Медицински Университет

  • 59 360
  • 814
# 420
Не е само защото са малко местата, а защото момчетата просто не се напъват да учат. Да няма 60 момчета от 300-400 кандидати, които да могат да изкарат над 2 е направо срамно.
Виж целия пост
# 421
Там за където се напъват момчетата, то и бала е по висок. За Дентална в МУ Варна е по висок бала от медицината.
Виж целия пост
# 422
В сайта на МУ-Пловдив не виждам дати за пробни изпити. Там не провеждат ли такива или още не  са ги обявили?

Там не провеждат предварителен изпит.


Доколкото разбрах от преподавателите от частните уроци на сина ми, форматът там е различен от този на другите медицински, специфичен е и трябва да се готвиш специално за него. Логично е да няма пробен изпит 🤪

Не разбирам кое му е логичното. Пловдивският МУ не е някакво изключение от останалите МУ. Всъщност ситуацията е по-зле - при кандидатстването за всеки от университетите си има някаква специфика, която изисква конкретна подготовка за там.
За Пловдивския всички коментират каква нова база имал, в това число хубави общежития и т.н. Искаше ми се да използваме предварителните изпити, за да поразгледаме. Но видях, че на 24.02 (не съм сигурна за датата) ще има нещо като отворени врати на университета, включително и среща с провеждащите изпитите преподаватели, ще могат да им се задават въпроси, да се коментира изпитния материал и т.н.

Това беше иронично Laughing Логично е колкото са логични различните формати на изпит, матурата по български, както и разлчините университети да планират еднакви дати за изпитите.

В този контекст,  да кажа, че СУ се поправиха и вече нито една от всички дати на  изпити не се засичат с тези на МУ.
https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovate … iya/prilozhenie_1
https://mu-sofia.bg/priem/ksk/grafik/

Да, моята дъщеря си беше избрала МУ София, в някакъв момент реши, че иска да пробва и в СУ, след като вече всичко е минало, го отчитам като грешка. Трябваше да почне да учи за СУ отделно, в крайна сметка за няколко месеца не беше достатъчно, на изпитите изкара недостатъчно високи оценки, самата тя ми каза, че й е било много по-трудно, отколкото в МУ и в крайна сметка само се разконцентрира от крайната си цел, това време можеше да го отдели за изпитите й в МУ и да й е по-леко.
Моят син паралелно се готви за МУ и СУ. Според биоложката, там било даже по-лесно, но със сигурност е различен формата. Ще видим как е.

Някой има ли идея кога ще са отворените врати тази година в СУ? За сега не намирам инфо.  Миналата година изпуснахме. Отделно и химическият факултет са организирали.
Виж целия пост
# 423
Здравейте,имам един малко по различен въпрос относно обучението в степен бакалавър...Става въпрос за медицински университет Варна,въпроса ми е може ли да се съчетае редовното обучение с работа на пълен работен ден,тоест има ли начин все пак да не посещавам толкова често лекциите а от време на време,за да мога да работя?
Виж целия пост
# 424
Отговарям как е положението, а това за работа, може да се прецени. Упражненията са задължителни и се отработват, има право само на едно отсъствие за симестър.
Виж целия пост
# 425
Гамала, потребителката се интересува от степен бакалавър, значи специалност не от    първа група на МУ, каквито са магистърските  Медицина, Дентална медицина и Фармация.

На пълен работен ден и посещения от време на време по-скоро няма да стане. Много от студентите се скатават от по маловажни и скучни  лекции, но от упражнения е както Гамала го е написала по-горе. Ако питането е за специалности Мед.сестра, или Акушерство, те тръгват по упражнения в  болници още от първата година. Дъщерята на моя колежка  поработваше почасово, но когато  последната година забременя и лежа в болница, 2 от упражненията  нейната група са ги провели в болничната и стая, за да може да присъства, имала е други, които след това се е наложило да отработва с друга група.
Виж целия пост
# 426
И аз да кажа, че е много трудно, почти невъзможно да си на пълен работен ден и редовна форма на обучение. И ние го обмисляхме, но след като се застъпиха нещата по стечение на обстоятелствата ни стана ясно как няма да стане.
Виж целия пост
# 427
Здравейте ,аз съм майка на деветокласник с желание да учи медицина .Може ли да ме ориентирате към качествени преподаватели в София по химия и биология който да му помогнат в подготовката
Предварително благодаря !
Виж целия пост
# 428
Гамала, потребителката се интересува от степен бакалавър, значи специалност не от    първа група на МУ, каквито са магистърските  Медицина, Дентална медицина и Фармация.

На пълен работен ден и посещения от време на време по-скоро няма да стане. Много от студентите се скатават от по маловажни и скучни  лекции, но от упражнения е както Гамала го е написала по-горе. Ако питането е за специалности Мед.сестра, или Акушерство, те тръгват по упражнения в  болници още от първата година. Дъщерята на моя колежка  поработваше почасово, но когато  последната година забременя и лежа в болница, 2 от упражненията  нейната група са ги провели в болничната и стая, за да може да присъства, имала е други, които след това се е наложило да отработва с друга група.
Благодаря,за отговора,по принцип съм се насочила към здравен мениджмънт ,логопедия,управление на здравните грижи или инспектор по обществено здраве,горе долу това са специалностите към които проявявам интерс.
Виж целия пост
# 429
Здравейте, видях, че има кандидатстудентски курс за изпита по етика  с МУ-Пловдив. Според вас има ли смисъл от него, или не? Ще е с продължителност 8 часа и струва 100 лева.
Виж целия пост
# 430
Гледам, че другата седмица ще има Ден на отворените врати в МУ-София. Някой ходил ли е на такова мероприятие и струва ли се да се посети, като се има предвид, че не живеем в София и ще трябва специално да пътуваме?  Родители присъстват ли или само кандидатстуденти?
Виж целия пост
# 431
Не виждам смисъл от това,95% от приетите студенти,  преди първия учебен ден не са стъпвали в университета. А и лекции и упражнения се провеждат не само в сградата на университета, ами и на още няколко места из града, там едва ли ще ви заведат, само ще ви ги изброят, евентуално покажат в рекламно видео. Синът ми ще е демонстратор по химия в ден на отворените врати в университета във Варна, но за чуждестранните кандидати - неговата работа и на още няколко от колегите му ще е да направят  няколко фокуса с епрветки в  лабораториите, от които кандидатите едва ли ще запомнят нещо, освен малко пушек и промяна в цвета и консистенцията на субстанциите с които се работи в течение на учебния процес. Другото е обиколка из сградата и то не цялата, лекция или видео на тема с каква база и преподаватели разполага университета, колко са успешни завършилите, награди, грамоти от,  къде и кого, такива неща. За чужденците + някоя дума за общежитията за тях.  Тези неща биха били полезни, ако ще кандидатствате в чужбина и се колебаете между няколко университета, но за български гражданин, който си е избрал конкретен университет, не се сещам за какво би му послужило такова нещо. По времето когато синът ми беше ученик,  практиката да се водят на организирани от училище посещения заради Ковид беше преустановена, но това че децата не бяха виждали университета отвътре, по никакъв начин не им се е отразило негативно,  или да е отказало някого да участва в КСК. По-важното е щом сте от друго населено място, когато системата ви посочи в коя сграда ще се проведат изпитите на вашето дете да намерите мястото предварително и да решите как ще стигнете до там - линия на ГТ, място за паркиране наблизо, такива неща.
Виж целия пост
# 432
Интересно, а за българи в МУ-Варна нямало да има Ден на отворените врати. Т.е.  щяло да има, ама онлайн - щели да качат на сайта си едно презентационно клипче, както правят последните 2-3 години и това ще е. Явно само чужденците са им таргет.
Виж целия пост
# 433
Интересно, а за българи в МУ-Варна нямало да има Ден на отворените врати. Т.е.  щяло да има, ама онлайн - щели да качат на сайта си едно презентационно клипче, както правят последните 2-3 години и това ще е. Явно само чужденците са им таргет.

Е нормално, таксата е 8 хиляди евро на година.
В МУ-София например чужденците са 28 групи, българите са 22 групи.
И в МУ-Варна от близки значм, че и там чужденците са повече от българите.
Виж целия пост
# 434
Ами във Варна (чух и за София и за  Пловдив) приемат повече чужденци, отколкото българи. Техните общежития са ремонтирани, по време на упражнения примерно с демонстрация на  сърдечен масаж,   чужденците се учат върху манекени със сензори за дълбочина и сила на натиска, а нашите с някакъв дето сигурно е наш набор. Чужденците с нов апарат за кардиограми, на нашите някакъв дето, ако се включи, най-често показва права лини. Българите са им сигурни, напливът е голям и без реклама.   .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия