Мнения за гимназии в Пловдив - 3

  • 52 111
  • 734
# 525
Благодаря, сега ми стана по-ясно. Явно когато сте го коментирали, не съм го прочела или разбрала.
Виж целия пост
# 526
Асита, не знам при СП с какъв хорариум са по математика, но при КГ имат възможност да са с по-голям от тези с мат+език в МГ - КГ изучават  дял от математиката, който касае архитектура и го няма в програмата на останалите паралелки. Това е информация от Симеонов. Относно физиката хорариумът не достига за някои от най-добрите технически академични унита в Нидерландия, които имат изисквания за физика, т.е. ще има проблем при кандидатстване за определени специалности.
Виж целия пост
# 527
По стария план СП и КГ наваксваха часовете по МАТ с тогавашните СИП и ЗИП. Сега не знам как е. Нещо не мога да отворя учебния план на телефона.
След като синът на един познат получи отказ от уни в Нидерландия заради недостатъчен брой часове по МАТ, в другия ги насочиха да погледнат и часовете СИП и ЗИП и го приеха.
За физиката и преди си беше проблем.
И не е вярно, че не ги признават. Дипломата си е диплома за средно образование. От набора на дъщеря ми има доста деца от графиката в чужбина в специалности от това направление.
Виж целия пост
# 528
Хубаво де, заради някакви хипотетични университети за нам си какъв профил, дай всички само физика да учат, че да имат точки за всеки случай.
Ми не е сериозно.
Който иска да учи някъде специално, да си провери условията. Ама след 5 години не е много ясно дали намерението ще се запази или съвсем на друга посока ще ги завее..
Виж целия пост
# 529
Асита, не знам при СП с какъв хорариум са по математика, но при КГ имат възможност да са с по-голям от тези с мат+език в МГ - КГ изучават  дял от математиката, който касае архитектура и го няма в програмата на останалите паралелки. Това е информация от Симеонов. Относно физиката хорариумът не достига за някои от най-добрите технически академични унита в Нидерландия, които имат изисквания за физика, т.е. ще има проблем при кандидатстване за определени специалности.
Да, в програмата си пише 72 часа математика по професията - това вероятно е визирал преподавателя. Но хорариума не е по-голям от профилираните, въпреки че в 11 клас часовете със споменатия предмет не са малко. По настоящата прогарама за втори гимназиален етап за КГ са към 430 часа, а за профилираните към 530. Да не забравяме, че университетите, за които това има значение се интересуват и какви дялове са покрити, даже е възможно признаване на кредити. Тоест докато за професионалните паралелки това е общообразователна математика, то при профилираните се учат други неща /има свалени дялове висша математика/.

Духи, системата върви към уеднаквяване с европейската и според мен няма да има много промени напред. Професионална квалификация -> приложен университет или направо на пазара на труда. Профилиране /в определени държави това носи наименованието гимназия, а не професионално училище/ -> дава шанс и за академичен университет. Но тук още сме далеч като пазар, стандарт и очаквания на родителите - всички искаме децата да продължат образованието си Simple Smile То няма наистина как да им гарантираме всичко на децата, но поне да минимизираме щетите и дадем повече възможности където има шансове.
Виж целия пост
# 530
Чак пък всички да искат децата им да учат в уни... Колко има, които ще се радват синковецът или щерката поне средно да вземат, че ДЗИ не е по силите на всички. И колко даже не знаят в кой клас е детето.
Иначе университети има за всички желаещи.
Виж целия пост
# 531
На кантар съм да приключим още на първи гимназиален етап Wink
Виж целия пост
# 532
Чак пък всички да искат децата им да учат в уни... Колко има, които ще се радват синковецът или щерката поне средно да вземат, че ДЗИ не е по силите на всички. И колко даже не знаят в кой клас е детето.
Иначе университети има за всички желаещи.

Аз искам моите деца да имат висше. Синът обаче категорично е казал, че приключва с образованието след гимназия и започва да работи. Искал пари. Не съм се отказала обаче от идеята си, защото човек може да учи цял живот. Все се надявам да го видя абсолвент някой ден.
Виж целия пост
# 533
Mia Rulana, казвам го, защото около себе си имам безброй примери. И да, висше може и на по-късен етап, когато наистина имаш избистрена идея какво да учиш и за какво ще ти послужи тази диплома.
Виж целия пост
# 534
Момичета, къде се преподава по-добре немски, в Английската или Руската?
Виж целия пост
# 535
В ЕГ, осми клас, са четири паралелки с 4-ри различни преподаватели, при Спасова, без да искаш го научаваш. Има обаче и къси клечки, където не ми се коментира. Като цяло от сегашните 11-ти класове доста се подготвят за DSD. Каква ще е успеваемостта ще разберем в края на годината. За съжаление повечето ходят и на частни уроци по немски, което показва, че само обучението в училище не е достатъчно за DSD.
Виж целия пост
# 536
В Руската зависи кой преподавател ще се падне. Мисля,че Паралюзова би трябвало да слезе в 8клас. Тя е в комисията за DSD. Добрева също е добра,но мисля,че тя ще е на 12-ти. Има и греди Simple Smile
Виж целия пост
# 537
В Руската зависи кой преподавател ще се падне. Мисля,че Паралюзова би трябвало да слезе в 8клас. Тя е в комисията за DSD. Добрева също е добра,но мисля,че тя ще е на 12-ти. Има и греди Simple Smile
А знаете ли каква е подготовката по немски в хуманитарната?
Виж целия пост
# 538
Имам познато дете там, не се учи толкова усилено, както двете езикови гимназии, но точно за нивото не съм питала.
Мисля, че разказвателните не ги изучават на съответния език.
В Руската реално само История е на немски.
По Биология и Химия госпожата е една, но в началото се опита на немски, не стана и си карат на български Simple Smile
Виж целия пост
# 539
Здравейте, търся учебници на хартия за 9 клас на ЕГ Иван Вазов втора употреба. За дете немска паралелка, но не знам дали има значение езика. С тези хромбуци според мен ученето не е ефективно. Имаше ли нещо прието в законодателството за безплатни учебници до 12 клас? И като има хромбуци учебниците отпадат ли?
Скрит текст:
Също така подарявам тениски на МГ размер S и M.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия