Лежащи мами - 49

  • 73 373
  • 1 202
# 720
При мен беше на 3 седмици, когато на един от прегледите се установи започващо скъсяване и отваряне от едната страна- фуниевидна форма.
В 29-та и 31-ва г.с каза, че няма да я мери. Ще видим, живот и здраве, на следващия преглед.
Miss_V Страхотни новини при теб, не останало! Вдъхваш надежда и кураж. Леко раждане и всичко да е наред🍀❤
Виж целия пост
# 721
Благодаря !
Това ми е втора бременност със серклаж. Първата я пролежах от 20гс до края с много контракции, рев, притеснения и прегледи през 2 седмици.
Тази бременност още в 16гс направих серклаж при д-р Христов, не съм се спряла с ходенето, имах само 3-4 седмици около 30гс с повечко неразположения и тежест. Бебетата и двата пъти ги нося ниско долу, главите натискат шийката. Този път шийката ми е бетон със серклажната лента на д-р Христов.
Години отлагах втора бременност точно заради лежането и контракциите, а сега нямаше нищо общо с първата по отношение на движение и контракции.
Успех на всички и щом се налага пазете леглото, защото наистина финала си заслужава.
Виж целия пост
# 722
Момичета, които слагате утрогестан, по колко мг и колко пъти дневно го поставяте вагинално?
Виж целия пост
# 723
Аз поставям след серклажа в 20-та г.с по 2х100mg вечер преди лягане.
Виж целия пост
# 724
Аз 2 пъти по 300.
Виж целия пост
# 725
Как сте момичета? До коя седмица сте, как се чувствате? При мен минаха точно 6 месеца и започваме опити, дай боже всички за стигнем до щастлив финал!!!
Виж целия пост
# 726
Момичета как сте?
Един въпрос,   аз съм с поставен серклаж и песар от д-р Христов .
Как приемате утрогестана? Аз го пия 3 по 2 , но следящия ме аг ме посъветва да не го слагам вагинално и да не го пия, тоест остава орално? Има ли и други приемали по същия начин препарата?
Виж целия пост
# 727
На някоя от вас спирали ли са Утрогестана по-рано? Шийката ми беше 28.6 бях на утрогестан 300 веднъж вечер вагинално. След 3 седмици я измериха 31 мм и да съм го спирала. Нямало нужда от него при тази дължина. В 25 г.с. Много ме е страх да го спра. Ако си го слагам, както ми бяха казали до 34 г.с.може ли да навредя на бебето?
Виж целия пост
# 728
Аз имам една бременност с утрогестан до 7 месец. Сега след серклажа  пия 2х100 вечер, но май няма ефект., все пак ще го пия до края. Първото ми дете е момиче и няма проблем от хапчетата, сега съм с момче , но само Сигридов е много против утрогестана. Надяван се всичко да е наред.

Моята шийка се разширява супер много, само в края при конеца има нещо затворено и лежа и си чакам …
Къде мислите да раждате , ако по-рано се случат нещата. Лекарят ми е в Шейново , но все се чудя за частни болници ( Токуда, Надежда) , заради неонатологията.
Виж целия пост
# 729
Аз имам една бременност с утрогестан до 7 месец. Сега след серклажа  пия 2х100 вечер, но май няма ефект., все пак ще го пия до края. Първото ми дете е момиче и няма проблем от хапчетата, сега съм с момче , но само Сигридов е много против утрогестана. Надяван се всичко да е наред.

Моята шийка се разширява супер много, само в края при конеца има нещо затворено и лежа и си чакам …
Къде мислите да раждате , ако по-рано се случат нещата. Лекарят ми е в Шейново , но все се чудя за частни болници ( Токуда, Надежда) , заради неонатологията.
Кога родихте като го спряхте тогава утрогестана? Как разбрахте, че сега няма ефект, то какъв видим ефект трябва да очакваме?
Виж целия пост
# 730
Аз имам една бременност с утрогестан до 7 месец. Сега след серклажа  пия 2х100 вечер, но май няма ефект., все пак ще го пия до края. Първото ми дете е момиче и няма проблем от хапчетата, сега съм с момче , но само Сигридов е много против утрогестана. Надяван се всичко да е наред.

Моята шийка се разширява супер много, само в края при конеца има нещо затворено и лежа и си чакам …
Къде мислите да раждате , ако по-рано се случат нещата. Лекарят ми е в Шейново , но все се чудя за частни болници ( Токуда, Надежда) , заради неонатологията.
Кога родихте като го спряхте тогава утрогестана? Как разбрахте, че сега няма ефект, то какъв видим ефект трябва да очакваме?
Първата бременност не съм имала или знаела за проблем с шийката. Утрогестана беше, за застраховане, заради предишни неуспешни бременности. Родих края на 37 ма седмица, изтекоха ми водите и беше планирано да е чрез секцио раждането.
Сега пия, заради шийката , би трябвало и утрогестана да помага. Или дозата ми е малка или попринцип при мен няма ефект. Имах фюнелинг от 24-та седмица и тогава серклаж, сега шийката е много широка изцяло.
Виж целия пост
# 731
Момичета, извинявам се ако съм пропуснала нещо, но не може ли утрогестана вагинално? Желая ви прекрасен финал!
Виж целия пост
# 732
Аз имам една бременност с утрогестан до 7 месец. Сега след серклажа  пия 2х100 вечер, но май няма ефект., все пак ще го пия до края. Първото ми дете е момиче и няма проблем от хапчетата, сега съм с момче , но само Сигридов е много против утрогестана. Надяван се всичко да е наред.

Моята шийка се разширява супер много, само в края при конеца има нещо затворено и лежа и си чакам …
Къде мислите да раждате , ако по-рано се случат нещата. Лекарят ми е в Шейново , но все се чудя за частни болници ( Токуда, Надежда) , заради неонатологията.
Кога родихте като го спряхте тогава утрогестана? Как разбрахте, че сега няма ефект, то какъв видим ефект трябва да очакваме?
Първата бременност не съм имала или знаела за проблем с шийката. Утрогестана беше, за застраховане, заради предишни неуспешни бременности. Родих края на 37 ма седмица, изтекоха ми водите и беше планирано да е чрез секцио раждането.
Сега пия, заради шийката , би трябвало и утрогестана да помага. Или дозата ми е малка или попринцип при мен няма ефект. Имах фюнелинг от 24-та седмица и тогава серклаж, сега шийката е много широка изцяло.
Коя седмица си сега и колко мм е шийката?
Виж целия пост
# 733
Тези изказвания на Сигридов за утрогестана са чисто негови интерпретации, надявам се скоро да спрат да обикалят по форуми и групи.
Нуни- ти защо го пиеш, а не го поставяш?
Виж целия пост
# 734

Коя седмица си сега и колко мм е шийката?
[/quote]
Сега съм средата на 30-та. Още 26-27 ма ми сложиха кортикостероиди за дробчетата на бебето. Ми то нищо не измериха, почти няма събиране в края на шийката към конеца. А на ширина е доста голяма към 2 см и повече. Иначе аз нищо не усещам, само се чака да не се спукат водите.
Пия утрогестана , за да не стане инфекция . Но вагинално по-добре се усвоява.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия