АПРИЛСКИ БЕБЧЕТА 2023

  • 62 137
  • 622
# 195
Здравейте ! Включвам се и аз. На 43 г.бременна в 8 г.с.от пети опит инвитро с донорска яйциклетка. Днес ви открих и бързам да се включа. Още не мога да повярвам ,че чудото се е случило,но може би ,защото не ми е лошо. Леко ме наболява ниско долу и често ходя да пишкам. Това ,което беше ме притеснило е кафеникавото зацапване ,но то било от кринона.   Вие кога мислите да си вземате болничен ? Аз мисля и следващата седмица да съм на работа и да си стоя вече вкъщи.Simple Smile


Честито!!! Пожелавам една лека и безпроблемна бременност. По мои сметки и аз съм в 8-ма, но след последния преглед се оказва, че дефакто съм в 9-та… аз мисля да изкарам септември и след 12-тата да си почивам вкъщи, но се притеснявам, че ще ме налегне един мързел и едни мисли…. Та се чудя дали не е по-добре да си поостана в офиса, поне докато не почнат да ковидясват 😒
Виж целия пост
# 196
Само аз ли мисля да работя докато мога? 🤔🤔🤔 За сега не мисля да излизам болничен,освен ако състоянието ми не го наложи...
Виж целия пост
# 197
Само аз ли мисля да работя докато мога? 🤔🤔🤔 За сега не мисля да излизам болничен,освен ако състоянието ми не го наложи...

Аз честно казано също много се колебая, но тъй като работя в не малка фирма, и миналата година по ковида като почнаха да се разболяват по офисите.. минаха всички от ред, та и аз. Аз бях късметлийка, че само си карах карантината и нямах абсолютно никакви симптоми, само 2 дни ме болеше глава и кръст и ми се промени гласа.. Силно се надявам ако недай боже го карам пак, поне да е също толкова леко, но не ми се иска да се стига до там, но ако стане така, ще дезертирам на момента 😁 Иначе онзи ден не съм станала цял ден, добре оцелих поне, че въм в отпуска. Цял ден ми се виеше свят, голямо гадене, само като видех храна и… някакъв кошмар. Чувствах се меко казано… отвратително, даже съобщих на мъжо, че няма да мога да издържа, мрънках цял ден, абе… чудо 🤭 Кафе не съм пила почти седмица, днес изпих половин чаша и си е постижение 😁. Аз лично много се притеснявах и как ще откажа цигарите, понеже си пушех около кутия на ден, но и това дойде от само себе си слава богу, даже не мога да си помисля за цигара 😩🤢 А, и до онзи ден приемах само фолиева киселина, а от вчера почнах витамините на допелхерц “актив мама” и не знам дали да не отдам и на тях подобрението 😐. Вие мами, как борите гаденето? Аз пробвах и с охладен ментов чай, мисля, че имаше ефект.
Виж целия пост
# 198
Работя от вкъщи и аз планувам да работя до когато мога. Гледам да не се напрягам много Simple Smile
Само аз ли мисля да работя докато мога? 🤔🤔🤔 За сега не мисля да излизам болничен,освен ако състоянието ми не го наложи...
Виж целия пост
# 199
Аз вече съм болнични. Спрях работа, защото почна много да ми се гади от всичко и постоянно. Както казвате и вие кафе не съм пила трета седмица вече. Сега понамаля гаденето, но не напълно. Ето тази сутрин отново ми се повдига от сутринта. Хапвам по малко и лежа и чакам да мине.... ☹️
Виж целия пост
# 200
Аз вече съм болнични. Спрях работа, защото почна много да ми се гади от всичко и постоянно. Както казвате и вие кафе не съм пила трета седмица вече. Сега понамаля гаденето, но не напълно. Ето тази сутрин отново ми се повдига от сутринта. Хапвам по малко и лежа и чакам да мине.... ☹

Препоръчвам ментовия чай или лайка също, но леко охладен. Лайката много ми е помагал винаги, особено при стомашни неразположения. Витамини вие какви взимате? Препоръчаха ли ви някакви?
Виж целия пост
# 201
Аз вече съм болнични. Спрях работа, защото почна много да ми се гади от всичко и постоянно. Както казвате и вие кафе не съм пила трета седмица вече. Сега понамаля гаденето, но не напълно. Ето тази сутрин отново ми се повдига от сутринта. Хапвам по малко и лежа и чакам да мине.... ☹

Препоръчвам ментовия чай или лайка също, но леко охладен. Лайката много ми е помагал винаги, особено при стомашни неразположения. Витамини вие какви взимате? Препоръчаха ли ви някакви?
Аз съм с 4 вида хапчета. Такава борба е като трябва да ги гълтам. Така да мразя Sad
Виж целия пост
# 202
На мен ми де гади дори и само като си помисля/ видя храна Grinning
Виж целия пост
# 203
На мен ми де гади дори и само като си помисля/ видя храна Grinning

Аз днес изобщо не съм и повръщала. Не знам дали да го отдам на студените чайчета лайка и мента, които ви казах, че си правих, или на актив мама витамините, или просто ме кара на дни, но тъкмо се прибрах и от разходка за гъби 😁 Хапнах леко, макар че огладнях доста, ама след няколко дни мъчение ме беше и страх да не ми стане пак зле, и сега мисля да направя една следобедна дрямка 😁
Виж целия пост
# 204
На мен ми се гади само като съм гладна 😄 и като хапна ми разминава...вчера почти цял ден ми беше като зашематено на главата и ме наболяваше,ноо не е всеки ден така ами от време на време... Витамини пия фолиева и б12 за сега, от време на време си пръскам витамин Д като се сетя.
Виж целия пост
# 205
А аз имам леки болки ниско долу и затова мисля да излизам болничен. Само да видя как ще се оправя с шефката ,че е много алчна и ще я яд ,че трябва да ми плаща осигуровки ,макар че са само здравните когато съм болничен. Ако трябва аз ще си ги плащам ,за да съм спокойна да не ми измисли нещо
Виж целия пост
# 206
На мен ми се гади само като съм гладна 😄 и като хапна ми разминава...вчера почти цял ден ми беше като зашематено на главата и ме наболяваше,ноо не е всеки ден така ами от време на време... Витамини пия фолиева и б12 за сега, от време на време си пръскам витамин Д като се сетя.
Имам съмнение, че и аз съм така. Обикновено ми е адски зле и хапвам сирене и сякаш рязко ми минава. И аз съм на периоди... напоследък все по-зле се чувствам.
Виж целия пост
# 207
Аз с храната съм много сложна, напоследък.. 😀 Става ми лошо от всичко и всеки ден има по нещо, за което като си помисля и е единственото, което мога да си представя, че ям. 🤷♀ Сега разбирам защо мъжете ходят в 3 през ноща до магазина. 🤣 Яде ти се нещо и нищо друго на света не става. Вече няколко пъти тича до магазина…. Друг въпрос ме мъчи мен - има ли сред вас астматички и ако да - как се справяте? От 2 дена ме тормози един ужасен задух, преди се справях с тези етапи, които при мен са периодично с вентолин, но сега сякаш не е добра идея…
Виж целия пост
# 208
Само аз ли мисля да работя докато мога? 🤔🤔🤔 За сега не мисля да излизам болничен,освен ако състоянието ми не го наложи...
Ако работата ти не ти тежи и ти е добре не виждам причина да не работиш. Аз си чакам прегледа на 16ти септември, ако всичко е наред излизам. Работя с хора , постоянно ми се вика защото хората просто не знаят какво се случва. Колежките постоянно ги няма и ми е много натоварено.  Да не говорим ,че.ми се налага да качвам и слизам по стълби.  Аз вече съм с болки в кръста , става ми лошо от миризми ... А хората миришат. Работя и барам документи , според мен си е предпоставка за доста болести. Ето днес съм болна с температура обаче съм на работа.
Виж целия пост
# 209
Извинявам се за въпроса но… сега звънях да си запиша следващ час за края на месеца. При доктор Бързашки (гр. Плевен, Авис Медика) имаше час чааак за 18 октомври 😩 Та, поне при жена му имаше за по-рано… мисълта ми е, към края на месеца вече живот и здраве ще съм застъпила 3-тия месец, и на 30.09 си букнах час. За кога сте си записали час вие? Предполагам вече официално ще ни запишат? Клиниката е частна, със здравната каса въобще не мисля да се занимавам, ще си говоря там с лекарите за всички нужни последващи изследвания, които биха били полезни, но ако някоя от вас е например е сега с 2-ро бебче на път и знае какво следва, моля за малко разяснение 😔 Благодаря предварително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия