Студенти в Нидерландия - 13

  • 60 566
  • 742
# 405
Здравейте,

За пръв път пиша в БГ-Мама, извинявам се за спама. Дъщеря ми е приета във Фонтис, Айндховен, ще учи гейм дизайн. Както виждам и от други постове, сме с подобен проблем на много хора, а именно - намирането на жилище (стая, студио, или каквото и да било) (от университета не можаха да ни намерят). От две седмици се ровим с часове всеки ден по обяви, пишем, звъним, дотук почти нулев резултат. Днес получихме първа покана за оглед във вторник, 12.07, от 4 следобед - но няма да имаме възможност някой от нас да е там, а пише, че не правели видео оглед. Има ли някой, който би могъл да е там и да отиде на оглед, да направим видео връзка и да помогне? Готов съм да платя за услугата. Също така, ако някой знае за налично място за 19-годишно момиче, да пише на лично. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 406
Може да е коментирано вече, но искам да попитам : за Тилбург ( вероятно е приложимо и за други градове) кой в най - лесния/ бързия начин за обзавеждане на празна стая? Изключвам нещо от рида на Markt platz със стари мебели. Търся нещо бързо и лесно с доставка - IKEA, Jusk може би
Икеа има в Бреда , доставят безплатно до Тилбург ако поръчката е над 50 €, при покупка на по-ниска цена доставката е чрез холандската поща. След като сложите продуктите в кошницата следва стъпката доставка,  и без да сте платили може да се запознаете с опциите. Приемат плащане и с бг карти.
Праксис, Хорнбах и Гамма са тип магазини практикер и бриколаж,  много малко мебели има там.
Виж целия пост
# 407
Здравейте,

За пръв път пиша в БГ-Мама, извинявам се за спама. Дъщеря ми е приета във Фонтис, Айндховен, ще учи гейм дизайн. Както виждам и от други постове, сме с подобен проблем на много хора, а именно - намирането на жилище (стая, студио, или каквото и да било) (от университета не можаха да ни намерят). От две седмици се ровим с часове всеки ден по обяви, пишем, звъним, дотук почти нулев резултат. Днес получихме първа покана за оглед във вторник, 12.07, от 4 следобед - но няма да имаме възможност някой от нас да е там, а пише, че не правели видео оглед. Има ли някой, който би могъл да е там и да отиде на оглед, да направим видео връзка и да помогне? Готов съм да платя за услугата. Също така, ако някой знае за налично място за 19-годишно момиче, да пише на лично. Благодаря предварително!
Пиша ви на лично
Виж целия пост
# 408
Здравейте,
Синът ми е ще учи в Creative media and game technologies в Saxion University of applied sciences. От 2 месеца търсим квартира в Enschede безуспешно... Търсим чрез Kamernet,  Roomspot но за сега няма резултат. Някой използвал ли е услугите на SimpleStay? След регистрация и заплащане на такса се ангажират да намерят квартира в периода 1.07-15.08. За съжаление комуникацията с тях е трудна. Дежурният отговор е чакайте оферта...
Виж целия пост
# 409
Аз им писах казаха че не приемат заявления за съдействие вече.
Виж целия пост
# 410
Здравейте,

Магазини/сайтове за мебели освен Икеа и Юск да предложите?
Търсим легло с размер 120/200 което се оказа че не е масово в Холандия.
Най-евтиният бокс спринг гледахме в Bol.com за 300 евро, но отзивите са лоши.
Идеи?
Виж целия пост
# 411
Здравейте,
Ще пътуваме на 22 август до Дортмунт и от там трябва да стигнем до Enschede. Може ли някой който е запознат да ми каже как е по удачно да се предвижим- с влак или с автобус.Трябва да сме там преди 16 часа.Благодаря предварително
Виж целия пост
# 412
Момичета някой успял ли е да намери квартира в Айндховен?
Виж целия пост
# 413
Не.
Виж целия пост
# 414
На едни познати детето намери- студио за 1000 евро, но не знам по какъв начин
Виж целия пост
# 415
На едни познати детето намери- студио за 1000 евро, но не знам по какъв начин
Много е. Ще трябват и парички за ядене. Но ако някой може да си го позволи-да я наема.
Виж целия пост
# 416
Да, но май щял да търси съквартирант да делят наема
Виж целия пост
# 417
Проблемът е, че ако е студио е разрешена регистрация само за 1 човек. Другият какво прави?
Виж целия пост
# 418
Да, но май щял да търси съквартирант да делят наема
Ами за съжаление понякога  има изискване , че наемателя може да е само един ,тоест дават адрес на един човек,този който е наел и е подписал договора.А на децата им трябва и адрес за да си извадят  BSN. Нека добре проверят преди да наемат и подпишат договора,възможно ли е преотдаване!!!!1
Виж целия пост
# 419
Не съм много запозната, а и предполагам те са проверили, но синът ми каза, че ако са семейство или двойка /вкл. еднополова/ може да се регистрират в малък апартамент заедно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия