Седмокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 57 605
  • 759
# 435
Чакам да видя публикувани моделите на нво на сайта на мон и едва тогава ще се успокоя  Simple Smile
Виж целия пост
# 436
Не успях да разбера художествена характеристика включва ли се или само теза.
Виж целия пост
# 437
Дами, здравейте и от мен с бъдеща седмокласничка, която за разлика от мен е много спокойна за предстоящата трудна година и активно почиваща си цяло лято. Освен да прочете задължителна литература, с нищо друго интелектуално не се е ангажирала, само спорт и почивка.
Записал съм я в Образователни технологии за интензивен преговорен курс по математика и български език, който стартира този уикенд и в последствие подготовка за НВО отново по двата предмета. Надявам се да съм направила правилния избор на школа.
Може ли, моля да ми препоръчате помагала за 7 клас по български, математика, история, география и химия, ако имате опит с по-големи деца или имате отзиви за такива.
Успешна учебна година на малки и големи! Дано да имат късмет децата, а и ние. Simple Smile
Виж целия пост
# 438
Няма да има промени в тестовете за външно оценяване за 4, 7 и 10 клас. До тук добре!
Излязла ли е официална информация? Аз никъде нищо не открих. Благодаря!
Виж целия пост
# 439
Излезе интервю на Евгения Костадинова, директор на Дирекция "Съдържание на предучилищното и училищнотообразование" в МОН.
https://bnr.bg/post/101701539/evgenia-kostadinova-mon-nama-da-im … enie-bez-direktor
Доколкото министрите се сменят, а тя остава, съм склонна да й се доверя.
Виж целия пост
# 440
Моите от днес започнаха с уроците-младежът беше на рисуване, девойката на математика. Дано по вода да върви.

Цезари, моята девойка ще ползва сборник на Архимед по математика.
Виж целия пост
# 441
Това са помагалата по математика, които ще трябва да изреши сина ми:




Виж целия пост
# 442
Записал съм я в Информационни технологии за интензивен преговорен курс по математика и български език, който стартира този уикенд и в последствие подготовка за НВО отново по двата предмета. Надявам се да съм направила правилния избор на школа.
Да не би да имате предвид Образователни технологии?
Виж целия пост
# 443

Да не би да имате предвид Образователни технологии?
[/quote]
Точно тях имам превид. 😊 Не знам как ми е хрумнало за информационни технологии( не сме обсъждали предмета с девойката).
Благодаря за препоръките за помагала!
Мила, успех на астралчетата! ❤
Виж целия пост
# 444
И моята дъщеря ще е там Simple Smile
Виж целия пост
# 445
Напълно нови ли ще са учебниците тази година? Аз мисля, че да, нали сме по новата програма, но все пак да попитам.
На нас вече ни ги раздадоха на родителската среща, не са нови. Моята девойка се е насочила към паралелка Електронна търговия в нашата гимназия, малък, не областен град, която се води професионална паралелка. Каква е разликата с общообразователните паралелки, май до колкото съм запозната държат само 1 матура по български и другото е изпит по професия, имат задължителна практика и друго?
Виж целия пост
# 446
Ученето вече направо си започва за дъщеря ми. Днес е от 10ч на школа по математика. Другата седмица, преди 15 септ, ще имат още едно занятие. Мотото вкъщи е " да се започва и да се приключва".

За сборниците и помагалата - ще купувам само посочени от учителите.
По математика в училище ще работят по два сборника (Книга за ученика на Архимед и Коала прес). На школата ще са по листи с лично творчество на учителката. Като му дойде времето, ще запиша дъщеря ми на пробни изпити.
По БЕЛ - в училище предстои поредна смяна на учител. Та от там ни вест, ни кост за каквото и да е.
Виж целия пост
# 447
Ученето вече направо си започва за дъщеря ми. Днес е от 10ч на школа по математика. Другата седмица, преди 15 септ, ще имат още едно занятие. Мотото вкъщи е " да се започва и да се приключва".

И у дома вече това е мотото!
Мина първият урок по математика, учителката й даде 20 задачи с различна трудност за домашна работа, съответно няколко не е успяла да реши и ще ги коментират утре на следващия урок.
По БЕЛ също започна школата, доста добре се представи на входния тест там, но продължават проблемите с пълния член - не винаги разпознава подлога и съответно да го членува с пълен член.
Имаме нова класна, която ще преподава математика и информационни технологии. Старата - 25-годишна дама, успяваше добре да ги мотивира да учат математика, сега - ще видим.
Довечера е родителската среща, да се запознаем с класната и помагалата да обсъдим...
Виж целия пост
# 448

Да не би да имате предвид Образователни технологии?
Точно тях имам превид. 😊 Не знам как ми е хрумнало за информационни технологии( не сме обсъждали предмета с девойката).
Благодаря за препоръките за помагала!
Мила, успех на астралчетата! ❤
[/quote]
Кои са учителите на курса?
На Риски ли са заниятията?
Виж целия пост
# 449

Да не би да имате предвид Образователни технологии?
Точно тях имам превид. 😊 Не знам как ми е хрумнало за информационни технологии( не сме обсъждали предмета с девойката).
Благодаря за препоръките за помагала!
Мила, успех на астралчетата! ❤
Кои са учителите на курса?
На Риски ли са заниятията?
[/quote]
На площад Македония ще са занятията всяка събота. Учителките - Добрева и Бележанска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия