Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 7

  • 108 056
  • 900
# 90
Ами няма как да е "покритие от маслиново масло и вода", това е просто безмислица Rolling Eyes Покритието е главно минерални частици и силикон, може покрай тях да има някакви други естествени материали. Да, добри са, минералните частици ги правят издръжливи, но това са нови материали и просто не са били в употреба достатъчно време че да може да се каже колко издържат. В момента са много популярни има разновидности, добре готвят, не залепва в тях въобще, не се дращят лесно. След още 5-10г може и да излезе някой да каже с какво са вредни както и с всички останали съдове досега, но за момента няма такива гласове ¯\_(ツ)_/¯
Виж целия пост
# 91
След няколко годишен опит - много е добро, наистина нищо не залепва, много лесно се мият на ръка (с тези дръжки не бих ги сложила с миялна). Покритието не е мръднало, надявам се, че е и безвредно наистина. Но ползвам само дървени прибори в тях.
Виж целия пост
# 92
Здравейте, някой купувал ли си е тигани от Hexclad (марката, която рекламира Гордън Рамзи)? Искам да си подновя тиганите вкъщи с безвредни такива и се спрях на тази марка, но не намирам мнения.
Виж целия пост
# 93
Здравейте, някой купувал ли си е тигани от Hexclad (марката, която рекламира Гордън Рамзи)? Искам да си подновя тиганите вкъщи с безвредни такива и се спрях на тази марка, но не намирам мнения.

Не съм купувала, но ме заинтригувахте с вашия коментар, понеже и аз съм в търсене на хубави такива. Цената как е? Щом Гордън Рамзи ги рекламира…. 😣
Виж целия пост
# 94
Здравейте, някой купувал ли си е тигани от Hexclad (марката, която рекламира Гордън Рамзи)? Искам да си подновя тиганите вкъщи с безвредни такива и се спрях на тази марка, но не намирам мнения.

Не съм купувала, но ме заинтригувахте с вашия коментар, понеже и аз съм в търсене на хубави такива. Цената как е? Щом Гордън Рамзи ги рекламира…. 😣

В момента са на промоция и варира от €109 до около 260€ без капак
Виж целия пост
# 95
Това са неръждаеми съдове с покритие от тефлон. Заради особената си конструкция по-трудно се драскат, но не са толкова незалепващи колкото чистия тефлон. Ето подобни без комисионната на Гордънчо.
https://www.aliexpress.com/item/1005004697041980.html?spm=a2g0o. … 30135651382%21rec
Виж целия пост
# 96
Това са неръждаеми съдове с покритие от тефлон. Заради особената си конструкция по-трудно се драскат, но не са толкова незалепващи колкото чистия тефлон. Ето подобни без комисионната на Гордънчо.
https://www.aliexpress.com/item/1005004697041980.html?spm=a2g0o. … 30135651382%21rec

Тефлоновото покритие го водят, че не е хич безвредно… дори канцерогенно
Виж целия пост
# 97
Аз търся тиган, който да не е толкова вреден, колкото тефлоновите, да може да се измива на съдомиялна машина (dishwasher safe) и да е безопасен за използване с метални прибори. Все още чета и търся информация, засега намерих, че Hexclad и Greenpan предлагат такива. Какво мислите за този сет https://www.surlatable.com/greenpan-craft-10-12-skillet-set/PRO- … t450543&start=NaN ? Има ли други марки, които имат горните характеристики?
Виж целия пост
# 98
Аз търся тиган, който да не е толкова вреден, колкото тефлоновите, да може да се измива на съдомиялна машина (dishwasher safe) и да е безопасен за използване с метални прибори.
Всички стоманени тигани стават.
Тефлоновото покритие го водят, че не е хич безвредно… дори канцерогенно
Ами ползва се според инструкциите и тогава е безвредно, а те са да не се нагрява празен тиган, да не се прегрява при готвене и да не е надраскана повърхността. При нормално използване тефлонът е инертен и няма как да го погълнеш.
Виж целия пост
# 99
Aliases, тъкмо преди няколко дни гледах ревю за тигана на Hexclad на America's Test Kitchen: https://youtu.be/AU3mUjIF3A8?t=1264

Във видеото казват, че стандартно тестват всички незалепващи тигани като първо пържат 50 яйца едно след друго, после готвят някакви неща, после още 50 яйца. Hexclad не е издържал и първите 50 яйца без да залепне, т.е. ако го купувате заради незалепващото покритие, не изглежда добра инвестиция.

В този ценови клас бих препоръчала незалепващите тигани на Le Creuset. Имам един такъв, покритието наистина е много издръжливо.
Виж целия пост
# 100


Аз поръчах тези на първо време. Доволна съм от марката, а и нямам много време вече за търнесе, но ще допълвам и ще черпя идеи от вас 😊
Виж целия пост
# 101
Някой ползвал ли е от тези украински чугунени тигани, какво ви е мнението ?
Виж целия пост
# 102
Привет. Може ли да препоръчате гофретник и тиган за палачинки, които да са чугунени, или по-добре с чугун с керамично покритие? Rolling Eyes
Мерси!
Виж целия пост
# 103
Привет. Може ли да препоръчате гофретник и тиган за палачинки, които да са чугунени, или по-добре с чугун с керамично покритие? Rolling Eyes
Мерси!
Тиган за палачинки чугун без покритие от ИКЕА. Имам и много малък за съвсем малки палачинки. Аз съм много доволна.
Виж целия пост
# 104
Влизах ей сега в сайта на Икеа, всички тигани са алуминий с тефлон, няма чугун или неръждаема стомана, поне аз не намирам.

Искам уок тиган, можете ли да ми препоръчате, но да не е нужно да си продам бъбрека. 😂 Не че има нещо лошо, просто ми се свидят повече от 80лв за тиган. Моля за препоръка за безвреден и незалепващ тиган. Благодаря ви безкрайно!

Иначе аз си готвя само в неръждаема стомана без покрития. Имам само един на Silit Cera някакво покритие. Единственият ми тиган от алуминий е за палачинки на Brabantia с някакво покритие, но него го ползвам два пъти в годината. Обмислям и грил тиган, но там мисля да заложа на чугун. Правилно ли съм се насочила към чугуна според вас?

Благодаря на всички, които биха ми съдействали!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия