Мнения за гимназии в Пловдив - 3

  • 52 085
  • 734
# 645
Има по-рано в тази тема.
Прочетете.
Виж целия пост
# 646
В ЕГ, осми клас, са четири паралелки с 4-ри различни преподаватели, при Спасова, без да искаш го научаваш. Има обаче и къси клечки, където не ми се коментира. Като цяло от сегашните 11-ти класове доста се подготвят за DSD. Каква ще е успеваемостта ще разберем в края на годината. За съжаление повечето ходят и на частни уроци по немски, което показва, че само обучението в училище не е достатъчно за DSD.
А мнение за Русева, Стамболджиева?
Виж целия пост
# 647
А има ли изобщо опция да се заяви предпочитания за учител при записването?
Виж целия пост
# 648
А има ли изобщо опция да се заяви предпочитания за учител при записването?
Не няма, учениците се разпределят по бал, като четирите класа са с приблизително равен. Където се паднеш, на късмет е.
Виж целия пост
# 649
Доколкото знам, разпределението става по ред на записване.
Първият записал се е в А, вторият в Б, третият във В, четвърти - в Г, пети - в А и т.н. Поне на този принцип беше преди няколко години.
Теоретично не можеш да избираш, на практика става, рядко, но трябва да имаш познат учител в гимназията.
Директорът не е фен на практиката с избор на учител. Който ти се падне.
Виж целия пост
# 650
Учители не се избират, такава е практиката. Няма силен или слеб клас, децата се разпределят на случаен принцип, като във всеки клас има и с висок и с по-нисък бал ( ако може да се нарече нисък бал 400+). Класовете са изравнени , което според мен е страхотна практика.
Това са резултатите на ДЗИ 2023 за Пловдив, ако някой още се интересува Blush
Виж целия пост
# 651
Ще си имам 8-класничка в Мг с АЕ. Първото й желание.
Казаха ми, че при записването, ще ми обяснят точно какво от къде да купя от униформата.
От наборчета на баткото (9кл) обаче зная, че не се носи много-много униформа...
Та, някой от първо лице да ми сподели какво и колко от униформата си струва да купя....
Thinking
Виж целия пост
# 652
Ще си имам 8-класничка в Мг с АЕ. Първото й желание.
Казаха ми, че при записването, ще ми обяснят точно какво от къде да купя от униформата.
От наборчета на баткото (9кл) обаче зная, че не се носи много-много униформа...
Та, някой от първо лице да ми сподели какво и колко от униформата си струва да купя....
Thinking

Риза - за официални празници, снимки за личното досие, дипломата и за откриване на учебната година, и вратовръзка. Евентуално суитшърт и тениски, ако ще ги носи. Панталоните са отврат,  става и с черни дънки/панталон/пола по ваш избор.
Честито за приема и дано това е нейното място. Аз лично не съжалявам, че дъщеря ми учи в МГ.
Виж целия пост
# 653
Поздравления за детето Hug
Моята девойка си взе само 3 ризи и 1 тениска. Плюс вратовръзка. Носи основно ризите /с поли, клинове, панталони, дънки/. Харесва ги. Отдолу слага блуза често.
На сайта на МГ има информация кое от къде се купува, но ще Ви дадат и листче при записването.
Виж целия пост
# 654
Поздравления и едни прекрасни 5 години!
За МГ вземете си бяла риза и тениски тип Лакост откъдето ви е най-изгодно. В малкия търговски център до Гранда има емблеми, които може да пришиете (продават се само емблеми). От самия Гранд на последния етаж може да си вземете суитчър (заслужава си). Вратовръзката беше някъде в Тракия, ама не мога да го обясня. На "зайците" им следят за униформи. Униформените тениски от Гранда са скъпи и некачествени, след 2рото пране се спра на дължина.
Ние сменяме с английската с немски. Дано е за добро, че големи терзания бяха кое да е първото желание. Там доколкото разбрах няма униформи, само вратовръзка и бяла риза за официалните поводи?
Виж целия пост
# 655
Asita - да! Една вратовръзка от Капана, до полицията е магазина (ще ви кажат!) и каква да е бяла риза. За ежедневието - свободна програма в облеклото!
Дано немският да е нейното (на дъщеря ти)!
Като среда и учене - препоръчвам АГ Пловдив!!!

[ Евентуално суитшърт и тениски, ако ще ги носи.
dundi73,
благодаря!
А има ли право ДА НЕ ГИ носи в ежедневието?!
Виж целия пост
# 656
Ще си имам 8-класничка в Мг с АЕ. Първото й желание.
Казаха ми, че при записването, ще ми обяснят точно какво от къде да купя от униформата.
От наборчета на баткото (9кл) обаче зная, че не се носи много-много униформа...
Та, някой от първо лице да ми сподели какво и колко от униформата си струва да купя....
Thinking
Честито! На сайта на МГ има качена информация за униформите и кое от къде се поръчва/купува.
Ето линка направо:
https://omg-bg.com/files/2022_23/priem_7_klas/uniformi.pdf
Задължителни са ви ризи и вратовръзка за официалните празници на училището. Тениски, тип лакоста, суичъри, пола и панталон купувайте само ако девойката иска и смята да носи. По принцип е разрешено да се ходи със всякакви черни или тъмносини поли/панталони. Голямата дъщеря /от 8 клас/изкара само с ризи и вратовръзка. На малките /5клас/ купувах всичко, но те, малките са все още много изпълнителни и си носят всичко.
Виж целия пост
# 657
В началото доста ще ги следят за униформа в 8 клас на МГ. После всичко си идва на мястото 😉
Оригинална риза с емблема е хубаво да има. Поръчват се обаче по 2 бр. задължително. Може да комбинираш с някой друг. Иначе ризата не е лоша, не се мачка. Вземете по-голяма, обикновено ги мятат върху други тениски или блузи, особено в часовете при определени учители 😉
Моята 8 класничка носеше точно една седмица ризата в началото, после цяла година я разнасяше в раницата и я мяташе при нужда.
От 5 до 7 обаче си ги носиха редовно.

Поздравления за всички ❤️
Виж целия пост
# 658
Синът ми носеше само чат-пат 8-9-10 клас униформите, ама тогава бяха пандемия и учиха вкъщи.. та почти нищо не носеше.
10-11 клас абсурд да сложи, само с черни тениски се мята.
Виж целия пост
# 659
Благодаря на всички!
Аз пък гледам един нов сайт на гимназията....
https://bulsports365.com/

дописвам се - намерих и там линк с униформите!
https://bulsports365.com/2023/03/%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%be%d1%80% … %b0-%d1%83%d0%bd/
Трябва да търся някой за комбина за двете ризи.....Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия