МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 18

  • 58 153
  • 845
# 525
Благодаря T q. Сега се зачетох в някои проучвания за влиянието на кломифен върху броя сперматозоиди и според повечето проучвания има положително въздействие след около 100 дни прием на 25мг, особено в комбинация с вит. Е:
https://txfertility.com/the-use-of-clomid-in-men/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9204291/
Единственото което пишат е че при по-висока доза до колкото разбрах е възможно да има обратния ефект и да спадне броят, но като цяло в повечето случаи има подобрение.
25 мг е и нашата доза, но ние сме с висока днк фрагментация и морфологията е доста зле, та в крайна сметка последните опити бяхме с ТЕСЕ.
Включете и спорт по възможност, както и по-малко захари и алкохол по отношение на диетата.
Иначе от добавките които тук изписват, най-доволни бяхме от ортомол фертил.
Много упоритост и спокойствие ви пожелавам 🤗💐
Виж целия пост
# 526
Здравейте, какво мислите за нашия резултат. Доки като го видя, каза да приема фолиева киселина ... Thinking
ThinkingThinking



Виж целия пост
# 527
Здравейте, какво мислите за нашия резултат. Доки като го видя, каза да приема фолиева киселина ... Thinking
ThinkingThinking





Спермограмата ми изглежда чудесна, не виждам защо да пие каквото и да било. Да не би за Вас да е имал предвид да приемате фолиева киселина.
Виж целия пост
# 528
Здравейте, какво мислите за нашия резултат. Доки като го видя, каза да приема фолиева киселина ... Thinking
ThinkingThinking





Спермограмата ми изглежда чудесна, не виждам защо да пие каквото и да било. Да не би за Вас да е имал предвид да приемате фолиева киселина.


Ами не, за него имаше предвид . Трябва ли да ме притеснява това че са 10% сперматозоидите с нормална морфология ?
Виж целия пост
# 529
Кацаров изписа кломифен на мм, но по- скоро го написа ма мейла ми и каза, в коя единствена аптека го има в София. Спермограма не е правил после защото почнахме инвитро. Но контролното изследване на тестостерона след 2 месеца беше отлично.
Виж целия пост
# 530
Здравейте!

Моля ви за помощ. Прочетох и имам идея за какво става на въпрос, но ще се радвам на мнение от хора минали през това.
Отделно не мога да реша при кой андролог да отидем..

Виж целия пост
# 531
Здравейте, до сега не съм виждала спермограма на такава бланка, къде е правена? Стойностите са малко под граничните, но не са лоши. Според мен имате шансове за естествено забременяване. Може да се прегледате за вариокоцеле и да пуснете микробиология и андрофлор. Относно препоръка за анролог, истината е че няма един на който да разчита човек. Ние сме обиколили доста от тях и всеки има различни мнения и препоръки. Като цяло, може да пробвате при Милушев, Кацаров и Василев с неговите момчета.

Успех!

Здравейте!

Моля ви за помощ. Прочетох и имам идея за какво става на въпрос, но ще се радвам на мнение от хора минали през това.
Отделно не мога да реша при кой андролог да отидем..


Виж целия пост
# 532
Здравейте, до сега не съм виждала спермограма на такава бланка, къде е правена? Стойностите са малко под граничните, но не са лоши. Според мен имате шансове за естествено забременяване. Може да се прегледате за вариокоцеле и да пуснете микробиология и андрофлор. Относно препоръка за анролог, истината е че няма един на който да разчита човек. Ние сме обиколили доста от тях и всеки има различни мнения и препоръки. Като цяло, може да пробвате при Милушев, Кацаров и Василев с неговите момчета.

Успех!

Здравейте!

Моля ви за помощ. Прочетох и имам идея за какво става на въпрос, но ще се радвам на мнение от хора минали през това.
Отделно не мога да реша при кой андролог да отидем..



Здравей и благодаря много!
В геника е правена. Морфологията е ниска мисля, 6%. Знам, че може и още по-надолу да е, но въпреки това е доста под нормалната стойност.
Притесняват ме "а+b", тъй като резултатът е към патологичните отклонения, а само "а" са двойно под нормалните стойности..
Виж целия пост
# 533
Здравейте мили дами,

Мъжът ми по Крюгер е 5.5%, фрагментация е 14%. Имаме неуспешен опит в Турция, уж само при мен има проблем- запушена тръба. Понеже сменихме доктора,то на новото място ни накараха да пуснем и на мъжа ми хормони. Миже ли да споделите дали има нещо притеснително? Тестостеронът е нисък,а пролактинът е висок. Докторът също ще каже на прегледа,но има време до тогава. Всякакво мнение ми е полезно. Благодаря ви
Виж целия пост
# 534
Здравейте мили дами,

Мъжът ми по Крюгер е 5.5%, фрагментация е 14%. Имаме неуспешен опит в Турция, уж само при мен има проблем- запушена тръба. Понеже сменихме доктора,то на новото място ни накараха да пуснем и на мъжа ми хормони. Миже ли да споделите дали има нещо притеснително? Тестостеронът е нисък,а пролактинът е висок. Докторът също ще каже на прегледа,но има време до тогава. Всякакво мнение ми е полезно. Благодаря ви
Здравейте,
Добре е морфологията, имайки предвид че повечето едва добутваме до 4 % в тази група.
Фрагментацията също не изглежда зле, но зависи от референтните стойности на лабораторията в която сте ги пускали.
Високият пролактин изобщо не впечатлява никой от лекарите при които сме ходили, явно само при жените му обръщат внимание.
А за тестостерона е добре да пие кломифен, но нека лекарите да ви дадат становище първо.
Относно запушената тръба, има ли хидросалпингс? Ако има е проблем ьа ембрионите, тъй като отделя токсини и ги унищожава. 😔
Виж целия пост
# 535
Здравейте мили дами,

Мъжът ми по Крюгер е 5.5%, фрагментация е 14%. Имаме неуспешен опит в Турция, уж само при мен има проблем- запушена тръба. Понеже сменихме доктора,то на новото място ни накараха да пуснем и на мъжа ми хормони. Миже ли да споделите дали има нещо притеснително? Тестостеронът е нисък,а пролактинът е висок. Докторът също ще каже на прегледа,но има време до тогава. Всякакво мнение ми е полезно. Благодаря ви
Здравейте,
Добре е морфологията, имайки предвид че повечето едва добутваме до 4 % в тази група.
Фрагментацията също не изглежда зле, но зависи от референтните стойности на лабораторията в която сте ги пускали.
Високият пролактин изобщо не впечатлява никой от лекарите при които сме ходили, явно само при жените му обръщат внимание.
А за тестостерона е добре да пие кломифен, но нека лекарите да ви дадат становище първо.
Относно запушената тръба, има ли хидросалпингс? Ако има е проблем ьа ембрионите, тъй като отделя токсини и ги унищожава. 😔

T q, благодаря ти! Уж нямам,провериха в БГ с цветна снимка и трансвагинална лапатоскопия. Ще правя скоро снимка и в Турция,за да потвърдим за 3ти път🙏🏻
Виж целия пост
# 536
Здравейте,

ММ ще пуска спермограма и ДНК фрагментация.
Гледахме в сайта на Геника, но не се ориентираме кое точно трябва да пусне?

Виж целия пост
# 537
Здравейте мили дами,

Мъжът ми по Крюгер е 5.5%, фрагментация е 14%. Имаме неуспешен опит в Турция, уж само при мен има проблем- запушена тръба. Понеже сменихме доктора,то на новото място ни накараха да пуснем и на мъжа ми хормони. Миже ли да споделите дали има нещо притеснително? Тестостеронът е нисък,а пролактинът е висок. Докторът също ще каже на прегледа,но има време до тогава. Всякакво мнение ми е полезно. Благодаря ви
Всичко изглежда наред. Прокактинът е повече от перфектен 😃 За висок се считат стойности над 1000. Успех ти желая! ❤️
Може да пие Трибестан и Омега 3 с витамин Е за тестостерона.
Виж целия пост
# 538
Момичета, имам нужда от препоръка. При ММ всичко е окей, но ми се иска да пие нещо профилактично за половата система. Някакви препоръки?
Виж целия пост
# 539
Здравейте,

ММ ще пуска спермограма и ДНК фрагментация.
Гледахме в сайта на Геника, но не се ориентираме кое точно трябва да пусне?



Здравей!

Ние пускахме преди няколко дни спермограма в Геника по eshree-nafa. Можеш да видиш няколко поста по-назад какво представлява.
До колкото разбирам не е по Крюгер. Няма и днк фрагментация.
Иначе задължително се записва час предварително, по-добре звъннете и можете и направо да попитате.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия