🍒Черешката на тортата🍒 - Сезон 17 (Tема 1)

  • 41 640
  • 782
# 600
До 89-та само овче сирене ядяхме, краве само за баница купувах. Ама дъщерята не помни и вика "аз овче сирене не ям". Интересно, че по-големите ядат, а малката най-малко помни и все с капризи, а преди 89-та ядеше всичко, и панирани чушки и кьопоолу, и лютеница, и чесън, та даже и туршии и кисело зеле.И понеже все по-малко неща яде , все има проблеми със стомаха.

Интересно,че месоядните в 99% от случаите правят нещо за вегетарианците, а вегетарианците само 1-2% правят нещо за месоядните.
Виж целия пост
# 601
Има проблем, че и угаждаш. Ако живее сама, ще прояде всичко, ако не иска да си готви.
Много си ги разглезила домашните.
Виж целия пост
# 602
Маги ми идва твърде лигава, но позитивна, естествена, усмихната. Сготви умело обичайни за нейното хранене неща, което отбелязвам като плюс - има идея, обединяваща тема в менюто. Без кулинарни върхове, но това не е и нужно. Приятна обстановка, непретрупана маса, елегантна домакиня - ведра и гостоприемна. Презентация на ястията - отлична.
Вчерашната малка булка днес е решена в червено Пенда. Очаквам да видя под какъв предлог днес ще остави 9 точки.
Допълвам:
Маги ми е фаворит до момента. Браво.
Пенда е страшна досада, че и злобна.
Виж целия пост
# 603
Нищо ново в менюто.
Хареса ми тиквеното руло. Десерта целувки ли са ,нещо обърка рецептата. Направила резервен вариант.
Виж целия пост
# 604
Има проблем, че и угаждаш. Ако живее сама, ще прояде всичко, ако не иска да си готви.
Много си ги разглезила домашните.
Даа, големите се научиха да готвят, щото са далече, даже готвят много по-добре от мен, щото готвят много различни кухни.

Нищо ново в менюто.
Хареса ми тиквеното руло.

Ох, колко съм го гледала това руло, но досега никой не е проявил желание да го опита, включително и аз.
Виж целия пост
# 605
Аз често правя руло от тиквички, с крема сирене. Супер става. Но слагам и брашно, тя не сложи. Ще пробвам без брашно, мисля че ще стане по-добре.
Виж целия пост
# 606
Никога не слагам брашно, ако тиквичките се изстискат хубаво, няма нужда от сгъстяване с брашно.
Виж целия пост
# 607
Какъв беше хляба? Май и друг е правил в Черешката, но сега ме впечатли.
Виж целия пост
# 608
Никога не слагам брашно, ако тиквичките се изстискат хубаво, няма нужда от сгъстяване с брашно.

А какво слагаш? Само яйца ли?
Виж целия пост
# 609
И аз за хлябя-мога ли някъде да видя рецепта?
Виж целия пост
# 610
И аз се нареждам с рецептата за хляба.
Знам, че се слага брашно да не е воднисто.
Да питам в картофените кюфтета какво слагате ?
Яйце ,брашно ,галета.
Виж целия пост
# 611
Никога не слагам брашно, ако тиквичките се изстискат хубаво, няма нужда от сгъстяване с брашно.

А какво слагаш? Само яйца ли?
Да, само тиквички и яйца.
Виж целия пост
# 612
Хареса ми менюто, поведението в кухнята- опитваше със своя лъжичка, ръкавици, косата прибрана.
Хареса ми, че се съобрази да предложи рибка /за Томата две/, имаше достатъчно от всичко и за всеки.
Е, не за всеки- на Пенда ѝ пресъхнала рибката Simple Smile
Виж целия пост
# 613
Хареса ми Маги, сготви с желание, личи си, че ги прави тези неща не за първи път. Много чисто сготви и беше елегантна вечерта.

Зимата си поговрих с нея на един коледен пазар на село. Бях завела баба на него и Маги пя, изключително мила и внимателна към децата.

Съжалявам за паралелните връзки на бившия ѝ, за което разказа, но новата ѝ песен се е получила.
Виж целия пост
# 614
И аз се нареждам с рецептата за хляба.

Аз знам че се слага брашно да не е воднисто.
Да питам за картофени кюфтета какво слагате яйце ,брашно ,галета.
Аз галета, хляб или брашно никога не слагам в картофените. Яйце, сирене, кашкавал, копър, магданоз, черен пипер, сол, стар или зелен лук.И най-важното варя необелени и ги оставям да се охладят, преди да ги правя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия