Лечение с протеолитични системни ензими (7-ма тема)

  • 23 128
  • 245
# 150
Моите деца от бебета вдигат над 40гр. Т- така са и сега, вече на 14 и 20г.Някои организми реагират така:
Виж целия пост
# 151
Моите деца от бебета вдигат над 40гр. Т- така са и сега, вече на 14 и 20г.Някои организми реагират така:

Благодаря за отговора! Мислех, че се израства това. Какво правите в такива ситуации, при нея краката стават ледени и ноктите леко синеят. Освен свщички и хексалгин нищо не помага...
Виж целия пост
# 152
Сваляте Т под или около 39 гр. и я следите.Редувам Хексалгин с Нурофен и Ефералган.Студени ледарки под мишниците, под сгъвките на колената.(това ме учеха в болницата един път).Така са по 2-3-4 дни и после са на крака.За гърлото- мазане с Гранофурин(пак от лекар) и компрес с извара по 6-8 часа, после се сменя.С израстването спират да боледуват често, не се тревожете.
Баткото като се разболее кашля и повръща, има разстройство.
Помагат им: ангин хил, тонзилотрен, цинабсим, но не помня от каква възраст може да се дават.Малкият ми син беше и с астма, та доста се усложняваше, но вече
боледуват 1-2 пъти годишно.Надявам се и с Вашето дете нещата да отшумят с времето.Simple Smile
По принцип високата Т помага на тялото да се лекува, затова се появява.Не е хубаво да се сваля съвсем и да се дават лекарства ако е под 38.5.Затова като е болна я контролирате, за да не се вдига много висока.Като ми е 39гр съм нащрек и готова да реагирам.Личната ме научи да следя симптомите- докато крайниците са студени, най-вече ходилата, то Т ще се качва още.Стоплят ли се- процесът е спрял.Ноктите посиняват, защото кръвообращението се насочва към важните органи, затова крайниците са студени и посиняват.След като научих това ми беше много   по-лесно да знам кога да се намеся с медикамент.Много е притеснително, но ще се научите как да действате.Гранофуринът спасяваше малкият от антибиотици многократно и от усложнения.Трудно го мажех в началотл, беше си борба.Татко ми го държи, аз мажа.Стиска зъби, аз запушвам носа му, за да отвори устата…:((() Но ето, че
пораснаха.Все още държа от лекарството винаги в хладилника.Simple Smile
Виж целия пост
# 153
... имам сколонност към образуване на камъни в бъбреците от дете, пясък в жлъчката, имам малки миоми на матката (въпреки тях родих) и малко възли на щитовидната жлеза, като хормоните ми не са извън границите
За жлъчката, миомите и възлите ензимите могат да помогнат при продължителна употреба. За бъбреците - лично аз не съм сигурна, възможно е и да помагат. Но понеже ензимите са доста скъпи, в периодите, когато не ги пия, прибягвам до по-евтини алтернативи.
Аз правя песъчинки в бъбреците и преодолявам това с изцеден лимонов сок в чаша вода всяка сутрин или през ден. Пия със сламка заради емайла на зъбите, защото киселината го съсипва. Друго много добро средство е Чанка Пиедра. Има я на капсули, на капки и на чай. Името й значи "разбиваща камъните". Може да се пие и превантивно.
Жлъчката обикновено образува пясък или камъни от захарта. За нея най-полезни са мазнините - зехтин, сметана, масло, мазни меса, яйца и т.н., което е точно обратното на това, което ни убеждава официалната медицина. Ям ли сладко, започва да ме боли. Ям ли мазно - не боли и се чувствам добре, като може с месеци изобщо да не се обади. При кризи много ми помага супена лъжица ябълков оцет в чаша вода на гладно. Пробвала съм със зехтин и лимон, но оцетът ми помага веднага. Превантивно го пия и него всяка сутрин, и пак със сламка, защото и той е киселина. Може после да се изжабуриш със сода. Аз го пия заедно с лимона - така помагам едновременно на бъбреците и на жлъчката Simple Smile
Миомите се образуват вследствие на висок естроген, който се увеличава от прекомерен прием на захар. Много добро средство са Келп и DIM, които по принцип са успешна комбинация при фибрози, но е добре и захарта да се намали все пак Smirk
Виж целия пост
# 154
Това за мазнините и жлъчката е интересно, но при мен нещата се случват точно както твърди официалната медицина - трябва да са ниски, иначе си имам проблеми. Затова и оцетът помага - разгражда мазнини.
Виж целия пост
# 155
Това за мазнините и жлъчката е интересно, но при мен нещата се случват точно както твърди официалната медицина - трябва да са ниски, иначе си имам проблеми. Затова и оцетът помага - разгражда мазнини.
Мисля, че в твоя случай могат да помогнат и храносмилателни ензими. Те разграждат трудно разградимите протеини, които дразнят жлъчката. Но аз имах предвид да се консумират полезни мазнини - те са тези, които подпомагат отделянето на жлъчния сок, който иначе се задържа в жлъчката и образува камъни. А жлъчният сок се отделя, когато се консумират мазнини, които този сок разгражда. Ако не се консумират полезни мазнини, няма да има достатъчно отделяне на жлъчен сок, а оттам е както следва:
1. Задържа се жлъчен сок в жлъчката, което води до образуване на камъни;
2. Стига се до дефицит на мастноразтворимите витамини като А, Е, Д, К, които се усвояват само тогава, когато се приемат заедно с мазнини, които пък се разграждат от жлъчния сок. А дефицитът на витамини води до доста проблеми.
Възможно е жлъчката да те боли, ако консумираш вредни мазнини като трансмазнини, слънчогледово или рапично олио и други подобни. Със зехтин, хубава сметана, маслини и т.н. не би трябвало да имаш проблем. Ядките също са мазнини, но понеже са трудно смилаеми, могат да се окажат проблем. Яйцата обаче съдържат холин, който е много полезен за черния дроб, респективно за жлъчката, и според мен не бива да се лишаваш от тях. Просто ги пържи в краве или в кокосово масло, а не в олио, или си ги хапвай варени, забулени и т.н.
Виж целия пост
# 156
Да ти кажа, лимоновият сок ми е най-ефективният начин да си стимулирам жлъчката. Има някои хранителни добавки, но те са ми за екстремни обстоятелства, не ми се иска да съм вързана за аптеката. Болки нямам, но по метаболизма разбирам, че отново има смущение. Когато съм много зле, дори авокадо, маслини и т.н. не ми понасят. Вкъщи не се пържи и не се готвят екстрахирани мазнини (само по изключение). Ензими приемам от известно време, определено помагат, но правя почивки.
Виж целия пост
# 157
Привет,
Наскоро ме диагностицираха с Хашимото. Засега обаче съм със запазени хормони на щитовидната жлеза и няма да пия хормон. Четох много за тези ензими, че биха помогнали за намаляване на антителата. При мен проблема са МАТ - над 270 .

Та питането ми е, има ли някой който е повлиял на Хашимото с ензими. Знам, че едва ли ще изчезне, но поне да намаля антителата малко. И едно малко възелче имам, което ендокринолога каза, че не е притеснително, но трябва да се следи.
Виж целия пост
# 158
Kакво точно означава "запазени хормони" на щитовидната жлеза?🙂
Виж целия пост
# 159
Kакво точно означава "запазени хормони" на щитовидната жлеза?🙂

Еднокриноложката каза, че са в ФТ3 и ФТ4 са ми в оптимални количества, това имах предвид под запазени, че жлезата си произвежда достатъчно количество хормони. Само ТСХ е малко завишен.
Виж целия пост
# 160
Здравейте, дъщеря ми е на 13 год. от няколко месеца има екзема по ръцете по принцип от всякакви травми се възтановява бавно, като малка вследствие на ваксините придоби доста от симтомите на аутизма от които още си носим последствията като нарушение в речта, поведението, храненето. Основно се храни с месо и хляб от известно време обмислям да включа протеолитчни ензими надявам се да са и в полза и да изчисти малко организма и. Ще съм Ви благодарна на всякакви насоки като това какво да взема и как да и ги давам.
Виж целия пост
# 161
Нека и по - запознатите се включат относно протеолитичните ензими, защото аз от скоро следя темата, но така като чета, ми се струва, че има проблем в червата.
Ако не сте го направили, спрете глутена и млечните продукти. Или млечните от крава ги заменете с такива от коза, овца и да се намали консумацията.
Хубаво е да хапва повече пресни зеленчуци и плодове. И въобще зеленчуци.
За екземите ако не се дължат на външен дразнител, причините са в храносмилателната система.
Аз преди 3 години след прием на антибиотик и дисбиоза, такива езкеземи и дерматит имах, че бях трудна за рисуване.
С подобряване на чревната флора, ще се подобри и състоянието на кожата.
Подходящ пробиотик може да помогне.
Извинявайте, че не е точно по темата, а и тези неща може да си ги знаете, но като майка на тийнейджърка, при която се установи, че с пропускливи черва, дисбиоза, сума дефицити и излишъци от токсини, което дава отражение на кожата под формата на себорея, реших да се включа. Кожните проблеми са много упорити за съжаление. При дъщеря ми още не е настъпило трайно подобрение.
Виж целия пост
# 162
@lilini
Да, добър пробиотик, както пише и velina_v, затова силно препоръчвам кисело зеле и туршии. Те са чудесни във възстановяването здравето на червата и имат профилактичен ефект срещу куп болести. Другото, което детето може да пие е витамин D на капки, който също не само помага на червата, но има положителен ефект върху цялото тяло.
А за аутизма добър помощник в борбата е Омега 3. Само гледайте да е от чист източник, а не от места с радиоактивно замърсяване. Обезателно и добавки с магнезий, той успокоява ума. Но да не е магнезиев оксид, защото това е най-слабата и неефективна форма на магнезия. И като алтернатива на конвенционалното лечение - DMAE. Тази добавка е сред предпочитаните в борбата с аутизма.
Колкото до магнезия - може да е магнезиев глицинат, защото тази добавка подобрява и съня.
Виж целия пост
# 163
Здравейте, някой знае ли защо серапептаза не бива да се приема с вит. К?
Виж целия пост
# 164
Ако е К1 той съсирва кръвта, а тя разрежда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия