Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 42

  • 36 871
  • 763
# 345
Ние сме с графитен EPS. Исках и аз вата, но не се намериха майстори, които да я направят, просто не работят много с нея. Е, ние не сме търсили и толкова, но 3 местни ни отказаха. Съседът е с вата и...  се виждат правоъгълниците. Просто трябва да се намери правилният човек, а и да имате и повече средства.
Виж целия пост
# 346
По принцип няма отношение дебелината, но 8 мм често е по-чуплива от 1 см. Нашите плочки са също 8 мм дебели, но като цяло са и много малки - паркетини.

Обаче плочките на STARgres бяха доста криви, поне до преди 1 година и съответно може да не станат добре фугите и е голяма мъка да се редят и да се гони що годе равна фуга особено на големи площи. Друг вариант при този производител е да са изтумбени и да зазъбват!

Ако сте с подово така или иначе се слагат дилатационни профили за фуга и се разделя помещението, та може да ги позалъже майсторът. Ако може проверете плочките преди да ги поръчате да не ви сиктирдоса фаянсаджията.
https://djia.bg/bg/%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%A4%D0%98%D0%9B%D0%98-%D … 3%D0%98/c163.html

drago_2008, много ти благодаря, че го спомена. Знаеш ли през какво разстояние трябва да го слагаме този пофил? Със саморазливна замазка сме, ако това има някакво значение.
Виж целия пост
# 347
И аз с въпрос за осветление, но екстериорно. Има много реклами в нета за соларни, моля за + и - мнения. Трябва да вземем поне три, селото не е много осветено около нас. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 348
Ние слагаме в момента каменна вата. Твхнологията по която работят е: мажат целите платна с тънък слой лепило и ги разстилат по двора да съхнат. Изсъхналите платна лепят с "кюфтета", дюбелират, после ще измажат дюбелите, след това ще измажат нацяло всичко веднъж с тънък слой, после мрежа и шпакловка с лепило два пъти и след това мазилката.
Крайният ефект ще видим след 10 дни. Сега слагат дюбелите.
Виж целия пост
# 349
Ватата се комбинира най-добре с еталбонд (и подобните му). Висок клас кооперации се правят точно с тази комбинация. Така се постига идеален ефект на дълготрайност. Хем ватата е вечна, хем еталбонда много повече години ще изглежда нов спрямо мазилката. Явно е факт, че когато се комбинира вата с мазилка трябва да се намерят добри майстори. При липса на такива графитен стиропор изглежда доста добро решение.
Виж целия пост
# 350
По принцип няма отношение дебелината, но 8 мм често е по-чуплива от 1 см. Нашите плочки са също 8 мм дебели, но като цяло са и много малки - паркетини.

Обаче плочките на STARgres бяха доста криви, поне до преди 1 година и съответно може да не станат добре фугите и е голяма мъка да се редят и да се гони що годе равна фуга особено на големи площи. Друг вариант при този производител е да са изтумбени и да зазъбват!

Ако сте с подово така или иначе се слагат дилатационни профили за фуга и се разделя помещението, та може да ги позалъже майсторът. Ако може проверете плочките преди да ги поръчате да не ви сиктирдоса фаянсаджията.
https://djia.bg/bg/%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%A4%D0%98%D0%9B%D0%98-%D … 3%D0%98/c163.html

drago_2008, много ти благодаря, че го спомена. Знаеш ли през какво разстояние трябва да го слагаме този пофил? Със саморазливна замазка сме, ако това има някакво значение.
На всеки 6 - 8 м от облицованите площи се монтира.
Виж целия пост
# 351
drago_2008, много благодаря!
Виж целия пост
# 352
Здравейте,
Имахме неуспешен опит за плоча (тръгнахме да я правим с приятели) и тъй като се оказа безуспешен, започнахме да търсим бригада. Имате ли представа горе/долу колко взимат на квадрат, като кофражните платна, арматура и бетон се поема от нас. Като цяло, трябва да се направи пояс, кофража да се изгради на ново, да се вкопае от едната страна около 10см, да се нареди арматурата и след това да си викнем бетоновоза и да се налее.
Виж целия пост
# 353
Ватата се комбинира най-добре с еталбонд (и подобните му). Висок клас кооперации се правят точно с тази комбинация. Така се постига идеален ефект на дълготрайност. Хем ватата е вечна, хем еталбонда много повече години ще изглежда нов спрямо мазилката. Явно е факт, че когато се комбинира вата с мазилка трябва да се намерят добри майстори. При липса на такива графитен стиропор изглежда доста добро решение.

Кооперациите ,особено в София могат да си позволят окачена фасада ,защото един апартамент има малко външни стени и цената на м2 си заслужава .
К.Ivanov ,е споделил на друго място ,каква  офертата е приел за 15 см вата и HPL  - числото е трицифрено .
Виж целия пост
# 354
Момичета, помагайте. Имам сложна плоча под покрива, и затова е направен допълнителен кофраж. Строителят ще иска аз да го поема, но... За офертата съм му дала целия набор от планове, и той е видял плочата. Имам оферта и цени на работи, които ми е дал и на база на които съм го избрала именно него. Така че следва да се придържа към тези цени, аз не съм го заблуждавала. Кажете права ли съм и при непостигане на съгласие към кого да се обърна, може би надзора?
Виж целия пост
# 355
Момичета, помагайте. Имам сложна плоча под покрива, и затова е направен допълнителен кофраж. Строителят ще иска аз да го поема, но... За офертата съм му дала целия набор от планове, и той е видял плочата. Имам оферта и цени на работи, които ми е дал и на база на които съм го избрала именно него. Така че следва да се придържа към тези цени, аз не съм го заблуждавала. Кажете права ли съм и при непостигане на съгласие към кого да се обърна, може би надзора?
Не разбрах какво точно питаш, но относно договорните цени със строителя, надзора няма нищо общо и от него нищо не зависи.
Виж целия пост
# 356
Pepi , ако  материалите за тази плоча фигурират в КС и строителят е разполагал с архитектурния и конструктивния план , трябва да се придържа към офертата си .
Ния имахме подобен случай с гредите на покрива ,защото са 6 метрови ,а не стандартни на 4 м .И нас се опитаха да убедят ,да сложили 4 метрови и да снаждат (пълен абсурд ) или да доплатим за шест метрови .Отказахме и двата варианта .Имахме договор и им казах ,че са имали достатъчно време да си разгледат плана . Купиха за  първоначално договорената цена дълги греди .
Виж целия пост
# 357
Pepi , ако  материалите за тази плоча фигурират в КС и строителят е разполагал с архитектурния и конструктивния план , трябва да се придържа към офертата си .
Ния имахме подобен случай с гредите на покрива ,защото са 6 метрови ,а не стандартни на 4 м .И нас се опитаха да убедят ,да сложили 4 метрови и да снаждат (пълен абсурд ) или да доплатим за шест метрови .Отказахме и двата варианта .Имахме договор и им казах ,че са имали достатъчно време да си разгледат плана . Купиха за  първоначално договорената цена дълги греди .
.   Нели, ако не бяха се съгласили, какви са вариантите?
Виж целия пост
# 358
Ами кой знае какво би станало .Почти винаги тези договори не са заверени нотариално и нямат  особена тежест  , но  много зависи и  дали има начислено ДДС .
Допълнителния кофраж дали е начислен в КС ?
И при нас мрънкаха за бетонените греди на покрива ,защото отнемат повече време за направа ,а не могат до спечелят особено от арматура и полагане на бетон ,но както казах  офертата е тяхна и кофражът е фигурирал в КС .
Обаче конструкторът бе изпуснал да запише в КС  още 800 кг арматурна мрежа за едната плоча и нея си я платихме ,защото това не го е имало в офертата .
Виж целия пост
# 359
Момичета, помагайте. Имам сложна плоча под покрива, и затова е направен допълнителен кофраж. Строителят ще иска аз да го поема, но... За офертата съм му дала целия набор от планове, и той е видял плочата. Имам оферта и цени на работи, които ми е дал и на база на които съм го избрала именно него. Така че следва да се придържа към тези цени, аз не съм го заблуждавала. Кажете права ли съм и при непостигане на съгласие към кого да се обърна, може би надзора?
какво и е сложното на плочата и какво означава допълнително кофраж? Дай още малко инфо и се консултирай с конструктора Ви.
Аз си бях объркала кофража на колоните и си го доплатих. Всичко сме плащали на реално вложено. Няма сложно, няма просто, видяли са чертежите. Примерно кофраж на стълби е между 50 и 100 процента по-скъп от другия, но е малко, пипкав и отнема много време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия