Мнения за гимназии в Пловдив - 3

  • 52 139
  • 734
# 435
Иска МАТ, и аз се опитвам да я разубедя, осебено като гледам таз годишните резултати, но засега без успех!
Да не говорим, че се бори за СУ. Имам още по-малко от година време.
Виж целия пост
# 436
Аз не разбирам защо се прави това извращение с ДЗИ по мат?! Кому е нужно да се дават невъзможно трудни задачи? В същото време се пледира с много високи резултати от ДЗИ на Езиковите и Хуманитарните? Наистина не разбирам идеята. Не че има нещо логично в цялата ни образователна система …:stuck_out_tongue_winking_eye:
Виж целия пост
# 437
След ЕГ има ли шанс да се бори за ТУ в чужбина или матурата по математика е задължителна? Изобщо, какви са възможностите с ЕГ да се продължи с компютърни науки? Твърдо не иска МГ.
Виж целия пост
# 438
Не знам доколко би го спънала матурата, но някои университети в чужбина искат хорариум по МАТ. Пак зависи от университета.
Виж целия пост
# 439
В ЕГ има профил Математика и хорариума от часове го имаш , просто не се явяваш на матура по ПП Математика, а избираш ДЗИ Език. Има доста деца приети в чужбина в ТУ
Виж целия пост
# 440
След ЕГ има ли шанс да се бори за ТУ в чужбина или матурата по математика е задължителна? Изобщо, какви са възможностите с ЕГ да се продължи с компютърни науки? Твърдо не иска МГ.
Има шанс, разбира се. Хорариум МАТ го прави с избор на профил МАТ. Някои не искат матура по МАТ, други искат. По-трудно би било за някои специалности, като архитектурата, за които искат и матура по физика, или техен изпит по физика. Като цяло хорариума се изисква основно по МАТ, което може да се получи от ЕГ, вече след това ако не държиш ДЗИ имаш шанс с техен изпит
Виж целия пост
# 441
Аз пак да си кажа - всичко зависи от изискванията на университета. Едно е в Нидерландия, където също има разлики в изискванията между отделните университети и преди 2-3 години хорариумът по МАТ от ЕГ не достигаше за някои от тях, друго е в Германия, където има специалности без ограничения в приема и такива с определени бройки за прием или такива с допълнителни изпити, трето в Австрия, четвърто и пето във Франция, Италия, Швеция, Дания, Испания.
Как да ти каже някой дали на нечие дете ще му трябва  ДЗИ по МАТ, като не се знае в кой университет се цели, нито в коя държава се намира този университет. Няма как да се даде еднозначен отговор ей така, по принцип.
Има теми за студенти в отделните държави, на първите им страници има събрана много информация, има линкове за какво ли не. Който се интересува, има какво да чете.
Виж целия пост
# 442
На сина ми не му стигаше хорариума по математика за Дания. Завърши Френската, преди 8 години. Наложи се да кара допълнителни курсове, за да набере нужните точки.
Виж целия пост
# 443
След днешната матура, моята седмокласничка вече не е така категорична за МГ като първо желание (МАТ с АЕ)...
Мислех, че сложното свърши с НВО-тата, а то може би, предстои.
Имайки предвид разговора по-рано за профилите в 11 и 12 клас, и лесни и трудни ДЗИ-та, какво бихте препоръчали за дете с афинитет към математиката?
...
Разбира се, ще сложим МГ на първо място, ама както ми обяснява за представянето си днес, нямам големи надежди за конкурентен резултат.
Виж целия пост
# 444
След днешната матура, моята седмокласничка вече не е така категорична за МГ като първо желание (МАТ с АЕ)...
Мислех, че сложното свърши с НВО-тата, а то може би, предстои.
Имайки предвид разговора по-рано за профилите в 11 и 12 клас, и лесни и трудни ДЗИ-та, какво бихте препоръчали за дете с афинитет към математиката?
...
Разбира се, ще сложим МГ на първо място, ама както ми обяснява за представянето си днес, нямам големи надежди за конкурентен резултат.

Изчакайте резултатите. Миналата година минималните балове са към 420, което се постига с 2*80. Въпросът е тя какво иска.
Виж целия пост
# 445
При изпит, след който следва класиране, не е важен резултатът сам по себе си. Важно е къде се намира детето в общото класиране. Изчакайте резултатите и тогава ще мислите кое и как да редите.
Не знам в Пловдив някъде да има профил МАТ освен МГ.
Виж целия пост
# 446
И в трите ЕГ има профил математика в 11 и 12 клас.
Виж целия пост
# 447
И в трите ЕГ има профил математика в 11 и 12 клас.
С добри учители да допълня, Радев (ЕГ Пловдив) също се харесва от учениците и в неговите часове има дисциплина. От Руската Богданска (МАТ профил) също много я харесвам.
Виж целия пост
# 448
...ама и зам.директорката в ЕГ преподавала профил МАТ в 11 и 12 клас, а тя била "много гадна" (цитирам сина си)
😎
Виж целия пост
# 449
Ако детето иска да учи френски език, коя гимназия е по-добър вариант Руската или Френската?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия