Лежащи мами - 49

  • 73 368
  • 1 202
# 705
Аз съм със серклаж при др. Христов  и съм в 26-та седмица, но шийката в горната част е много разширена и деформирана. Следящият ми АГ иска да вляза в болница и от сега да ми сложат кортикостероиди за дробчетата на бебето. На някой казвали ли са му толкова рано да се слагат кортикостероиди ? Иначе аз нямам болки, не усещам и контракции. Нямах и бактерии , за да са причина.
Виж целия пост
# 706
Нуни, коя седмица си, не си написала?
Виж целия пост
# 707
Нуни, коя седмица си, не си написала?

Края на 26-та седмица съм.
Виж целия пост
# 708
Здравейте. Имам едно раждане в 36 г.с., но не знам каква беше причината. Събудих се с болки, имах 5 см разкритие.
Сега съм бременна с втора бременност. Днес на фетална морфология в 22 г.с. ми измериха за първи път шийката и е 28.6 мм. Много съм уплашена и притеснена. Много скъсена ли е, много ли е опасно с тези размери? След 3 седмици ме вика отново да я измери, тогава ще бъда в 25 г.с. Каза, ако се скъсява още ще се наложи серклаж. Той до коя седмица се прави? Изписа ми утрогестан 300 по 1 всяка вечер до 34 г.с. , както и биоелектра магнезий 365 по 1 вечер.
Виж целия пост
# 709
Здравейте мили дами!
Имам опаковка утрогестан от която са изпити 6 хапчета само и фолиева киселина неофолик, които подарявам.
Ако някоя от Вас има нужда ще й ги изпратя по куриер за моя сметка.
Аз самата доста си полежах през бремеността, но всичко мина благополучно.
Пожелавам Ви лек и спокоен ден!
Виж целия пост
# 710
Здравейте !
Преди месец и половина ми направиха серклаж в следствие на цервикална недостатъчност. Тогава бях в 22 г.с, а шийката ми беше 2,1 см с фуниевидно разширение.
Назначиха ми терапия с магнезий, утрогестан и стриктно лежане. До 26 г.с шийката се държеше над 3 см, в 28 г.с я измериха 2,8 см.

И двамата ми следящи казаха вече да се раздвижвам и да не лежа стриктно, но все пак не се натоварвам, защото дори ходенето до магазина ми причинява болки в мускулите на корема след дългото лежане.

Искам да вдъхна кураж на жените, които като мен преминават през това в момента. Първите седмици мислех, че ще полудея, бях обсебена от мисълта за бебето, кой ден сме днес  и колко дни остават до безопасните седмици. Четях денонощно форуми и информация по темата. Мъжът ми, горкия, изтърпя всичко геройски.
Възстановявах се много бавно от серклажа, матката ми се оказа много чувствителна и всяко завъртане в леглото, ходене до тоалетна и по-дълга баня ми бяха много болезнени. Месец след операцията вече се поуспокоиха нещата. В момента дори не пия обезболяващи. Контракции имам само подготвителни и то рядко.

В момента съм 28 + 5,  лекарите ми са обнадеждени, че ще стигнем и до по-големите седмици.

Та.. мили мами, както и много други жени в нашето положение  са казали  - СПОКОЙСТВИЕТО и позитивните мисли са най-големият помощник за нас.
На мен ми помогнаха забавни сериали, медитации и психологическа литература за позитивно мислене.

Пожелавам на всички спокойно и безпрепятствено да стигнат безопасните седмици и да износят максимално своите бебчета Simple Smile
Виж целия пост
# 711
На мен вече няколко доктора ми казват, че шийка не се увеличава, само се скъсява. Тук, а и не само тук чета за драстично увеличение, което е адски обнадеждаващо, но лекарите ми казват друго...Къде е истината? Какво е мнението на вашите доктори?
Виж целия пост
# 712
Мен ме шиха на 25мм, изписаха ме на 36мм, след това 32мм, след това 26мм. С близнаци съм. Вече не я мерим.
Истината е, че всеки организъм е различен и всеки доктор шие различно.
Няма правило за мен, каквото е писано, а ние правим, каквото зависи от нас- лежане, утрогестан, магнезий, коринфар и положителни мисли.
Виж целия пост
# 713
Здравейте , записвам се и и аз в темичката.
Имам направен серклаж в 15 г с при д-р Христов , тя попринцип ми е къса -28мм, след изписването беше 26 мм, вчера на контрола при него се оказа че е станала 14 мм и сложихме песар. Сега съм 20 с, някой с подобен опит и нещо положително?
Вече имам една предишна бременост с серклаж , много контракции, и преждевременно раждане с разкритие за 3 часа, въпреки това секцио в 27 с, бебчето почина след няколко часа…. За това и отново така се притеснявам и не знам какво да правя и на какво може да се дължи това скъсяване, като изцяло си почивам
Виж целия пост
# 714
Здравейте, на мен ми сложиха песар миналата седмица 23+2 г.с. шийката се беше скъсила 24 мм и имах доста болки като менструални. Сега съм 24+3 г.с. много съм притеснена, защото въпреки песара и назначената терапия пак имам болки, на легло съм , ставам само до тоалетна и да хапна. В болница с добра неонатология ли направиха секциото в 27 г.с.
След коя г.с. е по- безопасно да се роди преждевременно бебето.
Кураж на всички лежащи мами ❤️
Цитат на: Titi2211 [url=http://
[/url]link=topic=1472701.msg46966942#msg46966942 date=1695222455]
Здравейте , записвам се и и аз в темичката.
Имам направен серклаж в 15 г с при д-р Христов , тя попринцип ми е къса -28мм, след изписването беше 26 мм, вчера на контрола при него се оказа че е станала 14 мм и сложихме песар. Сега съм 20 с, някой с подобен опит и нещо положително?
Вече имам една предишна бременост с серклаж , много контракции, и преждевременно раждане с разкритие за 3 часа, въпреки това секцио в 27 с, бебчето почина след няколко часа…. За това и отново така се притеснявам и не знам какво да правя и на какво може да се дължи това скъсяване, като изцяло си почивам
Виж целия пост
# 715
Аз да попитам вагиналното мерене на шийка  вреди ли по някакъв начин? Имам предвид по-честото измерване.
Виж целия пост
# 716
Здравейте, на мен ми сложиха песар миналата седмица 23+2 г.с. шийката се беше скъсила 24 мм и имах доста болки като менструални. Сега съм 24+3 г.с. много съм притеснена, защото въпреки песара и назначената терапия пак имам болки, на легло съм , ставам само до тоалетна и да хапна. В болница с добра неонатология ли направиха секциото в 27 г.с.
След коя г.с. е по- безопасно да се роди преждевременно бебето.
Кураж на всички лежащи мами ❤
Цитат на: Titi2211 [url=http://
[/url]link=topic=1472701.msg46966942#msg46966942 date=1695222455]
Здравейте , записвам се и и аз в темичката.
Имам направен серклаж в 15 г с при д-р Христов , тя попринцип ми е къса -28мм, след изписването беше 26 мм, вчера на контрола при него се оказа че е станала 14 мм и сложихме песар. Сега съм 20 с, някой с подобен опит и нещо положително?
Вече имам една предишна бременост с серклаж , много контракции, и преждевременно раждане с разкритие за 3 часа, въпреки това секцио в 27 с, бебчето почина след няколко часа…. За това и отново така се притеснявам и не знам какво да правя и на какво може да се дължи това скъсяване, като изцяло си почивам


Ами неотнотлогията не нога да кажа че е била пт най добрите- беше в Русе, сега се следя изцяло в София и се надявам и там да родя
Виж целия пост
# 717
Моят лекар ме уверява, че няма никаква вреда . Мери ми шийката всеки месец с вагинален, така се хвана проблема при мен.
Цитат на: MamaKika
link=topic=1472701.msg46968986#msg46968986 date=1695265526
Аз да попитам вагиналното мерене на шийка  вреди ли по някакъв начин? Имам предвид по-честото измерване.
Виж целия пост
# 718
Аз знам, че прекаляването с вагиналния може да я скъси преждевременно. Не твърдя, че съм права.
Виж целия пост
# 719
При мен също се следеше с вагиналния ехограф всеки месец.
Вече съм в 37 гс и предния преглед преди 3 дни АГ каза, че няма да я мери и не я интересува вече колко е + на записа от тоновете не се отчете нито една контракции и каза да не пипа вътре с вагиналния да не предизвика контракции.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия