Счетоводител в нужда се познава 19

  • 33 674
  • 742
# 330
Моля за съдействие. На мой близък му изплащаха пенсия от Италия в пеодължение на 2г. Изведнъж спряха да му я плащат. Работил е там 10 години. Някой има ли идея към кого да се обърне? Той живее в провинцията и е ходил до Нои по територия, но му дали някакъв формуляр сам да симпопълва импраща към Италия. Съответно той го е пратил, но вече 6 месеца няма отговор. Ще съм благодарна за всякакви насоки! Благодаря!
Мога да ви дам телефон на човек, който работи в България за техния НОИ, но с него се комуникира само на италиански.
Виж целия пост
# 331
Моля за съдействие. На мой близък му изплащаха пенсия от Италия в пеодължение на 2г. Изведнъж спряха да му я плащат. Работил е там 10 години. Някой има ли идея към кого да се обърне? Той живее в провинцията и е ходил до Нои по територия, но му дали някакъв формуляр сам да симпопълва импраща към Италия. Съответно той го е пратил, но вече 6 месеца няма отговор. Ще съм благодарна за всякакви насоки! Благодаря!
Мога да ви дам телефон на човек, който работи в България за техния НОИ, но с него се комуникира само на италиански.

Ще съм благодарна! А на английски не става ли? Моля, пратете ми на лично. Ние ще намерим заклет преводач, който да говори с него на италиянски.
Виж целия пост
# 332

Ще съм благодарна! А на английски не става ли? Моля, пратете ми на лично. Ние ще намерим заклет преводач, който да говори с него на италиянски.
Писах ви.
Виж целия пост
# 333
Здравейте. Имам следния казус.
Българска фирма продава стока с начислен ДДС на американска компания. Стоката се изнася в Сърбия в митнически склад, където стои 2 години, след което се товари в контейнер и доставя в САЩ.  Износът е приключен.
Има ли законово основание американската фирма купувач да иска връщане на ДДС-то, при положение, че са минали 2 години?
Виж целия пост
# 334
Здравейте отново!
Относно обезщетението по чл.222 аз съм го начислила,нанесла съм  го и в   корекция за минал период(понеже се дължи от.01.12.22 до 31.12.22)но не ми стана ясно как да подам декл.1 и 6.Аз вече съм подала за м.12. а и все още обезщетението не е изплатено.Ще се изплати на 31.01.23г.
Благодаря!
Виж целия пост
# 335
За обезщетението декл. 1 с код 27.
Декл. 6 в две колонки:

1-ва колонка: месец 12 с вид плащане 6 с осигуровките за м. 12.2022 и дата на изплащане/ начисляване 31.01.2023
2-ра колонка за удържания данък по обезщетението: месец 12.2022 с вид плащане 8 и дата на изплащане /начисляване 31.01.2023
Виж целия пост
# 336
За обезщетението декл. 1 с код 27.
Декл. 6 в две колонки:

1-ва колонка: месец 12 с вид плащане 6 с осигуровките за м. 12.2022 и дата на изплащане/ начисляване 31.01.2023
2-ра колонка за удържания данък по обезщетението: месец 12.2022 с вид плащане 8 и дата на изплащане /начисляване 31.01.2023
Благодаря!
Виж целия пост
# 337
Понеже съм добрата самарянка и попълвам ГДД на служителите с деца, имам въпрос
имам служители мъж и жена с две деца, на които и на двамата дохода е по-нисък от 12 000
Скрит текст:
на първият съм попълнила това
ГДД

ПРИЛОЖЕНИЕ 10

а на вторият трябва да приспадна сумата
ГДД

ПРИЛОЖЕНИЕ 10

правилно ли съм попълнила
Виж целия пост
# 338
Понеже съм добрата самарянка и попълвам ГДД на служителите с деца, имам въпрос
имам служители мъж и жена с две деца, на които и на двамата дохода е по-нисък от 12 000
Скрит текст:
на първият съм попълнила това
ГДД

ПРИЛОЖЕНИЕ 10

а на вторият трябва да приспадна сумата
ГДД

ПРИЛОЖЕНИЕ 10

правилно ли съм попълнила

Обърнете внимание на пъвата декларация. Облекчението може да се ползва  до размера на формираната  годишна данъчна основа  (при Вас е 9678,99 ).
Ако съберете размера на данъчните облекчения на двамата родители какво ще получите?
Виж целия пост
# 339
Обърнете внимание на пъвата декларация. Облекчението може да се ползва  до размера на формираната  годишна данъчна основа  (при Вас е 9678,99 ).
Ако съберете размера на данъчните облекчения на двамата родители какво ще получите?
така е
но в приложение 10, трябва да се чекне 12 000, като пише тази сума да се впише на ред 2 в ГДД
това съм и направила
наистина не изглежда логично, но следвам инструкциите
Виж целия пост
# 340
Обърнете внимание на пъвата декларация. Облекчението може да се ползва  до размера на формираната  годишна данъчна основа  (при Вас е 9678,99 ).
Ако съберете размера на данъчните облекчения на двамата родители какво ще получите?
така е
но в приложение 10, трябва да се чекне 12 000, като пише тази сума да се впише на ред 2 в ГДД
това съм и направила
наистина не изглежда логично, но следвам инструкциите


За приложение 10
РЕД 5
Размер на данъчното облекчение (Сумата по ред 1, 2 или 3, намалена със сумата по ред 4)
при Вас е 1200 и не е отразена частта която ползва другия родител.

Сумата по ред 5 се вписва на ред 7 в колона 3 от Част ІX
Виж целия пост
# 341

Размер на данъчното облекчение (Сумата по ред 1, 2 или 3, намалена със сумата по ред 4)
при Вас е 1200 и не е отразена частта която ползва другия родител.
Сумата по ред 5 се вписва на ред 7 в колона 3 от Част ІX
първият го водих титуляр с 12000  и само при втория извадих частта на първия
същото трябва да направя и с първия, да привадя частта на втория
благодаря, ще го направя
Виж целия пост
# 342
Здравейте, издадоха ми болничен, но има сгрешена една буква в името на фирмата - дали ще ми го върнат за поправка или да го нося във фирмата?
Виж целия пост
# 343
Няма да го върнат,носи във фирмата.Желая здраве!
Виж целия пост
# 344
Няма да го върнат,носи във фирмата.Желая здраве!
Много благодаря. Бъдете здрави и вие. Хубав ден на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия