Захранване - въпроси и отговори - тема 13

  • 38 351
  • 753
# 405
И аз не съм слагала захар никъде , единствено тахан или сушени плодове като стафиди, фурми като подсладител.
Виж целия пост
# 406
Здравейте, бебето ми е почти на 11 месеца и от няколко дена опитваме детска кухня с меню от 7 месеца до 1 г. В повечето ястия слагат сухо адаптирано мляко. Питах ги какво е - казаха на Нестле за готвене. Чували ли сте за такова АМ? Другото, което ми е странно е, че го слагат дори в ястията с месо. Аз по съвети на педиатърката и от книги включих месото и жълтъка едва след като заместихме обедното хранене, тоест като стана безмлечно. Не знам дали е ок така - хем мляко, хем месо.
Виж целия пост
# 407
Сухото мляко на Нестле вероятно е Nido, то обаче не е адаптирано. Ако ползват адаптирано, да кажат кое е, защото те са доста серии.
Виж целия пост
# 408
В съдържанието на ястията пише "сухо адаптирано мляко", а техният отговор за марката беше "на Нестле за готвене". И аз се учудих, че съществува АМ за готвене. 🙄
Виж целия пост
# 409
В съдържанието на ястията пише "сухо адаптирано мляко", а техният отговор за марката беше "на Нестле за готвене". И аз се учудих, че съществува АМ за готвене. 🙄
Както и АМ в бебешки каши.
"Млечни били, млечни били". "Млечни" с АМ.
Виж целия пост
# 410
Имам едно питане, имам бебе на 5 месеца, от миналия месец го захранвам, давала съм само зеленчукови пюрета. Сега включих и каша. Купих 2 безглутенови на Хип. Добре сега, аз ли съм зле и кашата е зле, правя всичко както е описани на опаковката и никога не става с вид на каша, а е по-воднисто и освен това седи на буци 😁 може ли някой да ми каже случвало ли му се е и аз ли правя нещо както не трябва..
Виж целия пост
# 411
Аз честно казано правя кашата на око. 🙈 Става на буци понякога ако водата е гореща. На Хип оризовата е кофти, по мои наблюдения и никога не става гладка.
Виж целия пост
# 412
Аз честно казано правя кашата на око. 🙈 Става на буци понякога ако водата е гореща. На Хип оризовата е кофти, по мои наблюдения и никога не става гладка.
Ами едната е млечна, другата е някаква с плодове.. ще видя да сложа леко топла вода..
Виж целия пост
# 413
Оризовите прахообразни каши редовно ми стават на буци, вземете такива на люспи (Holle, май и на DM тяхната марка бяха хубави).
Виж целия пост
# 414
Оризовите прахообразни каши редовно ми стават на буци, вземете такива на люспи (Holle, май и на DM тяхната марка бяха хубави).
Кое слагате първо? кашата или водата?
Виж целия пост
# 415
Оризовите прахообразни каши редовно ми стават на буци, вземете такива на люспи (Holle, май и на DM тяхната марка бяха хубави).
Кое слагате първо? кашата или водата?

Което и да се сложи все тая. Това е моя опит.
Не се бях сещала за такива на люспи. То вече е късно де.. 😃
Виж целия пост
# 416
Слагам първо кашата, после топлата вода, така пише на кутията Simple Smile
Виж целия пост
# 417
И двете съм пробвала, и с различна Т на водата, най-добре става с постоянно, но не енергично бъркане, и доливане бавно на водата, но пак има буци. Кашите на люспи не се слепват така и набъбват по-хубаво, това ми е опита и с двете деца. Хип са най-кофти кашите, които съм купувала.
Виж целия пост
# 418
Пробвайте на Хумана, стават винаги пухкави и с добра консистенция.
Виж целия пост
# 419
Пробвайте на Хумана, стават винаги пухкави и с добра консистенция.
"Много са званите, малко са избраните"   Simple Smile

Цитат
На Хумана кашите не са ли само млечни? Аз купувах само безмлечни и изборът е по-свит.
Щом пише, че са подходящи за над 6м възраст? подходящи са.
"Млечни" или "безмлечни"? е без значение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия