Седмокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 57 603
  • 759
# 465
Mandi84, звънете, защото запис и на мен ми обещаха, но още не е дошъл. Моето чаве беше записан за Дондуков, но го местят. По телефона ми потвърдиха да носи тетрадка голям формат, а на СМС пратиха новото място и стая. За мерките казаха, че ще се движат с училищните, да следим.
Виж целия пост
# 466
На сайта на младежкия театър пише, че Бай Ганьо не е подходящ за деца под 13 години. Някой да го е гледал и да каже каква  може да е причината, защото аз гледам да се съобразявам с тези ограничения?
Предполагам,защото на няколко пъти се чуха ругатни и псувни от Данко Хаирсъзина.Друга причина не мога да се сетя.Моят младеж го гледа един месец след навършване на 13,но с тези фрази е запознат отдавна от началното училище,та не са го впечатлили.Постановката ни хареса,присъстващите деца лесно я възприеха
,но наистина е по част от произведението.
Виж целия пост
# 467
Ако е само това, то и моите деца слушат сочни ругатни от съседните дворове още от малки. ☹️
Подлъгах се обаче да ги заведа на едно представление миналата година, което нямаше ограничение и потънах в земята от срам, защото беше 16+. От тогава съм се зарекла винаги да проверявам много старателно всяко представление.
Виж целия пост
# 468
На сайта на младежкия театър пише, че Бай Ганьо не е подходящ за деца под 13 години. Някой да го е гледал и да каже каква  може да е причината, защото аз гледам да се съобразявам с тези ограничения?

Моите дъщери и двете го гледаха, едната е на 13г., другата няма навършени 11г., т.е. 10г. е все още. И аз го прочетох и си мислех, че е защото дете под 13г. трудно ще разбере за какво иде реч. Но малката ми дъщеря пожела да ходи с кака си и дори сами го гледаха с още едно приятелче. Казаха, че е било истинско забавление, много им е харесала постановката и дори малката изрази желание отново да й взема билети за същата постановка. Обстоятелствено ми разказа какво точно е разбрала. Laughing
Виж целия пост
# 469
Здравейте! Някой има ли инфо относно вероятността да се промени формата на изпита. Мин. година се говореше, че ще бъдат въведени т. нар. интегрирани тестове. Към момента нито се потвърждава, нито отхвърля. Из нета пише, че е заложено за 2022 /2023,но липсва офиц. информация. Притеснено ми е, дали е възможно да има изненади в 5 без 5?
Виж целия пост
# 470
Здравейте! Някой има ли инфо относно вероятността да се промени формата на изпита. Мин. година се говореше, че ще бъдат въведени т. нар. интегрирани тестове. Към момента нито се потвърждава, нито отхвърля. Из нета пише, че е заложено за 2022 /2023,но липсва офиц. информация. Притеснено ми е, дали е възможно да има изненади в 5 без 5?
Тази година няма да има
Виж целия пост
# 471
В петък, в 5 без 5 -
"От 15 септември се въвеждат временни противоепидемични мерки в детските ясли и градини, в училищата и в центровете за специална образователна подкрепа"
https://www.mh.government.bg/bg/

Убедена съм, че децата ни ще се справят въпреки всички глупости, на които станаха свидетели и, още по-лошо, потърпевши през последните години.
Виж целия пост
# 472
В петък, в 5 без 5 -
"От 15 септември се въвеждат временни противоепидемични мерки в детските ясли и градини, в училищата и в центровете за специална образователна подкрепа"
https://www.mh.government.bg/bg/

Убедена съм, че децата ни ще се справят въпреки всички глупости, на които станаха свидетели и, още по-лошо, потърпевши през последните години.
Ееее страшна простотия… Значи ще ни отпадне и присъствена та родителска среща. Не знам кое наложи тези ограничения, при все че досега беше активния сезон по курортите и нямаше никакви ограничения.
Защо ли имам чувството, че пак ще са предимно онлайн децата и тази година…
Виж целия пост
# 473
Чудя се школите ще минат ли дистанционно? Така се смесват потоците.
Виж целия пост
# 474
Чудя се школите ще минат ли дистанционно? Така се смесват потоците.
Ако онлайн обучението е заради липса на възможност за отопление в училищата, предполагам, че школите, които нямат собствена база, а ползват такава в училищата също ще са онлайн… Сега се замислих, че повечето от тези школи в София са точно така. Малко са тези, които имат своя сграда…
Виж целия пост
# 475
Признавам си, че тези мерки ме изненадаха... Някак тази година ми се искаше да е по-близо до нормалността. Извънредно положение няма отдавна, цяло лято всеки си вее трибуквието където му скимне при нула мерки и накрая пак децата ще са наказани. И онова влечуго, Лъчезар Томов, пак изпълзя да обяснява колко са опасни учениците... Нямам нерви вече!

Школата ни по БЕЛ ни увери, че са привърженици на присъственото обучение и че освен ако не им наложат мерки от правителството, няма да минават онлайн. Не са в училище или общинска/обществена сграда, така че се надявам да не ме изненадат неприятно.
Виж целия пост
# 476
Признавам си, че тези мерки ме изненадаха... Някак тази година ми се искаше да е по-близо до нормалността. Извънредно положение няма отдавна, цяло лято всеки си вее трибуквието където му скимне при нула мерки и накрая пак децата ще са наказани. И онова влечуго, Лъчезар Томов, пак изпълзя да обяснява колко са опасни учениците... Нямам нерви вече!

Школата ни по БЕЛ ни увери, че са привърженици на присъственото обучение и че освен ако не им наложат мерки от правителството, няма да минават онлайн. Не са в училище или общинска/обществена сграда, така че се надявам да не ме изненадат неприятно.
В коя школа ще сте?
Виж целия пост
# 477
От София сме. Скарабей.
Виж целия пост
# 478
Школата, в която моето ще ходи (одобриха го и чакаме график, но и да видим каква програма ще съставят, че един от часовете е през седмицата), може да покрие изискванията. Все пак - по-добре присъствието да бъде в училище, защото това вадене на децата от естествената им среда превръща сградите в атракциони.   
Виж целия пост
# 479
Днес питах за промяна при нас.Казаха, че ще ни информират, което не ми звучи добре
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия