СЕПТЕМВРИЙСКИ МАМИ🤰🏻2022 ❤ (ТЕМА 5)

  • 46 423
  • 784
# 300
Аз понеделник има час в Майчин дом да видим какво ще каже лекарката. Май се разколебах за нормално раждане. Кръвното тръгна пак нагоре и ми се иска май да насрочваме дата и да го вади, докато не е станало като предния път и да ме приемат по спешност.
 Така или иначе вече съм в 36 седмица, не остана.
Виж целия пост
# 301
Аз понеделник има час в Майчин дом да видим какво ще каже лекарката. Май се разколебах за нормално раждане. Кръвното тръгна пак нагоре и ми се иска май да насрочваме дата и да го вади, докато не е станало като предния път и да ме приемат по спешност.
 Така или иначе вече съм в 36 седмица, не остана.
Тес, предния път постепенно ли започна да вдигаш кръвното или в един момент много скочи? Как се развиха нещата?
Виж целия пост
# 302
И аз искам вече да се свършва с тази агония. И първата бременност ми беше ужасна, тази е дори по-гадна🤰Ако бебока е още седалищно във вторник да насрочваме дата за секциото  и да го вадят другото седмица,  ако ли не тръгвам да ходя, така или иначе към днешна дата съм 36+ 4, смятам, че след 37+ 4,5 дни няма да му е рано да се ражда мишлето 👩🍼👼
Виж целия пост
# 303
Боже, Femme, като го написа това внезапно ме удари реализацията, че и на мен ми остава месец и нещо. Fearful Месец и 2 седмици, ако трябва да сме точни. То хич не останало, а ние тепърва ще сменяме мебели вкъщи и ще разбутваме багажи. Ужас.. как излетя това време.

Момичета, а обмисляли ли сте импулсно секцио? Тоест да изчакате да тръгне бебето естествено и да го извадят, но когато то реши да излиза без предварителна дата? Не знам дали това е правилния термин, но моя АГ така го нарече. Също ще го обсъждаме като вариант вместо вбак.
Виж целия пост
# 304
Доста коментари съм изчела за Аделина и Рени, че малко претупвали. Аз съм при Снежи и по-малко от 10-15 минути на тонове не съм била, а от 28 г.с. Ходя на тонове. Сега съм в 36г.с.+3дни може и щот съм интензивна ЖК заради това да ме държат повече на тонове незнам .
Виж целия пост
# 305
И на мен ми остават точно 5 седмици до термин. Фалшивият лекарски термин. Иначе по моя си по овулация-3-4 седмици. Малко се плаша, но искам да се свършва. И с,предната бременност спрях да наддавам в 7 месец, и сега. Макар тогава да не бях с диабет. Сега е гиляма мъка, не за,друго, а защото ям само навън,а навън винаги има въглехидрати. Освен в салатите. И то не винаги. Заради сосовете. Правя си сурови торти с агаве, биват. Но умирам за сочно истинско брауни. И като знам,че и докато кърмя няма да го имам...
За импулсното секцио- освен ако не е случайно, не мисля,че се практикува. При мен беше такова, защото ми изтекоха водите ден преди предвиденото секцио. Сега също ще изтегля това, ако съм секцио, максимално до термин, ако позволяват обстоятелствата,защтоо определено искам пак сам да си тръгне. Като се замисля, може това да е причината,че кърмата ми слезе още 1 ден. Даже четох, че при тези пбстоятелства матката помни и второто раждане е по-леко, ако е естествено, щом бебето е тръгнало предния път. Не знам дали е така. Утре на прегледа ще се изясни всичко.
Виж целия пост
# 306
Хихи, на вас ви остава месец и нещо, а на мен само 2 седмици +/- няколко дена. Засега не съм се притеснила, първо раждане ще ми е. Дано не се притесня като опре яйцето на дупето. Sweat Smile
Виж целия пост
# 307
Sun love нама да имаш време много за притеснения в последния момент 😀
Аз съм се филмирала нормално или секцио. Има хемангиом, който може да изкърви по време на раждането. АГ казва, че няма проблем и не е толкова лесно, особено като в трето раждане. Не остава много време за размисъл, направо съм в шах. Хем хич не ми се иска секцио, хем пък са не стане някоя беля…
Виж целия пост
# 308
Parusheva, и аз на това се надявам.
Виж целия пост
# 309
AloveUnreal, аз по принцип си хапвам основно въглехидрат. Обаче забременея ли и започвам да тъпча от ден 1 само тесто и сладко. По много. Стартирам сутрин с по няколко закуски и така си продължава. Обикновено още първите месеци, когато другите не качват нищо, аз вече имам по 10 кг отгоре (мазнинка). После продължавам. Става едно напомпване. И на финала качвам по 20 и кусур, почти до 30 кг., които после пък изчезват за около 4-5 месеца без зор. Обаче този път стигнах 82 кг още в 7 месец, друг път в 9-ти. И на предните прегледи се видя, че бебето расте доста по-голямо и термина му върви почти с месец напред на ехографа. И ми казаха да махна бяло брашно, захар, ориз… Намалила съм ги. Но не ги ям като преди просто. Но не мога и съвсем без. Оффф, много дълго стана, ама…
Моника Стоянова 71… , първата ми бременност я следи Смежи. Не съм я запомнила с нещо по-различно при прегледите. Даже нямам спомен. Освен, че ми беше малко по-сковано при нея. При Рени ми е много отпуснато на мен. Много е мила и внимателна, и можеш приказката да си кажеш с нея.
Didister, ако си мислиш, че само на теб бременностите ти са гадни, жестоко се лъжеш. Моите са без усложнения уж, нормални, обаче пък такива симптоми имам и то супер силни, че ме удря навсякъде. МРАЗЯ ДА СЪМ БРЕМЕННА!!! 😁
Канари, сега ме подсети нещо. Когато правих инвитрото в Турция (втората ми бременност е инвитро), лекарят там ми беше казал, че “матката има памет” и щом веднъж съм била бременна и съм задържала плода, шанса ми е по-голям пак да се случи, отколкото ако не съм била бременна изобщо… нещо такова.
Виж целия пост
# 310
Здравейте, нова съм в групата, терминът ми е 18сепнември, с нощното спане е много зле вече място не си намирам, също като другите мами имам болки в кръста. А днес вобще не ми е комфортно нещо имам болки в кръста често ходя да пишкам(35г.с5ден съм) първо раждане нормално преди 12г,второ секцио преди 8г а сега не знам как ще е
Виж целия пост
# 311
Femme, възможно е, щом други части на,тялото "помнят", защо не и тази. Макар че аз имам един аборт, после инвитро близначките (чакани 5 г), после 2 аборта и сега тази бременност... не знам дали има някаква закономерност. Но ако има специалноза раждането,бих се радвала. Да е по- кратко един вид като второ.
Иначе и при мен ще е рисково, плацентата си ми е все така ниска и казаха,че тр да ме следят и изкървя ли, ще прекъснар естественото и ще ме режат. И все пак ако кажат, че е ок, ще се пробвам.
Виж целия пост
# 312
Tsveti1003, болки в кръста нямам аз. Обаче с тази бременност, от около 2-3 седмици, имам едни, които обхващат кокаляците м/у краката. С предните нямах такава.
Канари, ако не е много нахално да попитам, малкия сега в следствие на инвитро ли е или по естествен път стана. Ако не ти се споделя, не си ме прочела Simple Smile

Femme, възможно е, щом други части на,тялото "помнят", защо не и тази. Макар че аз имам един аборт, после инвитро близначките (чакани 5 г), после 2 аборта и сега тази бременност... не знам дали има някаква закономерност. Но ако има специалноза раждането,бих се радвала. Да е по- кратко един вид като второ.
Иначе и при мен ще е рисково, плацентата си ми е все така ниска и казаха,че тр да ме следят и изкървя ли, ще прекъснар естественото и ще ме режат. И все пак ако кажат, че е ок, ще се пробвам.
Виж целия пост
# 313
Tsveti1003, болки в кръста нямам аз. Обаче с тази бременност, от около 2-3 седмици, имам едни, които обхващат кокаляците м/у краката. С предните нямах такава.
Канари, ако не е много нахално да попитам, малкия сега в следствие на инвитро ли е или по естествен път стана. Ако не ти се споделя, не си ме прочела Simple Smile

Femme, възможно е, щом други части на,тялото "помнят", защо не и тази. Макар че аз имам един аборт, после инвитро близначките (чакани 5 г), после 2 аборта и сега тази бременност... не знам дали има някаква закономерност. Но ако има специалноза раждането,бих се радвала. Да е по- кратко един вид като второ.
Иначе и при мен ще е рисково, плацентата си ми е все така ниска и казаха,че тр да ме следят и изкървя ли, ще прекъснар естественото и ще ме режат. И все пак ако кажат, че е ок, ще се пробвам.
аз  болките в краката нощно време не мога да издържам, то крампи после се почва едни болки в ставите 🤯🤯🤯
Виж целия пост
# 314
И на мен както и на вас вече ми писна бременеенето😄ии ако до преди месец четях в други групи как на жените им остават две или три седмици до термин, а на мен ми оставаха месец и половина или и повече, направо им завиждах😄ее сега имам 20дни до термин и това време не минаааааава😄вкъщи всичко е изчистено, подредено, изпрано, изгладено и няма кой пердето да ми бутне и заради кръста ми не мога много да вървя. А и не си позволявам много да вървя надалеч, защото съм с паднала тапа и разкритие от почти седмица и не знам какво може да се случи😄иска ми се вече да се ражда бебето и да започвам да отслабвам и да се занимавам с него❤
Малко страничен въпрос-имате ли представа колко време след раждане може да се сложи спирала против забременяване? Искам да подновя сексуалния си живот бързо бързо😄и да се подсигуря😄 За момента ме е страх нищо, че съм в 37 седмица и чакам да родя и да “започне купона”😄😄
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия