десерт на 1г, сега е на 1г.4м и не съм давала още да пие. Мед с каката дадох около 2г.,сега пак така мисля да процедирам. Мислех да давам на около 18 месеца акациев, но пчеларите, от които взимам препоръчаха да изчакам до 2г.
Виж целия пост
# 402
Ако не давате мед, с какво послаждате чая на детето? Моят е на 1г.2 м., Мога ли да му сложа примерно кафява захар в чая и колко като количество? Вода не иска и не иска да пие, съмнявам се да пропие и неподсладен чай...
Виж целия пост
# 403
Никога не съм давала чай, вече е на 2г 2 м.
Избягвам да подслаждам напитки, за да не свиква да ги пие и за напред.
Виж целия пост
# 404
Не съм давала чай и на двамата. Не слагам захар на нищо, за да не свикват със сладкото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия