Сполучливи имитации на маркови парфюми - 45

  • 58 963
  • 735
# 330
На някое застаряло денди или чичак-коцкар би отивал като аромат.
А сега си представи, че го обожаваш този парфюм, че си го носиш с кеф...И четеш тая лична /твоя си/ асоциация...За мен това не е ОК.
Пробвах 143 Black orchid new, мнооого ми хареса. Следващата ми покупка от Рефан ще е точно този.
Някаква различна Черна орхидея ли е това или са пренареждали номерата ? Рефанската Черна орхидея беше мисля в мъжкия списък и, ако се не лъжа беше 051 или нещо такова...Като аромат същото ли е или е нещо различно ?
Даааа, защото и аз мога да бъда оплюта ако изкажа личното си мнение за масовия любимец Бакара, но не Blush Това което за един е лош аромат, за друг е най-прекрасния.
А относно 143 Black orchid на Рефан е на изданието от 2020 г.
Виж целия пост
# 331
Ахааа....Значи №143 е Black Orchid Parfum Tom Ford, а №051 - Black Orchid Tom Ford очевидно вече го няма...На негово място е нещо друго...Благодаря за разяснението. Иде ми да се разплача направо. Харесвах №051 на Рефан повече от оригинала на парфюма...Навремето се разделих с него именно заради имитацията на Рефан - №051...Така безгрижно и безразсъдно изпръсках цялото шишенце...Викам си: винаги когато поискам мога да си го напълня отново...Защото не биха спрели един от най - красивите парфюми баш... А то.... Sad
Виж целия пост
# 332
Попаднах на сайта velvet.bg ,в който Sansiro са на 13.50лв. Утре ще поръчам да видя. Сайта е любопитен, има много интересни неща.
Виж целия пост
# 333
Всъщност Мандарината на Заг при мен се усещаше над 6 часа. Питали са ме с какво се пръскам и съм получавала комплименти с този парфюм. И то август месец.  До кожа е.
Виж целия пост
# 334
Офффф, и тук /форума/ ако стане прекалено политкоректно, и човек да не може да си сподели от кой аромат му се гади, с риск да не обиди някой чичак или успяла дама със силно подчертана нужда парфюмите и да бъдат харесвани винаги от всички….ще стане много приятно място 🤨. Не разбирам това размахване на пръст, когато някой си сподели ЛИЧНОТО мнение във форум, на който това е целта. Не е лошо да започнем да разбираме, че хората харесваме различни неща.

По темата искам да си взема This is Her, моля за препоръка за нещо наистина близко до оригинала, без след час-два да завие в стандартната посока на имитациите. Имам Flowerbomb и Scandal на Сан Сиро, първите час-два са жестоки!!! След това стават почти идентични, в различна от първоначалната посока ☹.
Виж целия пост
# 335
И на мен ми е чудно защо да си поставям спирачки, форум е и точното място да си споделя СОБСТВЕНИТЕ впечатления от ароматите.И го правя винаги искрено независимо на кой му харесва.Дайте сега само да припадаме и да възхваляваме, ами не става.Аз лично се радвам на отрицателни отзиви за парфюми и често се заливам от смях като сега на поста на D-frag12.Satisfied Няма как всички да харесват харесваните от мен аромати и това съм го приела отдавна.Не става и целия форум да харесва моя вечен Мон.Smiley
Виж целия пост
# 336
Тъй като вече има два въпроса за добра имитация на This is her, аз съм много доволна от тази на Заг. За мен е много трайна и близка до оригинала. Усещам кестена, сметаната, много уютен аромат. Разбира се, тествайте, защото това са моите възприятия. 😊
Виж целия пост
# 337
Например аз не понасям This is her още от излизането му, за мен е силно неприятен и ми е чуден целия този хайп.Ама това си е мое мнение, надявам се да не ми се разсърдят феновете му.Smile Преди време още като пробвах версията му на Парфен беше добра.
Виж целия пост
# 338
Като мъж, може би понякога изказванията ми да са по-цветущи, но в никакъв случай не целя да накърня нечий нос. Напротив, много са ми интересни точно отрицателните възгледи за аромати, дори и дамски.
Посевместно BR540 се асоциира с бинтове, болници, а аз първоначално със зъболекарски кабинет. Erba-та като вкиснат компот. Но аз с удоволствие си ги нося, дори някой да се изкаже, че мириша на принцеса или абитуриентка хахаха.
Разни хора, разни носове. Все пак, когато в офиса съм с по-дързък аромат, се старая да съм по внимателен с нанасянето. Не всеки е длъжен да му мириша от 3 метра на някой OUD или Encre Noir.
Колкото до офис-комплименти, задължително искам да отбележа за господата този, който и мен дори ме изненада:
https://www.fragrantica.com/perfume/Mustang/Ford-Mustang-39349.html
По-дървесна и есенно-пролетна версия на Chanel Platinum Egoiste. Средно представяне, но в parfimo често го има за стотинки буквално. Смятам, че е една сполучлива интерпретация на класически аромат.
Виж целия пост
# 339
Според осемнадесет годишната ми дъщеря Ербата трябвало да се забрани със закон 😀.
Аз не успях да си намеря 154 Very Irresistible на Рефан. Може би е спрян, нямам идея. Вчера ме информираха, че есенциите и разни други консумативи са с много повишени цени и затова парфюмите са скъпи вече. Не че е трудно да се досети човек.
Пробвах и 514 розата на ЛВ. Много наситен, много сладък и запомнящ се. Розата е точно локумена, захаросана на кожата ми. И накрая за мое разочарование се усеща само мускуса.
Имам на лентичка Екстаза на Нина Ричи от Заг. Малко ретро ми е, не бих го взела за ползване.
Виж целия пост
# 340
Скрит текст:
Като мъж, може би понякога изказванията ми да са по-цветущи, но в никакъв случай не целя да накърня нечий нос. Напротив, много са ми интересни точно отрицателните възгледи за аромати, дори и дамски.
Посевместно BR540 се асоциира с бинтове, болници, а аз първоначално със зъболекарски кабинет. Erba-та като вкиснат компот. Но аз с удоволствие си ги нося, дори някой да се изкаже, че мириша на принцеса или абитуриентка хахаха.
Разни хора, разни носове. Все пак, когато в офиса съм с по-дързък аромат, се старая да съм по внимателен с нанасянето. Не всеки е длъжен да му мириша от 3 метра на някой OUD или Encre Noir.
Колкото до офис-комплименти, задължително искам да отбележа за господата този, който и мен дори ме изненада:
https://www.fragrantica.com/perfume/Mustang/Ford-Mustang-39349.html
По-дървесна и есенно-пролетна версия на Chanel Platinum Egoiste. Средно представяне, но в parfimo често го има за стотинки буквално. Смятам, че е една сполучлива интерпретация на класически аромат.


D-frag12, не дължиш обяснения и извинения на никого за усещанията и възприятията, както и за изказа си, който между другото е абсолютно съобразен с духа и целите на форума /чета те често и така мисля/. Тук сме група от хора, със собствена воля и мнение. Всеки сам може да прецени доколко деликатната природа и чувствителната душа, която носи му позволяват да пребивава сред нас. Едва ли ще успеем да се харесаме на всички!
И за да не съм офтопик идвам да споделя глупостта, която направих, от години търся имитация на Yvresse на Yves Saint Laurent, но не я намирам никъде, ама никъде. Случайно в МОЛ Plaza - Бургас на щанда на Arabian's secret надуших точното му копие, няма да ви описвам ентусиазма си, но мога да ви опиша безкрайното си разочарование от трайността на този аромат! Жалко, много пари за нищо! Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 341
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Като мъж, може би понякога изказванията ми да са по-цветущи, но в никакъв случай не целя да накърня нечий нос. Напротив, много са ми интересни точно отрицателните възгледи за аромати, дори и дамски.
Посевместно BR540 се асоциира с бинтове, болници, а аз първоначално със зъболекарски кабинет. Erba-та като вкиснат компот. Но аз с удоволствие си ги нося, дори някой да се изкаже, че мириша на принцеса или абитуриентка хахаха.
Разни хора, разни носове. Все пак, когато в офиса съм с по-дързък аромат, се старая да съм по внимателен с нанасянето. Не всеки е длъжен да му мириша от 3 метра на някой OUD или Encre Noir.
Колкото до офис-комплименти, задължително искам да отбележа за господата този, който и мен дори ме изненада:
https://www.fragrantica.com/perfume/Mustang/Ford-Mustang-39349.html
По-дървесна и есенно-пролетна версия на Chanel Platinum Egoiste. Средно представяне, но в parfimo често го има за стотинки буквално. Смятам, че е една сполучлива интерпретация на класически аромат.
[/quote]

Скрит текст:
D-frag12, не дължиш обяснения и извинения на никого за усещанията и възприятията, както и за изказа си, който между другото е абсолютно съобразен с духа и целите на форума /чета те често и така мисля/. Тук сме група от хора, със собствена воля и мнение. Всеки сам може да прецени доколко деликатната природа и чувствителна душа, която носи му позволяват да прибивава сред нас. Едва ли ще успеем да се харесаме на всички!
И за да не съм офтопик идвам да споделя за глупостта, която направих, от години търся имитация на Yvresse на Yves Saint Laurent, но не намирам никъде, ама никъде. Случайно в МОЛ Plaza - Бургас на
щанда на Arabian's secret надуших точното му копие, няма да ви описвам ентусиазма си, но мога да ви опиша за безкрайното си разочарование от трайността на този аромат! Жалко, много пари за нищо! Flowers Hibiscus
[/quote]
Брат ми и съпругата му също изказаха негативно мнение за трайността на тези парфюми. Обсебили са всички молове, ухае на 5 метра от щанда им и си мислиш, че е нещо чудовищно като трайност и проекция. Та са се вързали на някаква промоция за два парфюма с прилична отстъпка, нещо около 60лв за флакон. Мнението им е огромно НЕ за цената, на която се предлагат.
Виж целия пост
# 342
D-frag12, да така е, аз не се подведох по промоцията, но проучих, при тях ароматите се делят на: тоалетна вода, парфюмна вода и един - единствен екстракт, който е имитация на BR540. Моят е парфюмна вода - много нетрайна, представям си какви са тоалетните води. Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 343
Във времето съм имала 2 аромата Arabian's secret и нямам забележка към трайност и излъчване. Може би зависи и от типа кожа, при мен по принцип почти всичко е доста трайно.
Виж целия пост
# 344
Колкото повече мнения има за даден аромат, толкова по-интересно. На мен ми е интересно да чуя и негативно мнение за някой мой любим парфюм, все пак като го нося все на някой няма да му хареса или ще има негативни асоциации, а на мен ще ми е интересно да го чуя. Не бих се засегнала.

Не знам дали на мен ми се струва, но Bottega Veneta на Заг след 1 година престой ми мирише много различно и не мога да го понасям. Миналата зима често го ползвах, но тези дни усетих коренна разлика...

Мандарината на Заг как се води в каталога?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия