Студенти в Нидерландия - 13

  • 60 567
  • 742
# 420
Здравейте,
Ще пътуваме на 22 август до Дортмунт и от там трябва да стигнем до Enschede. Може ли някой който е запознат да ми каже как е по удачно да се предвижим- с влак или с автобус.Трябва да сме там преди 16 часа.Благодаря предварително
Пътуването с влак е удобно, вижте разписанията в www.omio.co.uk
За автобус не мога да дам мнение
Виж целия пост
# 421
Здравейте,
Ще пътуваме на 22 август до Дортмунт и от там трябва да стигнем до Enschede. Може ли някой който е запознат да ми каже как е по удачно да се предвижим- с влак или с автобус.Трябва да сме там преди 16 часа.Благодаря предварително
Пътуването с влак е удобно, вижте разписанията в www.omio.co.uk
За автобус не мога да дам мнение

Имайте предвид картата от 9 евро за всякакъв транспорт в Германия, валидна до 21 Август, може да се закупи онлайн. На практика може да пътувате за 9 евро до границата с Холандия и оттам вече с нормален билет.
https://www.bahn.com/en/offers/regional/9-euro-ticket-en
Виж целия пост
# 422
Здравейте,
Ще пътуваме на 22 август до Дортмунт и от там трябва да стигнем до Enschede. Може ли някой който е запознат да ми каже как е по удачно да се предвижим- с влак или с автобус.Трябва да сме там преди 16 часа.Благодаря предварително
Пътуването с влак е удобно, вижте разписанията в www.omio.co.uk
За автобус не мога да дам мнение

Имайте предвид картата от 9 евро за всякакъв транспорт в Германия, валидна до 21 Август, може да се закупи онлайн. На практика може да пътувате за 9 евро до границата с Холандия и оттам вече с нормален билет.
https://www.bahn.com/en/offers/regional/9-euro-ticket-en

Не точно за всякакъв транспорт:
The ticket is not valid on long-distance trains (e.g. IC, EC or ICE) or long-distance buses.
Мисля в този вариант не им върши работа такава карта.

Моята препоръка е директно с холандските железници:
https://www.nsinternational.com/

От тук си намирате начална дестинация - Дортмунд (с конкретната спирка) и крайната - Enschede, като може да се наложи автобус. Прегледайте часовите диапазони, предвидете си колко време ще ви трябва да стигнете до гарата и си купувате директно онлайн билет. Може да се плати с бг карта, като билета се получава веднага. Изпробвали сме го с пътува до Нидерландия - Белгия и обратно. Разликата с влаковете в самата страна е, че трябва да се вземе конкретния влак в точния час.
Ето примерно (ако кацате с Уиз в 9ч.):

Трябва да се разизграят спирките и часовете, защото виждам, че за този ден не всичко е налично.

Пускам отново офертата за first-train ticket - все още има налични билети, важи при кацане на Амстердам или Айндховен и придвижване на по-голямо разстояние с влак:
https://studentmobility.nl/product/ns-off-peak-discount/
Виж целия пост
# 423
Здравейте,
Ще пътуваме на 22 август до Дортмунт и от там трябва да стигнем до Enschede. Може ли някой който е запознат да ми каже как е по удачно да се предвижим- с влак или с автобус.Трябва да сме там преди 16 часа.Благодаря предварително
Пътуването с влак е удобно, вижте разписанията в www.omio.co.uk
За автобус не мога да дам мнение
Благодаря:yellow_heart:
Виж целия пост
# 424
Здравейте! Някой може ли да сподели информация за ситуацията с летище Айндховен от последните дни..??
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 425
В сряда, 13.50 на опашката, в 16.30 на гейта, извън опашка прекарахме около 10-15 Мин за тоалетна и вода. Т.е. и там имаше опашки, но различни и малки. Основната продължи през цялото време и беше около километър сигурно.
Виж целия пост
# 426
Важи си 9-евровата карта за всички регионални влакове и градския транспорт на цялата територия на Германия (изпробвано), не важи само за тези  японските, супер бързите. И за някои фериботи. Отделно трябва да се провери дали не важи и за гранични части от Нидерландия, какъвто е случаят със закупилите я в Аахен, провинция Норд -Райн- Вестфалия.


Aachener Verkehrsverbund:

Mit dem 9-Euro-Ticket nach Holland und Belgien fahren
Der Aachener Verkehrsverbund (AVV) hat nun bekannt gegeben, dass Fahrgäste mit dem 9-Euro-Ticket ins Ausland fahren dürfen. Das gilt für einige Busstrecken, die im 15-Minuten-Takt in die Nachbarländer Holland und Belgien fahren.
 
Schnellbuslinie 3 nach Sittard (Niederlande)
Buslinie 34 nach Kerkrade (Niederlande)
Buslinien 25, 33, 359 nach Vaals (Niederlande)
Buslinie 24 nach Kelmis (Belgien)
5 Buslinien im Kreis Heinsberg, die eine Haltestelle in den Niederlanden anfahren (nur auf Anfrage)
Виж целия пост
# 427
Здравейте, дъщеря ми ще учи в Saxion University, Енсхеде и търсим спешно квартира. Ако някой може да помогне, ще бъде безкрайно благодарна.
Виж целия пост
# 428
Здравейте, пожелавам успех на всички студенти , които ще учат в Нидерландия и са си намерили квартира, и двойно повече късмет на тези, които все още не са намерили. Ние се отказахме , понеже не успяхме да намерим за Утрехт.
Приет е в Белгия и ще се запише там.
Благодаря на всички за споделения опит и помощ.
Виж целия пост
# 429
А в Белгия подсигуряват ли квартири ?Защото явно търсенето на квартира се оказа непосилно вече за приетите в Холандия и ние вече ще се откажем тъй като търсенето се оказа безуспешно.
Виж целия пост
# 430
Мили мами, ние търсихме квартира повече от  8 месеца, така че очакванията ви за седмица -две или месец да намерите настаняване, са в сферата на фантазиите. Бяхме се регистрирали още преди Нова година за уведомяване, когато се освободи стая в Студентския хотел. Когато се освободи, ни изпратиха имейл и резервирахме, но наемът беше 890 евра.  Реших, че е доста скъпо и канселирах резервацията в срока, в който беше възможно да ми възстановят депозита, за което после много съжалявах. Дала съм поне 200 -300 евра за такси за регистрации в сума агенции. От 8 месеца търсим денонощно, чрез 10-15 агенции, включително и room.nl за общежитие, познавам вече целия град, всяка улица, сграда, всяка къща, стая, всяка обява. Провели сме над 100 телефонни разговора. Снабила съм се с преведена на английски бележка за доходи, фишове, извлечения от дебитна карта, удостоверение за месторабота, за да мога да реагирам веднага при поискване, защото често се случва, а принципа е кои превари, той завари. Ангажирала съм поне 10 човека там, на място, да търсят.  Предлагането на стаи  от университета стартира на 04.07. , но имаха изискване,  дипломата да е изпратен, за да ти предложат настаняване.  А ние взехме дипломата чак  29.06 и въпреки всичко, на 4.07 беше в университета, заверна и преведена. Обаче после последва 2 седмици проверка и стаите най-вероятно свършиха. До сега не сме получили вест, ще предложат ли нещо или не. Но ние продължавахме да търсим.
И намерихме,  цели 3 места за настаняване  и даже имахме право  на избор.
Та, с две думи, влизам в тая конкретика, за да ви кажа, че се иска много хъс, много. И много информация. Информацията е сила. За 2 седмици или месец не става, чрез 1-2 агенции не става, много е трудно, много.
Желая успех на всички търсещи.
Виж целия пост
# 431
Bubolina,

Разбихте ме.

А за кой град става въпрос?

Айндховен, Делфт или Амстердам ( на някой от тях ми прилича)
Виж целия пост
# 432
Върнах назад по мненията - за Делфт става въпрос. Имаше тогава дискусия между мен и потребителката за Студентския хотел, но явно са си сменили мнението с времето. Лошо няма, важното детето да е добре.
Виж целия пост
# 433
Боже, всичко това заслужава ли си.. честно, ако трябваше да правим такива геройства, щяхме да се откажем. Света не свършва, а и ако на детето все пак не му хареса, би се чувствало ангажирано поради тази битка да остане.. но хората сме различни де.
Виж целия пост
# 434
Въпреки че споделям мнението , че е изключително трудно да се намери квартира , 8 месеца също ми се струва доста и е много налудничево , че е трябвало да минете през това. Дори в градове като Амстердам, Лайдън, Хага и Утрехт наши познати студенти (не от България) са имали много проблеми с намирането на квартира , но за 3-4 месеца намират все нещо (след което ако това което са намерили не им харесваше продължаваха да търсят). Но това беше преди 2-3 години и явно сега нещата стават все по-зле …
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия