Стигнахме средата, тепърва започва веселбата - коремче вече се подава и ЯНУАРЧЕТО издава (2023) - 3

  • 52 621
  • 737
# 165
Мамита с по-ниско коремче.. вече започна ли да ви пречи коремчето... от няколко дена вече не мога да се наведа да се обуя 😁😁😁
Виж целия пост
# 166
Аз пиех магнезии още преди бременностаа заради крампи. АГ ми каза да си го пръдължа. От 1ви август ми го увеличи на 2табл.дневно. При предишната бременност с близнаците пиех по 6 табл.дневно, защото си ходех с 3см разкритие от 7ми месец.
За именана...ще ви разкажа една история да ви развеселя малко.
Имах много тежък ден в работата, напрежение си беше. После изкарах Ковид. Декември имам един мисед аборт, а в епикризата ми бяха писали, че съм била с гроздовидна бременност и ми казаха поне една година да не забременявам. Обаче късно ми го съобщиха или аз късно отидох да си взема епикризата. Та си казах - ако това бебе оцелее и се задържи до края ще се казва с име, което е символ на издръжливост. И познайте! Проверих в интернет - името, което означава издръжлив е Евстатий. Та моята мома трябваше да е Евстатка 🤣
Няма да я кръстя така де. Моят мъж винаги е искал да има момиче и да го кръсти на майка си - Снежана. Обаче сега се дърпа и каза, че аз я нося и аз трябва да избера името й. И аз си мисля да е Теодора - от гръцки означава Божи дар...та още не съм решила окончателно де, но натам отиват нещата си мисля.
Виж целия пост
# 167
Спряхме се за сега на име, бях ви споменала, че избора ще е труден при нас тъй като мъжа ми е от турски произход и искахме интернационално. Е за сега избрахме Денис…
А иначе уж толкова се мажа с кво ли не за стрии, но да си призная не толкова често и днеска като забелязах появили са се вече  😭😭😭😭 Доста си поревах и още като се погледна ми става тъжно 😢
Виж целия пост
# 168
При нас с каката ММ ми каза "ти я носиш, ти се мъчиш да раждаш, ти ще я кръстиш". Имах любимо женско име, споделих му го, той се влюби в него и я кръстихме така.
Сега беше заявил, че ако е момиче иска да я кръсти Жасмина, което аз също много много харесвам и викам окей. Ама преди пренаталния тест сънувах, че раждам момче и се казва един си как. Разказах му, след седмица разбрахме, че ще е мъж и ММ ми каза, че името му харесва, не му допада нищо друго от мъжките имена и иска да го кръстим или както в съня ми, или Виктор на мен. Е, на себе си не желая да кръщавам детето си,та... Детето ще си дойде с името от съня ми..само да е жив и здрав Heart
Виж целия пост
# 169
И ние много бързо си избрахме име. Аз не бях мислила предварително, но като разбрахме, че чакаме момиченце, поговорихме какви имена ни харесват и имаше едно име, което допадна и на двамата Simple Smile Няма на никого да е кръстена девойката, но и няма претенции от родителите ни.

И на мен ми се схвана кракът наскоро. Бях се събудила и се протягах блажено, когато изведнъж прасецът ми се схвана по някакъв доста болезнен начин. После не се е повтаряло, но ще видим…
Виж целия пост
# 170
Откокто пия магнезий нямам схващания в краката. Обаче сега каква мускулна треска ме хвана, нещо вчера не си прецених добре физическото натоварване.
За име ние още даже не сме мислили. Като ми потвърдят пола на втората фетална тогава 🙂. Накрая ще стане като миналия път две седмици преди да родя го избрахме.
Виж целия пост
# 171
Нямам крампи,  но нощно време на всяко обръщане се будя и ми пукат някакви кокали,  дето не знаех,  че съществуват 😂.  А името още не можем да изберем.  Мъжа ми не може да избере какво му харесва, не знаем дали да е на някои,  абеее мазало 😂
Виж целия пост
# 172
Хм, сега се зачетох в следната новина (от преди 3 дни): “Феталната морфология при бременност става част от дейностите, които ще се заплащат от Националната здравноосигурителна каса. Промяната ще влезе в сила след приемането на Анекса към Националния рамков договор 2020-2022 г., съобщи управителят на НЗОК проф. Петко Салчев на работна среща с журналисти.“

Но кога ще се приеме този анекс, не ми става ясно от новините…
Виж целия пост
# 173
От няколко дни циркулира по групите. Никой не знае кога ще е следващото обнародване.
Миналата година пускаха анекси април, септември и ноември. Тази последно пускаха април. Зависи колко се закучат нещата с новото правителство, в общи линии Simple Smile
По-популярните клиники не работят със ЗК така ли иначе, но за който реши да се възползва е чудесна новина. Както и това, че ще се финансират прегледи на млечните жлези.
Виж целия пост
# 174
Откокто пия магнезий нямам схващания в краката. Обаче сега каква мускулна треска ме хвана, нещо вчера не си прецених добре физическото натоварване.

Ще споделиш ли какво натоварване използваш през тия месеци в очакване на дребното?  Много ми липсва бягането, а не мога да измисля с какво да го сменя.. новото доки хич не е ларж на разрешенията.. направо съжалих, че го питах
Виж целия пост
# 175
Оо, откъм упражнения само йога правя, нищо друго.
Преуморих се с ходене, чистене и всякаква друга домакинска работа. Просто трябва да си слагам ограничения, досега никога не съм имала мускулна треска от такъв тип занимания, а не е като да не съм го правила и преди. Направо не ми се вярва 🙂
Виж целия пост
# 176
Привет и от мен ,вчера бяхме на втора фетална морфология . малкия юнак е  365 гр
Всичко е наред,доктора каза че върви една седмица по рано ,първоначално бях стермин 7.01,после заради измерванията го промениха на 4.01 ,а сега 31.12.луда работа.
Ние още преди да знаем пола избрахме името,заедно с каката и таткото,имаше колебание между Калоян и Ивайло но надделя Ивайло ,няма да е кръстено на никой .
Виж целия пост
# 177
Здравейте! Момичетата, които пият Магнерот и Но шпа, наблюдавате ли силен слабителен ефект? И какво може да се пие при диария? Извинявам се за неудобния въпрос, но вече трета сутрин съм дежурна в тоалетната 😒
Виж целия пост
# 178
Здравейте, не съм писала от първата тема, но чета всичко което споделяте. Днес ми е втората ФМ (20г.с.), много се вълнувам 😇
 Аз също пия магнерот от миналия понеделник 2х1 и но шпа 2х2, но при мен няма слабителен ефект.
Виж целия пост
# 179
Имах няколко дни поред проблем с диария, но на общо основание, не от лекарства. Пих само въгленче, не се стигна до други лекарства.

Като упражнения - вкъщи карам колело и разтягам. Правех ей тези, но малко ми бяха омръзнали https://m.youtube.com/watch?v=bJSrELdWksM последвани от тези разтягания https://youtu.be/ZZIl3ZwcyRg
Мацката има сууупер много клипчета, даже цели програми по няколко дни. Мисля да започна да ги редувам - един ден колело и моето разтягане, един ден нейните неща. То и за мускулите е по-добре да има разнообразие Simple Smile Пък ако някое конкретно не ми е комфортно - подминавам, не е състезание все пак Simple Smile Или ще направя по-малко повторения, не е целта да се контузя Simple Smile Имам и дни на почивка, ако през деня съм се движила повечко.
Отделно си правя за кръста с кетълбел и за ръцете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия