Стигнахме средата, тепърва започва веселбата - коремче вече се подава и ЯНУАРЧЕТО издава (2023) - 3

  • 52 591
  • 737
# 135
Прегледът ми мина. Грахчето си отговаря на седмицата, даже е 2-3дни напред,но това са относителни неща, дори и док не им се доверява напълно. Показа си всичко, барабар с атрибутите Joy 160 гр. човече Heart
Виж целия пост
# 136
Лошото е, че топим основно мускулна маса, защото е по-енергийна и хранителна за организма. За това и движението не трябва да се пренебрегва, както и леки упражнения и протеин, за възстановяване.
A при проблеми се спира не само сладкото, а и бързите въглехидрати като цяло. То човек и да не яде сладко захарта може да е нагоре, ако хапва много хляб.
Аз качих 2кг покрай залежаването заради ин-витрото и боледуването и реално видях две черти, когато бях 60кг. После се подух зверски заради Утрогестана, бях по-подута, от колкото съм сега и бях в общи линии 2кг нагоре само течности. Докарах го за малко до 63, сега вървя 62,4 някъде вечер като се меря, а съм спаднала значително. Обяснявам си го с това, че тия два кг съм ги трансформирала в по-полезни за ситуацията неща Simple Smile

Започнаха обаче да се виждат тук-там капилярчета :/ Мацам вечер с троксевазин, но така ме е страх от разширени вени, че няма на къде :/ Контрастен душ правя, лек лимфен дренаж, без много натискане... Чудя се какво още мога да направя по въпроса.
Виж целия пост
# 137
Лошото е, че топим основно мускулна маса, защото е по-енергийна и хранителна за организма. За това и движението не трябва да се пренебрегва, както и леки упражнения и протеин, за възстановяване.
A при проблеми се спира не само сладкото, а и бързите въглехидрати като цяло. То човек и да не яде сладко захарта може да е нагоре, ако хапва много хляб.
Аз качих 2кг покрай залежаването заради ин-витрото и боледуването и реално видях две черти, когато бях 60кг. После се подух зверски заради Утрогестана, бях по-подута, от колкото съм сега и бях в общи линии 2кг нагоре само течности. Докарах го за малко до 63, сега вървя 62,4 някъде вечер като се меря, а съм спаднала значително. Обяснявам си го с това, че тия два кг съм ги трансформирала в по-полезни за ситуацията неща Simple Smile

Започнаха обаче да се виждат тук-там капилярчета :/ Мацам вечер с троксевазин, но така ме е страх от разширени вени, че няма на къде :/ Контрастен душ правя, лек лимфен дренаж, без много натискане... Чудя се какво още мога да направя по въпроса.

Аз иам резширени вени и ми предписаха компресираши чорапи. Но в жегите не мога да ги нося. Иначе препоръчват да не се застояваш много седнала/ права.  Аз пиех лекарства преди и се мавеь , но не мислч яе тези лекарства се препоръчват по време на бременност и ги  спрях.
Виж целия пост
# 138
Не трябва да седиш много, не трябва да стоиш много, не трябва и да ходиш много... Досадна история.
Имам компресиращи чорапчета, ще пробвам да ги нося като трябва да седя по-дълго. Или поне вечер. Лошото е, че са къси, до под коляното, не знам дали ще има действие чааак в горната част на бедрата.
Виж целия пост
# 139
Не трябва да седиш много, не трябва да стоиш много, не трябва и да ходиш много... Досадна история.
Имам компресиращи чорапчета, ще пробвам да ги нося като трябва да седя по-дълго. Или поне вечер. Лошото е, че са къси, до под коляното, не знам дали ще има действие чааак в горната част на бедрата.

Има и такива дълги, до под бедрото, но аз не мога да си представя да стоя с тях, супер неудобни ми се струват.
Виж целия пост
# 140
Аз не ви препоръчвам такива чорапи..бях чела,че при дълго седене е препоръчително и си купих ( след потвърждение от гинеколога) супер скъпи маркови и медицински за по пътя към България.Носих ги първия ден и действително краката ми не се надуха и не оттекоха, но към следобедните часове почнах да получавам ужасно схващане в горната вътрешна част на бедрото. Такава адска болка, не можех да стъпвам или да разгърна крака си...
На следващия ден спрях да ги ползвам и нямах никакви проблеми. Никога досега не съм получавала такива схващания, дори при 24-часови пътувания в кола...
Виж целия пост
# 141
За  мен приключението свърши.

Желая успех на всички!
Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 142
DesKab, толкова съжалявам... Disappointed
Виж целия пост
# 143
Цял пост написах и лаптопът ми се прецака и го изтри... Ще пиша по спомен

Лавандула, както Алексче е писала, док и на мен каза прищипан нерв като имах такива болки. Правих йога и пих витамин Б комплекс, имаше променлив успех. Док трябва да каже какви упражнения ще са подходящи сега.
Чувала съм, че проблемите с вени при бременност отминават след нея, но не съм проучвала. Дано това да е случаят за всички с такива оплаквания!
Кг ме е страх да проверявам след БГ, че голямо плюскане беше и като се прибрах, майка продължи да ме гощава Laughing
Движения усещам, през корема също, даже дъщерята издебна малчо и го усети Smiley , но аз съм 20+6гс по ехограф. С предна плацента съм, започнах да усещам отчетливи движения (без да се чудя дали са газ или друго) в 18гс, но док беше казал, че може и към 22гс да се усети.

Да се оплача, бях на преглед на шийката на матката тази седмица заради раничка, която лекувах преди години (тук рядко се практикува). За моя най-голяма изненада откриха скъсяване – 2.5см. Викат ме пак следващата седмица и ако няма промяна, искат да правят серклаж Persevere Мамите със серклаж или които знаят повече по въпроса – има ли нещо което мога да правя/взимам, за да предотвратя преждевременно скъсяване? Четох из Интернет, но много противоречия видях. Док само ми каза да почивам повече – аз и без това почти нямам движение заради гадене и повръщане, няма накъде повече... Иначе човечето си расте и е много активно, те го погледнаха, но доста се притесних от тези новини.

Болните да оздравяват бързо!

П.С: ДесКаб , много съжалявам! Pensive
Виж целия пост
# 144
@zlitova Аз съм със скъсена шийка и ми изписаха Утрогестан, два пъти на ден слагам. Пия и Алеракт. Преди две седмици я измериха 27мм, на последния преглед онзи ден беше 29мм. Моят АГ каза да не се натоварвам, но че прекаленото залежаване е противопоказно и единствено приема на прогестерон бил с доказан позитивен ефект в такива случаи. На този етап не иска да ми слага серклаж.

DesKab, много съжалявам Pensive
Виж целия пост
# 145
Tessaria, благодаря! Док каза, че 2.5см било техния cut off point за серклаж. Надявам се да се вдигне малко до следващият преглед, че да мога и аз само с хормон да изкарам, но ще видим.
Виж целия пост
# 146
Благодаря за съветите,момичета.Започнах да правя йога за бременни в домашни условия,не смея да се похваля,но има известно облекчение.
  @DesKab съжалявам,миличка! Sad
Виж целия пост
# 147
DesKab, съжалявам много!

За ковида - и аз и приятелката ми го изкарахме, аз бях в третия, а тя в шестия, като цяло мина само с парацетамол, кармолис и компреси за гърло. Мен ме влачи цяла седмица обаче и дълго време после бях много изморена.
Виж целия пост
# 148
DesKab, моите съболезнования 💔😞 За съжаление съм го преживяла и знам колко много боли... прегръщам те 😔
Виж целия пост
# 149
DesKab, много съжалявам!

Момичета, имате ли крампи в краката? Напоследък краката ми са мн неспокойни, особено сутрин, чудя се дали не е недостиг на магнезий..

Избрали ли сте имена вече? Ние още не  сме, много се чудим още.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия