Термин март 2023 ❤️💙

  • 45 502
  • 743
# 210
Някой от вас момичета пие ли еутирокс и фраксипарин че аз го бях спряла но усещам сърцебиене тези дни дали не е заради това
Виж целия пост
# 211
Здравейте, момичета!

Включвам се и аз сред вас с последна М 30.05. В неделя видях двете чертички, днес мина първия ми преглед и всичко изглежда наред. Видяхме само сакче и чакаме другия път пулсациите. С коремен само ме погледна.

Това ми е втора бременност. Имам малък господин на 9м. 😀Доста по - спокойна съм от предишния път, все пак вървя по отъпкана пътека. 🤣🤣  Симптоми почти нямам, освен зверска умора иии желание да не мърдам от кревата, нооо няма как да ми се получи. Миналия път по това време бях с гадене и сутрешни позиви за повръщане и някъде около 8 започнах и с повръщането, но не е било нещо жестоко.

Някой беше питал за съвети срещу гадене. На мен лично много добре ми действаше настърган морков с лимон. И друго, което бях чела, което също имаше ефект е сутрин веднага след ставане 2,3 бисквитки, да не ви е празен стомаха. Ако бях гладна, задължително повръщах. Не се отчайвайте, след 13г.с  с всички кофти симптоми магически изчезват!

И малко да се оплача: Все още кърмя, синът ми е доста пристрастено кърмаче. Днес АГ обаче ми каза, че е хубаво да разреждаме кърменията и скоро да спираме. Много ми е мъчно, няколко пъти ми се насълзяват очите днес, като си помисля. Хормоните си казват думата 😀. Та приемам всякакви съвети за лесно отбиване.

Леко бременеене на всички и пухкав финаллл! 🙏❤🥰
Виж целия пост
# 212
Моето дете е на 2 години и още го кърмя. Също търся съвет как да отбия, защото имам болки в гърдите при засмукване. При теб мисля, че няма да е лесно, заради малката възраст на мъничето. 😍

Пускам отново линк към мартенската група във фейсбук - https://m.facebook.com/groups/986882558674692/


Здравейте, момичета!

Включвам се и аз сред вас с последна М 30.05. В неделя видях двете чертички, днес мина първия ми преглед и всичко изглежда наред. Видяхме само сакче и чакаме другия път пулсациите. С коремен само ме погледна.

Това ми е втора бременност. Имам малък господин на 9м. 😀Доста по - спокойна съм от предишния път, все пак вървя по отъпкана пътека. 🤣🤣  Симптоми почти нямам, освен зверска умора иии желание да не мърдам от кревата, нооо няма как да ми се получи. Миналия път по това време бях с гадене и сутрешни позиви за повръщане и някъде около 8 започнах и с повръщането, но не е било нещо жестоко.

Някой беше питал за съвети срещу гадене. На мен лично много добре ми действаше настърган морков с лимон. И друго, което бях чела, което също имаше ефект е сутрин веднага след ставане 2,3 бисквитки, да не ви е празен стомаха. Ако бях гладна, задължително повръщах. Не се отчайвайте, след 13г.с  с всички кофти симптоми магически изчезват!

И малко да се оплача: Все още кърмя, синът ми е доста пристрастено кърмаче. Днес АГ обаче ми каза, че е хубаво да разреждаме кърменията и скоро да спираме. Много ми е мъчно, няколко пъти ми се насълзяват очите днес, като си помисля. Хормоните си казват думата 😀. Та приемам всякакви съвети за лесно отбиване.

Леко бременеене на всички и пухкав финаллл! 🙏❤🥰
Виж целия пост
# 213
Здравейте, момичета!

Включвам се и аз сред вас с последна М 30.05. В неделя видях двете чертички, днес мина първия ми преглед и всичко изглежда наред. Видяхме само сакче и чакаме другия път пулсациите. С коремен само ме погледна.

Това ми е втора бременност. Имам малък господин на 9м. 😀Доста по - спокойна съм от предишния път, все пак вървя по отъпкана пътека. 🤣🤣  Симптоми почти нямам, освен зверска умора иии желание да не мърдам от кревата, нооо няма как да ми се получи. Миналия път по това време бях с гадене и сутрешни позиви за повръщане и някъде около 8 започнах и с повръщането, но не е било нещо жестоко.

Някой беше питал за съвети срещу гадене. На мен лично много добре ми действаше настърган морков с лимон. И друго, което бях чела, което също имаше ефект е сутрин веднага след ставане 2,3 бисквитки, да не ви е празен стомаха. Ако бях гладна, задължително повръщах. Не се отчайвайте, след 13г.с  с всички кофти симптоми магически изчезват!

И малко да се оплача: Все още кърмя, синът ми е доста пристрастено кърмаче. Днес АГ обаче ми каза, че е хубаво да разреждаме кърменията и скоро да спираме. Много ми е мъчно, няколко пъти ми се насълзяват очите днес, като си помисля. Хормоните си казват думата 😀. Та приемам всякакви съвети за лесно отбиване.

Леко бременеене на всички и пухкав финаллл! 🙏❤🥰

Ехаа още една мама с нашият термин ☺🤗
Лека бременност 🙏
Виж целия пост
# 214
Здравейте, момичета!

Включвам се и аз сред вас с последна М 30.05. В неделя видях двете чертички, днес мина първия ми преглед и всичко изглежда наред. Видяхме само сакче и чакаме другия път пулсациите. С коремен само ме погледна.

Това ми е втора бременност. Имам малък господин на 9м. 😀Доста по - спокойна съм от предишния път, все пак вървя по отъпкана пътека. 🤣🤣  Симптоми почти нямам, освен зверска умора иии желание да не мърдам от кревата, нооо няма как да ми се получи. Миналия път по това време бях с гадене и сутрешни позиви за повръщане и някъде около 8 започнах и с повръщането, но не е било нещо жестоко.

Някой беше питал за съвети срещу гадене. На мен лично много добре ми действаше настърган морков с лимон. И друго, което бях чела, което също имаше ефект е сутрин веднага след ставане 2,3 бисквитки, да не ви е празен стомаха. Ако бях гладна, задължително повръщах. Не се отчайвайте, след 13г.с  с всички кофти симптоми магически изчезват!

И малко да се оплача: Все още кърмя, синът ми е доста пристрастено кърмаче. Днес АГ обаче ми каза, че е хубаво да разреждаме кърменията и скоро да спираме. Много ми е мъчно, няколко пъти ми се насълзяват очите днес, като си помисля. Хормоните си казват думата 😀. Та приемам всякакви съвети за лесно отбиване.

Леко бременеене на всички и пухкав финаллл! 🙏❤🥰

Ехаа още една мама с нашият термин ☺🤗
Лека бременност 🙏


Станахме доста 🥰
Виж целия пост
# 215
Страхотно,аз нямам търпение вече за утре. Аз съм с последна менструация 30-ти май,почти сме с един термин,дано всичко е наред. От 1.4 мм да видим колко е станал.

Това с размерите в тези ранни седмици е много относително явно,само може да се шашне човек. На мен в 6-та седмица и няколко дни двамата ми сина бяха по 4-5 мм и ми казаха,че си отговарят.
Аз също съм с последна менструация 30.05.🤗
момичета, нуждая се от малко помощ. Искам да попитам, колко месеца назад се връщат за изчисляване на майчинството? До 01.07.22г съм осигурявана на МРЗ, от 01.07.22г ме осигуряват на 2000лв. Терминът ми е на 06.03.23г, колко се очертава приблизително майчинството?
И другият ми въпрос е свързан болничните-ако изляза болничен в края на третия месец, това ще има ли някакво влияние, върху сумата, след това?
Благодаря предварително, на отзовалите се!
П.п четох в темата майчинство счетоводно...но не разбрах нищо..

Здрасти, аз да ти кажа моя опит с болничния, понеже миналата ми бременност бях през цялото време болничен. За изчисляване се връща 2 години назад. Болничния влияе на крайното изчисляване, понеже докато си в болничен, първите 3 дни ги поема работодател, следващите ги поема държавата. Съответно размерът на болничния се води като осигурителен и той също се определя по осигуровки за година и половина назад. Т.е. накрая смятат размера на болничния като осигурителен доход, тъй като не ги плаща работодател, а държавата. След 3-я месец болничния е 90% от осигуровките, преди 3-я мисля, че беше обикновен и е 80%. Не знам дали го написах разбираемо ..
Виж целия пост
# 216
А кога трябва да се запишем на ЖК? След записването кога се прави фетална морфология?
Виж целия пост
# 217
А кога трябва да се запишем на ЖК? След записването кога се прави фетална морфология?

ЖК по принцип е от 12-та седмица, но някои лекари и по-рано я почват. Ранният скрининг,който е също като фетална морфология е в 11-12 седмица,а след това около 20-та е първа фетална,има си от до кога се прави и после втора отново от до,средно около 30-та седмица.
Виж целия пост
# 218
Страхотно,аз нямам търпение вече за утре. Аз съм с последна менструация 30-ти май,почти сме с един термин,дано всичко е наред. От 1.4 мм да видим колко е станал.

Това с размерите в тези ранни седмици е много относително явно,само може да се шашне човек. На мен в 6-та седмица и няколко дни двамата ми сина бяха по 4-5 мм и ми казаха,че си отговарят.
Аз също съм с последна менструация 30.05.🤗
момичета, нуждая се от малко помощ. Искам да попитам, колко месеца назад се връщат за изчисляване на майчинството? До 01.07.22г съм осигурявана на МРЗ, от 01.07.22г ме осигуряват на 2000лв. Терминът ми е на 06.03.23г, колко се очертава приблизително майчинството?
И другият ми въпрос е свързан болничните-ако изляза болничен в края на третия месец, това ще има ли някакво влияние, върху сумата, след това?
Благодаря предварително, на отзовалите се!
П.п четох в темата майчинство счетоводно...но не разбрах нищо..

Здрасти, аз да ти кажа моя опит с болничния, понеже миналата ми бременност бях през цялото време болничен. За изчисляване се връща 2 години назад. Болничния влияе на крайното изчисляване, понеже докато си в болничен, първите 3 дни ги поема работодател, следващите ги поема държавата. Съответно размерът на болничния се води като осигурителен и той също се определя по осигуровки за година и половина назад. Т.е. накрая смятат размера на болничния като осигурителен доход, тъй като не ги плаща работодател, а държавата. След 3-я месец болничния е 90% от осигуровките, преди 3-я мисля, че беше обикновен и е 80%. Не знам дали го написах разбираемо ..
Много благодаря за отговора. Точно така е, както сте го описали, сутринта ходих до нои за пик и попитах и там, обясниха ми същото. Исках да сметна ориентировъчно колко би трябвало да бъде, но ми се видя сложничко 😄
Виж целия пост
# 219
Страхотно,аз нямам търпение вече за утре. Аз съм с последна менструация 30-ти май,почти сме с един термин,дано всичко е наред. От 1.4 мм да видим колко е станал.

Това с размерите в тези ранни седмици е много относително явно,само може да се шашне човек. На мен в 6-та седмица и няколко дни двамата ми сина бяха по 4-5 мм и ми казаха,че си отговарят.
Аз също съм с последна менструация 30.05.🤗
момичета, нуждая се от малко помощ. Искам да попитам, колко месеца назад се връщат за изчисляване на майчинството? До 01.07.22г съм осигурявана на МРЗ, от 01.07.22г ме осигуряват на 2000лв. Терминът ми е на 06.03.23г, колко се очертава приблизително майчинството?
И другият ми въпрос е свързан болничните-ако изляза болничен в края на третия месец, това ще има ли някакво влияние, върху сумата, след това?
Благодаря предварително, на отзовалите се!
П.п четох в темата майчинство счетоводно...но не разбрах нищо..

Здрасти, аз да ти кажа моя опит с болничния, понеже миналата ми бременност бях през цялото време болничен. За изчисляване се връща 2 години назад. Болничния влияе на крайното изчисляване, понеже докато си в болничен, първите 3 дни ги поема работодател, следващите ги поема държавата. Съответно размерът на болничния се води като осигурителен и той също се определя по осигуровки за година и половина назад. Т.е. накрая смятат размера на болничния като осигурителен доход, тъй като не ги плаща работодател, а държавата. След 3-я месец болничния е 90% от осигуровките, преди 3-я мисля, че беше обикновен и е 80%. Не знам дали го написах разбираемо ..
Много благодаря за отговора. Точно така е, както сте го описали, сутринта ходих до нои за пик и попитах и там, обясниха ми същото. Исках да сметна ориентировъчно колко би трябвало да бъде, но ми се видя сложничко 😄

Ами .. то си е сложничко, ама като минеш един път, вече е по-лесно. Аз на твое място ако работата ти не е тежка и натоварваща, бих си работила до края, за да може да ми се вдигне майчинството, защото щом преди високите осигуровки си била на минималните и болничния няма да ти е много добър и после ще ти е по-малко майчинството. Но все пак ако не се чувстваш добре и мислиш, че работата би ти навредила, няма нищо по-важно от това да сте добре ти и бебето.
Виж целия пост
# 220
Управител съм в заведение за бързо хранене, което е доста оборотно, лошото е, че при нас управителите/2ма сме/ са типични общи работници с повече привилегии и по-високи заплати. По цял ден мъкнеме тави с храна и стекове с води,безалкохолни и прочие. От тази гледна точка разпитвам как стоят нещата. Уведомила съм шефовете ми за бременността, но въпреки това не знам как ще работя. Имам вариант да опитам да се преместя в офиса и силно се надявам да стане, за да мога да си работя възможно повече време, без да ползвам болничен.
Виж целия пост
# 221
Управител съм в заведение за бързо хранене, което е доста оборотно, лошото е, че при нас управителите/2ма сме/ са типични общи работници с повече привилегии и по-високи заплати. По цял ден мъкнеме тави с храна и стекове с води,безалкохолни и прочие. От тази гледна точка разпитвам как стоят нещата. Уведомила съм шефовете ми за бременността, но въпреки това не знам как ще работя. Имам вариант да опитам да се преместя в офиса и силно се надявам да стане, за да мога да си работя възможно повече време, без да ползвам болничен.

Дано да стане .. въобще не ти е лека работата.
Виж целия пост
# 222
Как сте днес, мами? Мен почти всеки ден ми е лошо, ни от два дни много ме мъчи врат, глава, виене на свят, абе лошичко си ми е...
Какво пиете за главоболие - парацетамол не ми действа Sad
Виж целия пост
# 223
Мина моят преглед, всичко е наред, ембрионът е 1.2 см и отговаря на 7+2,аз съм в 7+3,матката беше активна,аз бях много притеснена както винаги,даде ми утрогестан 2 вечер само за лигавицата,каза,че трябва да се отговаря на нуждите на бременността,понеже аз нямам зацапване и веднага се изплаших и включи освен натаспин и аспирин от 75 мг. заради мутациите ми тромбофилия,следващ преглед чак на 12-ти. Ще гледам да успея да издържа. 😀
Виж целия пост
# 224
Здравейте момичета знаете ли как се прави tsh  изследване на гладно жадно или нищо подобно 🤔🤔
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия