Седмокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 57 605
  • 759
# 450
Някой записал детето си в Пловдив в "Образователни технологии"?
Виж целия пост
# 451
Ели днес също започва с опреснителен курс пет дни, по два часа БЕЛ и МАТ в школа - Вярабел. От три часа е сега, ще чакам отзиви довечера.
След това засега съм я записала към тях пак само на курса по БЕЛ, ако евентуално и допадне учителката по мат от опреснителният може и да се замисля и за математика, ако не ще си продължаваме вкъщи сами да я подготвяме.
Виж целия пост
# 452

Да не би да имате предвид Образователни технологии?
Точно тях имам превид. 😊 Не знам как ми е хрумнало за информационни технологии( не сме обсъждали предмета с девойката).
Благодаря за препоръките за помагала!
Мила, успех на астралчетата! ❤
Кои са учителите на курса?
На Риски ли са заниятията?
[/quote]
Hope for Two, на бул. "Македония"33 (на кръговото на Руски паметник) ще е девойката, при г-жа Поли Петкова е по БЕЛ и г-жа Даниела Николова по математика (в групите събота и неделя е записана). На преговорния курс са други госпожите.
Виж целия пост
# 453
Някой може ли да ми припомни, кои театрални постановки засягаха част от изучаваните произведения на децата?
Виж целия пост
# 454
Някой може ли да ми припомни, кои театрални постановки засягаха част от изучаваните произведения на децата?
Бай Ганьо и Хъшове
Бай Ганьо в Младежкия беше много хубава постановка. Сега на 10 в Народния ще идем на Хъшове
Виж целия пост
# 455
Гледам за школи и учители пишете. Дъщеря ми ще е в "Междучасие". С лошо впечатление от организацията почваме обаче. От тази тема разбрах, че са минали родителските срещи и се обадих по телефона да питам.Пропуснали са да ми изпратят мейл. Иначе потвърждение за плащането и график са изпратили. Ще чакам видеозапис сега.  В четвъртък следобед на "Гурко" ще е курса. Дано е ползотворен.
Виж целия пост
# 456
И ние започваме с още подкрепление по БЕЛ, че не ми се занимава тази година. Благодаря,че ми напомнихте за Хъшове.Дано да има билети, да отидат да го гледат.
Виж целия пост
# 457
И ние започваме с още подкрепление по БЕЛ, че не ми се занимава тази година. Благодаря,че ми напомнихте за Хъшове.Дано да има билети, да отидат да го гледат.
Аз купих билети за октомври месец. На 14-ти Бай Ганьо, а на 20-ти Хъшове.
Виж целия пост
# 458
Съботно- неделните групи в Междучасие ни местят в НПМГ. Оффффф, днес го разбрах. Не ми е удобно това училище. Няма пряк транспорт. Ще трябва да го карам. Не знам какво се случва тази година с много школи.
Казаха ми по телефона, че 15 години са били в 1-английска, а сега това. Защо така в последния момент тези промени?
Виж целия пост
# 459
Съботно- неделните групи в Междучасие ни местят в НПМГ. Оффффф, днес го разбрах. Не ми е удобно това училище. Няма пряк транспорт. Ще трябва да го карам. Не знам какво се случва тази година с много школи.
Казаха ми по телефона, че 15 години са били в 1-английска, а сега това. Защо така в последния момент тези промени?
И Регалия до миналата година са били в 119то години наред, а сега ще са в ЧМУ "Св. Георги". Много неудобна за нас локация, но я обявиха още при записването, та може да се каже, че изборът си е наш.
Виж целия пост
# 460
Rolling EyesRolling EyesRolling EyesЗдравейте, дами! Виждам, че напрежението вече лека-полека започва да ни обхваща. Опитвам се да не му се предавам, но трудно... Дано поне детето ми запази самообладание, в това отношение тя е по-благоразумна и се владее по-добре от мен. Аз треперушкам все едно мене ще изпитват.
Чета тук, че много от вашите деца са имали задания от преподавателите по БЕЛ и МАТ. Моето нямаше нищо - нито от учлище, нито от курса, който посещава от миналата година, така си избра самата тя - да започне от по-рано. От БЕЛ според мен нямаше голяма нужда, защото и сама се справяше перфектно, но за МАТ определено й помогнаха много. Иначе все аз трябваше да съм насреща. А с курса за цяла година, само 3-4 пъти ме е попитала за задачи. Но аз все хвърлях по едно око на материала, хем да я понаглеждам, хем да мога да реагирам, като ме попита за някоя задача. Като цяло 6-ти клас за мене мина по-леко от 5-ти, когато бях неотлъчно до нея по математика, акъла ми се взе. А сега същото ме чака и с номер 2, там е още по-зле работата - разсеяност, разсеяност и дори страх от задачите. Как ще се оправяме не знам...?!
Седмокласничката ми на 10.09, 11.09 и 17.09 има преговорни занятия по БЕЛ и МАТ от курса. Започва се! Иначе през лятото прочете всички произведения, наизуст не е учила, тя бързо ги учи иначе, решава задачи от сборника на Архимед, точно от тестовете и направи преговор на материала от Уча се по разказвателните - химия, история, сега е на география. Не мога да се оплача от липса на организираност при нея, но пък си я оставих и да почива, все пак е ваканция, трябва и да се поразпусне, за да може човек след това да събере сили и да се мобилизира.
Едва започваме, а така ми се иска вече матурите да са минали....SadRolling EyesRolling Eyes
Виж целия пост
# 461
Моят човек е в Междучасие за БЕЛ. Вчера се наложи да звъня поради липса на информация. Не само имало проблем с мейла ми, ами и телефонът ми бил грешно записан, а освен това за втори път излезе, че не съм платила таксата, та пак рових да препращам потвърждения. Започвало тази седмица, но в друга сграда, великолепно, поядосах се. Дано детето се оправи някак, защото няма да има друг избор. Заредила съм вино и съм решила да не си го слагам. Каквото стане - това ще е. Категорично ще сме за оная тема с неелитните училища, но пожелавам търпение и кураж на всички.
Виж целия пост
# 462
Моят човек е в Междучасие за БЕЛ. Вчера се наложи да звъня поради липса на информация. Не само имало проблем с мейла ми, ами и телефонът ми бил грешно записан, а освен това за втори път излезе, че не съм платила таксата, та пак рових да препращам потвърждения. Започвало тази седмица, но в друга сграда, великолепно, поядосах се. Дано детето се оправи някак, защото няма да има друг избор. Заредила съм вино и съм решила да не си го слагам. Каквото стане - това ще е. Категорично ще сме за оная тема с неелитните училища, но пожелавам търпение и кураж на всички.
Явно имат проблем с базата данни, щом и на вас се е случило да не ви изпратят информация. Аз още си чакам запис от родителската среща. Нашият курс по БЕЛ започва на 15.09. И това с местенето в друга сграда също е доста неприятно. Аз исках да е на "Дондуков" дъщеря ми, но докато се накумя и местата там бях свършили. Все пак им казах, че ако има възможност за там да ме уведомят, ама явно уведомяването не им е силна страна. Така или иначе нямам информация за никой от преподавателите, дано случим на свестни.
Виж целия пост
# 463
На сайта на младежкия театър пише, че Бай Ганьо не е подходящ за деца под 13 години. Някой да го е гледал и да каже каква  може да е причината, защото аз гледам да се съобразявам с тези ограничения?
Виж целия пост
# 464
На сайта на младежкия театър пише, че Бай Ганьо не е подходящ за деца под 13 години. Някой да го е гледал и да каже каква  може да е причината, защото аз гледам да се съобразявам с тези ограничения?
Ами ние го гледахме два месеца преди да стане на 13, не мисля че има кой знае какво значение. Не видях нищо в представлението, което да смятам за неподходящо за деца около 11-12 г. особено пък на фона на нещата до които имат достъп в Интернет.
Все пак постановката е съобразена със самото произведение, а то се изучава в 7 клас. Вие си преценете, но аз бих ви препоръчала да отидете Simple Smile
Само да допълня, че имаше доста по-малки деца от моето и истински се забавляваха. Предполагам някои архаични думи биха затруднили по-малките, а и не само тях де Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия